گودرز کریمی فر

جزئیات جدید از پرداخت وام 20 میلیونی به فرهنگیان

تاریخ انتشار : 10 شهریور 1397کد مطلب : 1486زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش 20 درصدی مبلغ وام مسکن فرهنگیان در سال آینده خبر داد.

مبلغ وام های جدید فرهنگیان چقدر است؟

ایسنا:گودرز کریمی فر، آخرین جزئیات ارائه تسهیلات به فرهنگیان را تشریح و اظهار کرد:قصد داریم تفاهم نامه ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد کنیم که احتمالا تا یکشنبه امضا و رونمایی خواهد شد. 

وی افزود:سقف وام مهر ایران هم 20 میلیون تومان و قرض الحسنه است که سود ندارد و تفاهم نامه آن در پنج شاخصه امضا می شود. 

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وام های مرابحه 15 میلیونی و 40 و 50 میلیونی مسکن نیز بر اساس شاخص ها و اولویت هایی که برای زنان سرپرست خانوار فاقد مسکن، زوج های با 20 تا 30 سال سابقه و زوج های با 10 تا 20 سال سابقه قائل شده بودیم همچنان ادامه دارد گفت:اگرچه 50 میلیون ناچیز است اما کم هم نیست. 

کریمی فر ادامه داد:امتیاز این وام ها این است که بدون نوبت و سپرده گذاری و با سود و بهره کم و بازپرداخت 10 ساله برای خرید و 12 ساله برای احداث مسکن اعطا می شود. 

وی از افزایش 20 درصدی مبلغ این وام در سال آینده خبر داد و گفت:تا امروز 1500 میلیارد تومان وام در بین فرهنگیان توزیع شده است. همچنین مجددا وام تکمیلی در نظر گرفتیم که سهمیه بین استان ها توزیع شد و در حال عملیاتی کردن تفاهمی با بانک رسالت نیز هستیم. 

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خاتمه خاطرنشان کرد:750 صندوق وام ضروری داریم که یک برنامه و کار بی نظیر انجام داده و در حال توزیع وام هستند. این صندوق ها 4400 میلیارد تومان سرمایه دارند و مبلغ وام های اعطایی آنها را به 50 میلیون تومان افزایش دادیم که آن هم با کارمزد یک درصد و یک اقدام رفاهی خوب است.

انتهای پیام/م

مبلغ جدید انواع وام فرهنگیان چقدر است؟

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی