وقت سفارت ایتالیا
وقت سفارت ایتالیا مبتدی ترین راه در مراحل گرفتن ویزای ایتالیا می باشد که نیاز است همراه ما در ادامه باشید و با این موضوع آشنایی کامل را درک کنید.

گام اول برای اخذ ویزای ایتالیا و مراحل شروع آن

دریافت وقت سفارت ایتالیا اولین گام برای دریافت ویزای این کشور است. پس قبل از هر گونه اقدامی برای سفر به ایتالیا پس از تعیین زمان سفر به ایتالیا گرفتن وقت ایتالیا از سفارت ایتالیا الزامی است.

از آنجایی که پروسه ی دریافت وقت سفارت ایتالیا زمان بر است گاهی متقاضیان تا مرز پشیمانی از سفر به ایتالیا پیش میروند! زمان بندی سفارت ایتالیا به گونه ای است که به صورت تصادفی و برای مدت کوتاهی سیستم نوبت دهی وقت ایتالیا آزاد میشود و به دلیل حجم بالای متقاضیان سفر به این کشور وقت ها به سرعت پر شده و مجددا سیستم نوبت دهی برای مدتی بسته میشود. بنابراین برای گرفتن وقت ایتالیا نیاز به صرف زمان و انرژی دارید.

ویزای ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا راه ساده تر و سریع تری نیز وجود دارد و آن سپردن این کار به افراد با تجربه و با نفوذ است تا پروسه گرفتن وقت برای شما به حداقل میزان ممکن کاهش یابد. با توجه به شلوغی سفارت در صورتی که وقت سفارت ایتالیا می خواهید بهتر است زودتر نسبت به تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام نموده و درخواست دهید.

دریافت وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزار سنگاپوریCKGS  در مرکز خرید گالریا تهران انجام میگردد.

مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت ایتالیا:

  • کپی صفحه اول گذرنامه یا پاسپورت
  • شماره تماس متقاضی
  • تاریخ دعوتنامه یا هتل (در صورت موجود بودن)

ویزای شینگن چیست؟

محدوده شینگن در واقع به مجموعه ای از کشورهای اروپایی گفته میشود که قوانین جامع ای را در راستای فعالیت ها، مقررات مرزی و مسافرتی خود وضع کرده اند و پیمانی را با نام "پیمان شینگن" بسته اند. به موجب پیمان شینگن تمامی مردم کشورهای خارج از این محدوده، به منظور سفر و اقامت در این کشورها، موظف به اخذ مجوز ورود و روادیدی جامع و واحد موسوم به ویزای شینگن هستند.

یکی از پر طرفدارترین و همچنین معروفترین ویزاها، ویزای شینگن است. در حال حاضر 26 کشور عضو شینگن هستند. در میان این 26 کشور، کشورهای نروژ، ایسلند و سوئیس علی رغم آن که عضو اتحادیه اروپا نیستند، عضو شینگن هستند و ایرلند و بریتانیا از اعضای اتحادیه اروپا هستند که عضو شینگن نیستند. کشورهای دیگری مانند رومانی، بلغارستان و قبرس نیز از جمله کشورهای در حال الحاق به این پیمان هستند.

کشورهای عضو پیمان شینگن عبارتند از:اتریش، لهستان، ایسلند، ایتالیا، مجارستان، بلژیک، دانمارک، جمهوری چک، پرتغال، اسلواکی، لاتویا، اسلوونی، فنلاند، استونی، لیتوانی، اسپانیا، لوکزامبورگ، فرانسه، سوئد، مالت، سوئیس، لیختنشتاین، آلمان، هلند، نروژ و یونان

اخذ ویزای شینگن

اولین گام برای دریافت ویزای شینگن انجام هماهنگی های لازم با سفارت کشور ایتالیا است. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن در کشورهای عضو پیمان شینگن مشابه هم هستند ولی گاهی در بعضی از جزییات با هم متفاوت هستند. بنابراین پس از دریافت وقت سفارت خود نسبت به دریافت چک لیست سفارت مربوطه اقدام نمایید.

تمامی مدارک مورد نیاز برای سفارت های عضو شینگن باید به صورت تمام و کمال ارائه گردد و نقص در ارائه مدارک خواسته شده میتواند شانس شما را برای دریافت ویزای شینگن از بین ببرد.

تمامی مدارک درخواست شده که به زبان فارسی هستند نیاز به ترجمه دارند که این کار معمولا توسط دارالترجمه ها انجام میگردد.

تحصیل در ایتالیا

یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی جهت ادامه تحصیل ایتالیا است. به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی و همچنین قدمت طولانی دانشگاه های ایتالیا و رتبه بالای دانشگاه های آن، سالانه هزاران متقاضی ادامه تحصیل را در داخل و خارج از اروپا به ایتالیا کشانده است. شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا را می توانید در سایت کمک سفر مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی ایتالیا

جهت تحصیل در کشور ایتالیا در مقاطع مختلف دانشگاه ی نیاز به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا است. با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و به دنبال آن اقامت تحصیلی ایتالیا علاوه بر تحصیل و اقامت در این کشور میتوانید بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا سفر کنید.
 
دانشجوهای بسیاری از سراسر جهان به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا هستند. از بین این کشورها، ایتالیا شرایط خوب و قابل قبولی را برای دانشجوهای خارجی بخصوص دانشجوهایی که از کشورهای جهان سوم و آسیایی که به ایتالیا سفر می کنند فراهم کرده است.
 
یکی دیگر از مزیت های تحصیل در ایتالیا این است که تحصیل در این کشور در هر سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است. تحصیل در ایتالیا این امکان را برای فرد به وجود می آورد که بصورت رایگان در معتبرترین دانشگاه های دنیا مشغول به تحصیل شود. حتی در اکثر مواقع برای دانشجوهای خارجی امکان گرفتن بورس تحصیلی در ایتالیا بالای 70% نیز وجود دارد که معمولاً دانشجویان موفق به اخذ آن می شوند. با توجه به مطالب ارائه شده در صورتی که هنوز سوالی در خصوص شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا دارید کافیست در بخش نظرات سایت کمک سفر سوالات خودتون رو مطرح و پاسخ آن را دریافت کنید.

آموزش گرفتن وقت سفارت ایتالیا جهت اخذ ویزای شینگن کشور ایتالیا

45
این مطلب مفید بود ؟41
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی