نمناک اخبارجامعه آغاز ثبت نام طرح ترافیک 98 خبرنگاران + جزئیات سهمیه خبرنگاران
طرح ترافیک ، طرح ترافیک جانبازان
مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران خبر داد.
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1398

ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران

ایسنا: مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره جزئیات طرح ترافیک خبرنگاران توضیحاتی را ارائه کرد. 

علی پیرحسینلو در مورد جزئیات طرح ترافیک ویژه خبرنگاران در سال 98 با بیان اینکه خبرنگاران برای ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری می بایست به سامانه «تهران من» وارد شوند، گفت:عمده خبرنگاران، سال گذشته در این سامانه ثبت نام کردند اما با این حال می بایست مدارک خود اعم از مدرک اشتغال به کار خبری در سال 98 یا بیمه خبرنگاری و یا 10 اثر خود را در قسمت «خدمات طرح ترافیک» که زیرمجموعه آن «خدمات خاص خبرنگاران و عکاسان» است، بارگذاری کنند. 

وی با بیان اینکه امسال ثبت نام راحت تر شده است، گفت:این بار مسئولیت فرد متقاضی در هنگام ثبت نام پرسیده می شود و فرد متقاضی باید مسئولیت خود در رسانه را اعلام و مشخص کند که دبیر، سردبیر، خبرنگار، مترجم و… است. 

پیرحسینلو با بیان اینکه طبق آئین نامه مصوب شورا طرح ترافیک تنها به خودرویی که به نام خبرنگار یا همسر وی است داده می شود افزود:در صورتی که خبرنگاران می خواهند برای خودرویی که به اسم همسرشان است طرح ترافیک بگیرند باید صفحه دوم شناسنامه شان را نیز در سامانه بارگذاری کنند. 

مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد قیمت طرح ترافیک سال 98 نیز با بیان اینکه طبق مصوبه شورا شاهد افزایش قیمت طرح ترافیک هستیم، گفت:افزایش قیمت در خودروهایی که دارای معاینه فنی عادی هستند 15 درصد و برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر 8 درصد است که به همین نسبت برای طرح خبرنگاران نیز افزایش می یابد. هر چند که خبرنگاران دارای تخصیص 90 درصدی هستند. 

پیرحسینلو در مورد سهمیه خبرنگاران نیز با بیان اینکه براساس مجوز شورای شهر 2 درصد از 103 هزار طرح ترافیک به خبرنگاران اختصاص داده می شود، گفت:امسال برای اولین بار در سامانه شفافیت علاوه بر انتشار نام خبرنگاران، دریافت کننده طرح ترافیک، نام رسانه و نهادی که آن ها معرفی نامه دریافت کرده اند نیز منتشر می شود. 

وی با اشاره به حواشی سال گذشته در صدور طرح ترافیک برای نمایندگان مجلس و… گفت:تشخیص این موضوع که به چه کسی طرح داده شود یا نه؟ بر عهده رسانه است و اگر مدیرمسئولی برای فردی غیر از خبرنگار، بیمه خبرنگاری رد می کند و آن را به عنوان خبرنگار به ما معرفی می کند ما ابتدا نمی توانیم تشخیص بدهیم که آیا به این شخص طرح داده شود یا نه؟ اما اگر مطلع شویم حتماً با آن برخورد می شود. 

وی افزود:در سال 98 با توجه به تجربه سال گذشته اعلام کردیم که به افرادی که شغل ثابت غیر رسانه ای دارند یا مدیر هستند و یا نماینده مجلس، حتی اگر نمونه آثار داشته باشند سهمیه خبرنگاری داده نمی شود و قطعاً با این روش می توان موارد سوءاستفاده ای را که سال گذشته ایجاد شد را هموار کنیم.

انتهای پیام/م

شروع ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران در سال 98

این مطلب مفید بود ؟ 2 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف