سرمایه گذاری
امروز می خوایم تا درباره ی یکی از مهمترین تصمیماتی که باید دیر یا زود در طول زندگیمون بگیریم صحبت کنیم.

تصمیمی که ممکنه در گذشته ی ما گرفته نشده باشه یا شاید دیر گرفته شده باشه و این قراره بهمون این درس رو بده که ما قرار نیست این اشتباه رو تکرار کنیم و این تصمیم رو برای خودمون، یا فرزندمون نگیریم و یا دیر بگیریم. 

یکی از اصولی که در سطح جهان توسط اساتید بزرگ توصیه شده و از اون به عنوان تنها راه پیشرفتِ فردی نام بردن، سرمایه گذاری فرد رویِ خودشه، تصمیم به یادگیری و اینکه درک کنیم چه دانش و مهارتی میتونه مارو برای رسیدن به فردایی بهتر کمک کنه، با علم به اینکه رفع این نیاز، به بهبود سطح زندگی ما کمک شایانی میکنه!

این رو در نظر داشته باشید که شناخت، برنامه ریزی و رفع این نیازها یک فرآیند به تمام معناست و شما باید مراحل این فرآیند رو بصورت دقیق و مرحله به مرحله پیش برید.

مرحله ی اولِ این فرآیند، شناخت درست شخص از خودشه، اینکه با توجه به شرایط زندگی و جامعه نیازهای اساسی آموزشی خودش رو شناسایی کنه و اونارو اولویت بندی کنه. 

بعد از شناخت نیاز باید برای رفع این نیاز برنامه ریزی کامل و بلند مدتی انجام بشه و به هیچ وجه نباید نقش مشاوره های درست آموزشی توسط مشاوران متخصص امر رو فراموش کرد، این اصل رو در نظر بگیرید که این فرآیند به هیچ وجه قرار نیست یک دوره ی کوتاه مدت و گذرا باشه و این یادگیری فردی قراره همیشه مثل خون در شریان زندگی شما جریان داشته باشه و همین آموزش و یادگیری میتونه زندگی شما رو پویاتر کنه و در مسیر پیشرفت قرارتون بده. 

و مرحله ی آخر که سختترین بخش این فرآینده، مرحله رفع نیازه، خیلی از ما می دونیم در زندگی برای رفع نیازهامون به یادگیریِ چه مهارت هایی نیاز داریم اما امان از شنبه ای که معمولا نمیاد و مایی که منتظر شنبه ای هستیم که از همون روز اقدام به رفع نیازهامون کنیم. 

در ادامه می خوایم با همدیگه این فرآیند رو برای یکی از نیازهایی که براساس آمار در نسل های مختلف تکرار شده و معمولا به درستی رفع نشده اجرا کنیم و ببینیم واقعا طی این فرآیند میتونه مارو در مسیر درست هدایت کنه یا نه!

به روز بودن، استفاده از منابع جدید علمی سطح جهان، تحصیلات، مهاجرت، سرگرمی، افزایش دایره ارتباطی و... اینها تنها بخشی از نیازهایی هستند که در طول زندگی توسط اکثر انسان ها حس میشه و رفع این نیازها، ارتباط مستقیمی با یادگیری یک مهارت داره، میشه گفت یادگیری این یک مهارت، در زندگی ما حکم یک تیر و چند نشون رو داره.

زبان انگلیسی، مهارتی که یادگیری اون میتونه تاثیرِ مثبتِ مستقیمی در روند پیشرفت فردی ما بذاره و اینکه این نیاز در نسل های متفاوت بصورت محسوس حس میشه، در هر سن این نیاز خودش رو به شکلی متفاوت در شرایط متفاوت نشون میده برای همین "زبان انگلیسی" اون مهارتیه که می خوایم باهمدیگه در این فرآیند قرار بدیم.

مرحله ی اول:شناخت نیاز

همونطور که دیدیم ما نیاز خودمون و در شرایط مواجهه با ضعف هامون شناختیم و حس کردیم که یادگیری زبان انگلیسی میتونه مارو به رسیدن به اهدافمون نزدیکتر کنه.

مرحله ی دوم:برنامه ریزی

حالا که به مرحله ی دوم فرآیند رسیدیم می دونیم که قراره برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام کنیم، هیچ وقت کمک گرفتن از مشاورین فنی این حوزه رو فراموش نکنید و این فرضیه که شما جواب تمامِ سوالات رو میدونید فراموش کنید. 

در اینجا نیاز ما یادگیری زبان انگلیسیه، برای یادگیری نیاز به تخصیص وقت و وجود علاقه داریم، اما وقت، چیزی نیست که در زندگی به راحتی پیدا بشه پس برای اینکه این موضوع نتونه مانع ورود شما در مسیر یادگیری بشه سعی کنید آموزشگاه زبانی رو انتخاب کنید که از نظر تنوع زمانی، پاسخگوی برنامه ریزی شخصی شما باشه و این مساله باعث محدودیت شما نشه. 

طبق تحقیقات میدانی که از موسسات زبانی معتبر سطح کشور به عمل آمده آموزشگاه زبان سفیر گفتمان دارای بیشترین تنوع زمانی برای برگزاری کلاس های زبان انگلیسی است، علاوه بر اینکه این برنامه ریزی متنوع زمانی، برای تمامی رده های سنی صدق میکنه و شما می تونید در این آموزشگاه برنامه ریزی بلند مدتی برای تمامی رده های سنی داشته باشید. 

دوره زبان کودکان، آموزش زبان نوجوانان و دوره زبان بزرگسالان تنها بخشی از فعالیت این موسسه در راستای آموزش زبان انگلیسی برای اکثر اقشار جامعه است.

آموزش زبان انگلیسی کودکانه

مسلما آموزشگاه نامبرده تنها موسسه زبان سطح کشور نیست که از این تنوع بالا بهره می برد اما در تحقیق به عمل آمده علاوه بر تنوع زمانی کلاس نکات دیگری هم مد نظر قرار داده شده است، از جمله اعتبار، تجربه فعالیت، گستردگی شعب، پوشش آموزشی و...

اگر شما هم نیاز به یادگیری زبان انگلیسی را در زندگی خود حس کردید در برنامه ریزی یادگیری خود حتما این ملاک را در نظر بگیرید که موسسه مورد نظر ترجیحا باید تمامی و یا اکثر رشته های تخصصی زبان انگلیسی، از جمله دوره عمومی زبان انگلیسی، دوره های تخصصی مانند دوره آیلتس و... را شامل شود تا شما در ادامه مسیر یادگیری زبان نیازی به جابجایی محل یادگیری نداشته باشید و در یک مجموعه بتوانید تمامی نیازهای خود را پوشش دهید. 

با توجه به این موضوع که آموزش زبان انگلیسی خود یک تخصص به حساب می آید و پروسه ای هزینه بر، هم از نظر زمانی هم مالیست سعی کنید در انتخاب خود تجربه و کارنامه ی محل و یا شخص مورد نظر را با دقت مورد بررسی قرار دهید، در صورتی که شما در حال انجام این برنامه ریزی برای شخص دیگری هستید (برای فرزند خود) این نکته ی مهم رو فراموش نکنید که انتخاب کلاس زبان کودکان خود به تنهایی نیاز به مشاوره ی تخصصی این حوزه دارد.

آموزش زبان انگلیسی

مرحله سوم:رفع نیاز

خب حالا می دونیم که چه نیازی داریم و برای رفع این نیاز در چه مسیری باید پیش بریم، اما قرار شد که بدون استفاده از مشاوره ی مشاورینی که صلاحیت راهنمایی شما رو داشته باشند تصمیمی نگیرید، پس در قدم اول به مشاور آموزشی رجوع میکنیم و سعی میکنیم سطح دانش زبانی خودمون رو از طریق تعیین سطح استاندارد و اصولی بشناسیم.

برای تعیین سطح هم در سایر آموزشگاه های سطح کشور شیوه های مختلفی وجود داره که متاسفانه مجال بررسی دقیق این موضوع در این مطلب وجود ندارد ولی بصورت کلی تعیین سطح زبان انگلیسی به دو شیوه ی حضوری و تعیین سطح آنلاین برگزار می شود که شما می تونید با توجه به شناختی که از توانایی های خودتون دارید یکی از این شیوه ها را برای خود انتخاب کنید.

مطلبی که هم اکنون مطالعه کردید با رویکرد معرفی فرآیند سه مرحله ایِ پیشرفت فردی در خود، به رشته ی تحریر درآمده است و امید بر این است که مطالعه ی این مطلب بتواند کمک کوچکی به آن دسته از عزیزانی که مایل هستند این پیشرفت را در خود ایجاد کنند نماید.

#موسسه زبان

#آموزش زبان

#دوره زبان عمومی

مطمئن ترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی خودتونه...

45
این مطلب مفید بود ؟41
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی