شایعات کرونا

شایعات، ویروسی خطرناکتر از کرونا

کد مطلب : 75997زمان مطالعه : 2 دقیقه
دامن زدن به شایعات مجازی در رابطه با ویروس کرونا می تواند از خود این ویروس نیز بیشتر خطر آفرینی کند.

کتاب کرونا چیست | آگاهی برای جامعه ضروری می باشد

شایعات در مورد یک موضوع بسیار خطر ناک تر از خود آن هستند، اینکه شایعات از کجا سرچشمه میگیرند و چگونه به سرعت در بین افراد پخش می شوند معضلیست که باید برای آن راه چاره پیدا کرد.

شایعات این روزهای کرونا که گریبانگیر همه شده، از این بحث جدا نیست اما راهی برای پایان دادن به شایعات آن وجود دارد همانطور که #کرونا را شکست می دهیم در ابتدا باید #شایعات کرونا را شکست دهیم.

شاید بتوان گفت نقل مجلس این روزهای خیلی از ما، کروناست، نقلی که نه تنها کام کسی را شیرین نکرده بلکه تلخ تر از هر زهری است.

کرونا خود به تنهایی به جسم افراد آسیب میزند و بدن آنها را مورد حمله قرار می دهد اما چیزی که خیلی خطرناک تر از کروناست و باعث به هم ریختگی روح و روان اشخاص و از دست دادن آرامش آنها می شود و استرس و نگرانی آنها را دوچندان می کند "شایعات" هستند. شایعاتی که در فضای مجازی لحظه به لحظه دست به دست می شوند و این فراگیری بسیار خطرناک است؛ چرا که بسیاری از افراد بدون اطلاع از صحت آن اقدام به عملی کردن آن می زنند و این در بعضی مواقع باعث بروز فجایع خطرناکی می شود.

حتما شما هم با حجم غیر قابل وصف اطلاعات و خبرهایی در مورد کرونا روبرو شده اید نظیر:کرونا در گرمای بالای 60 درجه ازبین می رود، کرونا از طریق هوا نیز منتقل می شود، خوردن مواد غذایی با خاصیت گرم از ابتلا جلوگیری می کند و....

اما کدامیک از این اطلاعات حقیقت دارد و کدام یک کذب و دروغ هست؟

اطلاعات کرونا

دراین برهه حساس کنونی، نیاز به یک منبع موثق و تایید شده به شدت احساس می شود. منبعی که اطلاعات آنرا پزشکان و افرادی درج و تایید می کنند که خود تجربه مقابله با این ویروس را داشته اند و بر اساس حدث و گمان فرافکنی نمی کنند.

بهترین گزینه " سازمان بهداشت جهانی" با عنوان WHO می باشد که دقیق ترین و کاملترین و صحیح ترین اطلاعات را در اختیار مردم قرار می دهد.

تیم تحریریه کتابچین در جدیدترین اقدامات خود در راستای اطلاع رسانی صحیح به جامعه اقدام به گردآوری و ترجمه این اطلاعات از سایت WHO کرده است و آنرا در قالب یک کتاب رایگان در سامانه کتابچین برای استفاده عموم قرار داده است.

این کتاب شامل سرفصلهای متنوعی می باشد که می توانید با توجه به اطلاعاتی که نیاز دارید فصل مربوطه را مطالعه کنید.

برای استفاده از کتاب کاملا رایگان  «کرونا چیست» به سایت www.ketabchin.com مراجعه کنید و آنرا دانلود نمائید.

 

شایعات، ویروسی خطرناکتر از کرونا

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی