قیمت خانه

قیمت خانه در کدام کشور ها بیش از حد گران است؟

تاریخ انتشار : 23 تیر 1398کد مطلب : 2637زمان مطالعه : 2 دقیقه
واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ نام 4 کشور را که دارای حباب قیمتی بالایی در بخش مسکن هستند و قیمت خانه در آنها بیش از حد گران می باشد را اعلام کرد.

حباب قیمت خانه در کدام کشورها بیشتر است؟

ایسنا:واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی وضعیت قیمت مسکن در کشورهای مختلف پرداخته و نتیجه گرفته است در چهار کشور از گروه کشورهای موسوم به " پنج چشم" که شامل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند است، حباب بخش مسکن نسبت به سایر کشورهای جهان بزرگ تر است. 

نیراج شاه، کارشناس مسائل اقتصادی که بر روی تغییرات قیمتی مسکن در سال های مختلف و تعدیل قیمت آن ها با نرخ تورم مطالعه کرده است گفت:این ریسک وجود دارد که دور جدید سیاست های محرک بانک های مرکزی به بزرگ تر شدن حباب بخش مسکن در کشورهای مختلف جهان بیانجامد. زمانی که بانک های مرکزی بر روی مساله جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی جهانی متمرکز شده اند، رها کردن بخش مسکن به حال خود می تواند به بحران تازه ای منجر شود. 

طبق رده بندی بلومبرگ، کانادا دارای بیش ترین حباب قیمتی مسکن در جهان معرفی شده است و پس از این کشور، نیوزلند، استرالیا و انگلیس در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفته اند. نام کشورهای نروژ و سوئد نیز در رتبه های بعدی دیده می شود. 

به گفته شاه، بخش بزرگی از حباب قیمتی شکل گرفته در این کشورها به تقاضای ثروتمندان خارجی برای خرید خانه در این کشورها مربوط می شود. این مساله باعث ورود جدی دولت ها به خرید خانه توسط اتباع خارجی منجر شده است تا جایی که کانادا لایحه مالیات بر خرید مسکن را به تصویب رسانده و نیوزلند خرید خانه توسط اتباع خارجی را ممنوع کرده است. 

بلومبرگ هشدار داده است که کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا می تواند سرمایه سرگردان بیش تری را وارد بخش مسکن کند. هم اینک متوسط قیمت مسکن در 57 کشور مورد مطالعه بلومبرگ به بالاترین سطح خود در طول 10 سال اخیر رسیده است.

انتهای پیام/م

کشورهایی که قیمت خانه در آن ها بیش از حد گران است

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
برچسب : قیمت مسکن
وبگردی