اخلالگر اقتصادی

همدست سلطان سکه دستگیر شد

تاریخ انتشار : 1 آبان 1398کد مطلب : 72005زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری یکی از دلالان سکه و ارز و همدست سلطان سکه خبر داد.

دستگیری همدست سلطان سکه

ایسنا: رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری یکی از دلالان سکه و ارز با گردش حساب بانکی 12تریلیون و 552 میلیارد ریالی خبر داد. 

سرهنگ نعمت اله علیپور دراین باره گفت:پس از دستگیری سلطان سکه، شناسایی همدستان وی نیز در دستور کار قرار گرفت و در این راستا شخصی به هویت ج. ح مورد شناسایی واقع و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این فرد با همکاری "وحید مظلومین" معروف به «سلطان سکه»، سکه و ارزها را از بازار جمع آوری کرده و موجب افزایش قیمت سکه شده بود. 

علیپور با اشاره به اینکه این فرد مالک یک باب مغازه طلافروشی در بازار تهران بود، گفت:این فرد در زمان آشفتگی بازار تحت پوشش خرید و فروش طلا، اقدام به معاملات طلای آب شده کرده بود و مجموع گردش حساب های بانکی این فرد در بازه زمانی سال های 93 تا 97 بالغ بر 12 تریلیون ریال بوده است. 

وی با بیان اینکه متهم از سال 96 تا کنون متواری است، افزود:در ساعت 11 صبح روز بیست و هفتم مهرماه این سوداگر بازار سکه و ارز در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس امنیت اقتصادی منتقل شد. 

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت پس از دستگیری این فرد و با دستور مقام قضائی بالغ بر 830 میلیارد ریال از حساب بانکی وی توقیف شد و در حال حاضر نیز متهم با دستور دادسرای عمومی و انقلاب تهران با قرار وثیقه در اختیار پلیس کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد تا دیگر جرائم احتمالی اش کشف و ضبط شود.

انتهای پیام/م

همدست سلطان سکه وحید مظلومین دستگیر شد

11
این مطلب مفید بود ؟01
وبگردی