کارت ویزیت
کارت ویزیت ابزار تبلیغاتی موثر برای رشد و توسعه هر نوع کسب و کاری می باشد.

کارت ویزیت از طراحی تا چاپ

امروزه کارت ویزیت یکی از پرکاربردترین ابزارهای تبلیغاتی است که برای تجارت و کسب و کارهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. اهمیت داشتن یک کارت ویزیت موثر به قدری بالا است که بدون اغراق می توان گفت که این ابزار بازاریابی کوچک به تنهایی قادر به معرفی کسب و کار و یا تجارت شما بوده و در برقراری تعاملات بعدی مخاطبان هدف با شما نقش به سزایی دارد.

برای داشتن یک کارت ویزیت مطلوب و تاثیرگذار می بایست نکاتی را در طراحی و چاپ آن در نظر گرفت که در ادامه به بررسی این موارد و چند نمونه کارت ویزیت جذاب و خاص می پردازیم.

نکات طراحی کارت ویزیت

نحوه طراحی یک کارت ویزیت از مواردی است که اگر به درستی انجام گیرد به سادگی می تواند در همان نگاه اول مخاطب شما را تحت تاثیر قرار داده و او را به سمت مطالعه محتویات کارت و چه بسا نگه داری آن سوق دهد. به هین دلیل در این بخش به بررسی نکات مهمی که در طراحی یک کارت ویزیت حائز اهمیت است می پردازیم.

- درج اطلاعات مهم و کارآمد: یک کارت ویزیت حرفه ای باید بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را فراهم سازد. از مهمترین اطلاعاتی که باید در یک کارت ویزیت درج شود نام تجاری شرکت، لوگو، آدرس سازمان (در صورتی که نوع تجارت، آنلاین نباشد) شماره تلفن و آدرس اینترنتی است. در این میان برخی از صاحبان کسب و کار با قرار دادن کدی تحت عنوان QR Code در کارت ویزیت خود به مخاطبین این امکان را می دهند تا به راحتی بتوانند به آدرس های اینترنتی مدنظر دسترسی پیدا کنند.

البته لازم به ذکر است که در مواردی که کارت ویزیت دورو باشد به هنگام طراحی کارت، اطلاعات مهم و ضروری می بایست در وجه رویی درج شده و اطلاعاتی همچون کدQR که از نوع اطلاعات ثانویه است در وجه پشتی کارت قرار گیرد. بدین صورت در همان نگاه اول موارد مهم در ذهن مخاطب جای می گیرد.

- انتخاب فونت مناسب: در طراحی یک کارت ویزیت همواره باید به نوع فونت و اندازه آن توجه داشت. در برخی موارد نوع فونت می تواند متناسب با نوع کسب وکار به صورت غیر رسمی انتخاب گردد اما نکته ای که همواره باید مورد توجه قرار گیرد اندازه آن است. به طور معمول نام تجاری شرکت و نام صاحب کارت کمی بزرگتر درج می شود تا بتواند در همان نگاه اول توجه مخاطبین را به اندازه کافی به خود جلب کند.

- رعایت حاشیه امن: حاشیه امن در اصطلاح به فاصله ای گفته می شود که طراح جهت جلوگیری از حذف اطلاعات موجود در کارت به هنگام برش در چاپ باید در نظر گیرد. بدین ترتیب طراحان، اطلاعات را با رعایت فاصله ای در حدود 5/. سانتی متر از لبه کارت قرار می دهند.

- طرح و توناژ رنگی مناسب: به طور معمول رنگ و طرحی که برای یک کارت ویزیت انتخاب می گردد باید متناسب با نوع تجارت باشد. امروزه تمایل صاحبان کارت ویزیت بیشتر به سمت کارت هایی با طراحی ساده و توناژ رنگی محدود است. بنابراین بهتر است به هنگام طراحی یک کارت ویزیت ضمن استفاده از طرح و رنگ های متناسب با رنگ سازمانی به تمایل مخاطبین نسبت به عدم شلوغی زیاد در کارت توجه داشت.

- کیفیت فایل طراحی شده و نحوه ذخیره سازی آن: اهمیت کیفیت و فرمت ذخیره سازی فایل نهایی طراحی به قدری بالا است که بدون شک اگر از استاندارد کافی برخوردار نباشد می تواند چاپ بی کیفیت را منجر شود. در این میان فرمت مطلوب برای چاپخانه ها فرمت PDFX بوده که به هنگام ذخیره سازی فایل به صورت PDF قابل تنظیم است.

ابعاد و سایز کارت ویزیت

به طور کلی برای کارت ویزت می توان دو نوع سایزبندی درنظر گرفت. در دسته اول کارت هایی قرار می گیرند که از یک استانداردی پیروی می کنند. به طور مثال کارت ویزیت های مستطیل و مربع با ابعاد 5/8×5/5 و 5/5×5/5 در گروه اول قرار دارند. دسته دوم نیز مربوط به کارت هایی با طراحی و برش های خاصی است؛ بنابراین این کارت ها استاندارد مشخصی نداشته و به قالب های خاص نیاز دارند. اگرچه نوع دوم، دید بصری بهتر و جذاب تری را برای مخاطب فراهم می کند اما به دلیل استفاده از قالب های خاص جهت چاپ و برش، هزینه بالاتری را به دنبال خواهد داشت.

انواع کارت ویزیت و نمونه های جذاب کارت ویزیت

امروزه کارت ویزیت های متعددی در بازار عرضه می گردد که طراحی و چاپ آن ها با توجه به نوع تجارت و کسب وکار متفاوت است. به همین دلیل در برخی موارد انتخاب برای صاحبان کارت دشوار می شود؛ زیرا همه به دنبال داشتن یک کارت ویزیت خاص و جذاب هستند. در این میان نحوه استفاده از تصاویر، متون، لوگوی تجاری خاص و رنگ های مناسب در طراحی یک کارت ویزیت از یک طرف و انتخاب نحوه چاپ، نوع کاغذ، پوشش، ابعاد آن و دیگر موارد مختلفی که می تواند در ظاهر بصری یک کارت ویزیت تاثیرگذار باشد از طرف دیگر انواع مختلفی از کارت ویزیت ها را ایجاد می کند.

در این بخش چند نمونه از کارت ویزیت های مشاغل گوناگون همچون کارت ویزیت آرایشگاه، کارت ویزیت وکالت، کارت ویزیت رستوران، کارت ویزیت عکاسی، کارت ویزیت تجاری-اداری، کارت ویزیت باشگاه، کارت ویزیت املاک و کارت ویزیت دکوراسیون نشان داده شده است. این مشاغل در ردیف پرکاربردترین ها محسوب شده و تصاویر زیر نمونه های مناسب و جذابی برای آن ها می باشد.

هستند. در این میان نحوه استفاده از تصاویر، متون، لوگوی تجاری خاص و رنگ های مناسب در طراحی یک کارت ویزیت از یک طرف و انتخاب نحوه چاپ، نوع کاغذ، پوشش، ابعاد آن و دیگر موارد مختلفی که می تواند در ظاهر بصری یک کارت ویزیت تاثیرگذار باشد از طرف دیگر انواع مختلفی از کارت ویزیت ها را ایجاد می کند.

در این بخش چند نمونه از کارت ویزیت های مشاغل گوناگون همچون کارت ویزیت آرایشگاه، کارت ویزیت وکالت، کارت ویزیت رستوران، کارت ویزیت عکاسی، کارت ویزیت تجاری-اداری، کارت ویزیت باشگاه، کارت ویزیت املاک و کارت ویزیت دکوراسیون نشان داده شده است. این مشاغل در ردیف پرکاربردترین ها محسوب شده و تصاویر زیر نمونه های مناسب و جذابی برای آن ها می باشد.

