لباس جوکر

فروش میلیاردی فیلم جوکر 2019

تاریخ انتشار : 25 آبان 1398کد مطلب : 59369زمان مطالعه : 2 دقیقه
فیلم سینمایی جوکر 2019 توانست رکورد عجیب یک میلیارد دلار فروش را بشکند.

فروش میلیاردی جوکر

پارسینه:فیلم سینمایی «جوکر» با بازی واکین فینیکس با فروش یک میلیارد دلاری به اولین فیلم کم بودجه ای تبدیل شد که به این فروش رسیده است.

«جوکر» محصول جدید کمپانی برادران وارنر در رده سنی بزرگسال به کارگردانی تاد فیلیپس فاصله بسیار اندکی تا پیوستن به باشگاه میلیاردی های سینما داشت. 

فروش جهانی این فیلم تا روز پنج شنبه به 999.1 میلیون دلار رسیده بود و تاکنون باید از یک میلیارد دلار عبور کرده باشد.

به این ترتیب فیلم «جوکر» با بازی واکین فینیکس سودی 600 میلیون دلاری برای کمپانی برادران وارنر و ویلیج رودشو و برون که در ساخت این فیلم همکاری کرده اند، به ارمغان آورده است. دو کمپانی ذکر شده هر کدام سهمی 25 درصدی از این فیلم دارند. 

در آغاز این فیلم در گیشه فروش به خصوص در آمریکا به دلیل نگرانی های امنیتی که برای انتشار این فیلم به وجود آمده بود، فراتر از انتظار ظاهر شد. «جوکر» تا کنون 316 میلیون دلار در گیشه داخلی و در گیشه های جهانی نیز 678 میلیون دلار فروش کرده که پیش بینی می شود، این ارقام به 340 میلیون و 820 میلیون دلار برسد. این فیلم اکنون سود آور ترین فیلم اقتباس شده از کتاب های کمیک محسوب می شود. 

«جوکر» چهارمین عنوان از دنیای دی سی است که از یک میلیارد دلار عبور و پشت سر فیلم های «آکوامن» با 1.15 میلیارد دلار، «شوالیه تاریکی بر می خیزد» با 1.084 میلیارد دلار و «شوالیه تاریکی» با 1.005 میلیارد دلار قرار می گیرد. در مجموع نیز این فیلم به سیزدهمین عنوان از کتاب های کمیک تبدیل می شود که از یک میلیارد عبور کرده اند. در این بین هشت فیلم از محصولات مشترک مارول و دیزنی حضور دارند. 

جوکر پیش از این هم از فروش 783 میلیونی ددپول عبور کرده بود و به پرفروش ترین فیلم رده بزرگسال تاریخ تبدیل شد. این فیلم به ششمین فیلم کمپانی برادران وارنر تبدیل شد که از یک میلیارد عبور کرده است. به غیر از فیلم های «آکوامن» و «دو شوالیه تاریکی»، فیلم سینمایی «هری پاتر» و «هابیت:ماجراجویی غیر منتظره» دیگر فیلم های این کمپانی هستند.

انتهای پیام/م

فروش فیلم جوک جدید 2019 تا الآن یک میلیارد دلار را رد کرد

56
این مطلب مفید بود ؟60
وبگردی