کارت ویزیت

کارت ویزیت

نحوه چاپ کارت ویزیت

از آنجایی که معمولا یک کارت ویزیت طولانی مدت در دست مخاطبان خود قرار می گیرد بنابراین می بایست به گونه ای حرفه ای و بر روی کاغذی چاپ گردد که با گذشت ماه ها و یا سال ها کیفیت خود را از دست ندهد. از این رو کارت ویزیت های مختلفی به بازار عرضه می شوند که دارای جنس های گوناگون و روکش های متنوع و جذابی هستند.

پس از آنکه طراحی یک کارت ویزیت به اتمام رسید مرحله بعدی چاپ آن است. چاپ کارت ویزیت همانند بسیاری از محصولات چاپی دیگر می تواند به دو صورت افست و یا دیجیتال انجام گیرد. آنچه در این میان حائز اهمیت است کیفیت، تعداد تیراژ و زمانی است که جهت تهیه کار چاپی صرف می شود. بدین ترتیب از روش چاپ دیجیتال می توان برای داشتن یک کارت ویزیت مطلوب طی مدت زمان کم و تیراژ پایین تر از هزار استفاده کرد.

همان طور که بیان شد جنسی که برای کاغذ کارت ویزیت و روکش آن انتخاب می گردد علاوه بر حفظ و ماندگاری کارت در ظاهر بصری آن نیز بسیار تاثیرگذار است. بدین منظور کارت ویز ها بر روی کاغذ با جنس‎های متفاوت همچون کاغذ گلاسه، کتان (بافت دار)، تحریر، عروسکی و با روکش های مختلفی همچون سلفون مات و براق، لمینت مات و براق، UV و یا بدون روکش چاپ می شوند.

اخرین مطلب در چاپ کارت ویزت نوع برش آن است. به طور کلی دو نوع برش وجود دارد. اولین نوع آن برش گرد و ساده است که از آن به عنوان برش دورتیز نیز یاد می کنند نوع دوم، برش دورگرد است. در برخی مواقع نیز متناسب با نوع طراحی ممکن است نیاز به ساخت قالب های خاص و ایجاد برش های متفاوتی باشد.

قیمت کارت ویزیت

موارد بسیاری وجود دارد که می تواند در قیمت کارت ویزیت تاثیرگذار باشد. از جمله می توان به نحوه چاپ کارت ویزیت با توجه به انتخاب روش های چاپی افست و دیجیتال، جنس کاغذ و روکش آن، استفاده از جلوه های بصری بیشتر همچون یو.وی موضعی و برش کارت اشاره کرد.

طراحی آنلاین و چاپ کارت ویزیت در چاپ آقا 

همان طور که بیان شد عدم توجه به هر کدام از نکات مهم در طراحی و چاپ کارت ویزت می تواند به راحتی این کارت تبلیغاتی را به یک کارت بی فایده بدل کند. مجموعه ی چاپ آقا، با دارا بودن مجرب ترین متخصصان در زمینه طراحی و چاپ کارت ویزیت لاکچری و خاص و با برخورداری از سیستم هوشمندانه در تمامی مراحل، از ابتدای درخواست مشتری تا تحویل سفارش وی مفتخر است که بهترین و با کیفیت ترین کارت ویزیت ها را ارائه کند. همچنین لازم به ذکر است که مجموعه چاپ آقا به عنوان اولین و تنها ارائه دهنده ابزار طراحی آنلاین و با برخورداری از کارت ویزیت های متنوع و جذاب امکان طراحی رایگان و به صورت آنلاین و سپس چاپ باکیفیت را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

جهت برقراری ارتباط با این مجموعه می توانید به آدرس اینترنتی چاپ آقا به نشانی www.chapagha.com مراجعه کرده و یا از طریق شماره 41915-021 سفارش خود را به صورت آنلاین و در هر زمان و مکانی ثبت نمایید.

طراحی و چاپ کارت ویزیت + نمونه های خاص و لاکچری

1.47
این مطلب مفید بود ؟25
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی