افزایش سرعت اندروید
گوشی های اندرویدی پس از گذشت مدتی از زمان استفاده از آنها دچار کاهش سرعت شده و اگر موبایل هوشمند شما نیز با این مشکل رو به رو شده است برای افزایش سرعت اندروید باید نکاتی را در آن پیاده سازی کنید.

روش هایی برای افزایش سرعت اندروید

اسمارت فون ها مدت زمان زیادی نیست که به بازارهای جهانی عرضه می شوند و مدت عمر آنها چیزی کمتر از یک دهه است که نسخه پیشرفته نسل گذشته خود هستند. بطور معمول ما از اسمارت فون ها بیشتر به عنوان مغز دوم خود استفاده می کنیم و علت آن هم نسبت به فکرها و ایده ها مختلف است. برای مثال برخی دسترس بودن آن را علت مغز دوم بودن می دانند و برخی دیگر به دلیل امنیت به آن اعتماد می کنند و اطلاعات خود را در آن ذخیره می کنند. از این رو ایده ها و نظرات متفاوت هستند و ما به دلایل مختص خودمان از اسمارت فون ها استفاده می کنیم و این انتظار را داریم تا اطلاعاتمان به راحتی به دست افراد سودجو نیافتد.

در وهله دوم ما این انتظار را داریم که گوشی ما هنگ نکند و این چنین مشکلی را احساس نکنیم. اما گاها شاهد هنگ نمودن اسمارت فون خود در مواقع کاملا ضروری می شویم که می تواند ما را کمی برنجاند و کارهایمان را به تعویق بیاندازد. دلایل متوجه شدن علت هنگ نمودن و کند شدن گوشی را کم و بیش هر کداممان می دانیم و در حین اتفاق افتادن شاید آنها را فراموش کنیم و به مرور گوشی بیشتر و بیشتر هنگ کند.

بی شک چنین اتفاقی برای هر یک از ما ناخوشایند است و ممکن است در هر لحظه ما را برنجاندن و کارهایمان را به عقب بیاندازد. به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با چند روش ساده برای برطرف نمودن این مشکل آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نحوه افزایش سرعت گوشی اندرویدی

1- پاک نمودن فایل های اضافی

یکی از دلایلی که به مرور می توانند منجر به پر کردن حافظه گوشی ما شوند، فایل هایی هستند که ما در طول زمان آنها را در گوشی خود ذخیره می کنیم و اما هیچ زمان وقتی حذف موارد اضافه پیدا نمی شود و می توانند منجر به پر شدن حافظه گوشی شوند و ما از آن هیچ اطلاعی نداشته باشیم. در نتیجه گوشی ما کند خواهد شد و به میزانی هنگ خواهد نمود که قطعا می تواند باعث تداخل در کارهایمان شوند.

بنابراین توصیه ما به شما این است که در مدت زمان مشخص ( برای مثال هر دو هفته یکبار ) از فایل های گوشی خود یک نسخه فایل پشتیبان تهیه نمایید و فایل های اضافی را جذف کنید. این گونه هم اطلاعاتتان را دارید و هم سرعت گوشی شما کند نخواهد شد و می توانید به راحتی از اسمارت فون خود استفاده نمایید و دیگر آیکون پر شدن حافظه را مشاهده نکنید. 

تنظیمات اندروید
 
برای اطلاع از میزان حافظه پر شده و حافظه خالی در اسمارت فون خود باید ابتدا وارد بخش " Settings " شوید. اینک باید وارد " General management " شوید بر روی گزینه " Stoage " بفشارید تا از میزان حافظه خالی و پر اسمارت فون خود همانند تصویر بالا مطلع شوید.

2- حذف ویجت های اضافی

در هنگام نصب برخی برنامه بر روی اسمارت فون خود، تعدادی ویجت نیز گاها به همراه آنها در اسمارت فون شما نصب و اضافه خواهند شد که می توانند به مرور باعث پر نمودن حافظه اسمارت فون شما به مرور زمان شوند. از این رو بهترین اقدام این است که در صورت لزوم تعدادی از ویجت های اضافی را حذف کنیم تا حافظه دستگاه را به میزانی خالی کنیم. برای این اقدام، ابتدا باید دست خود را بر روی صفحه هوم نگه دارید تا چنین تصویری برای شما ایجاد شود ؛

افزایش سرعت اندروید

 

 اینک بر روی " Widgets " کلیک کنید و همانند تصویر ذیل شروع به حذف نمودن ویجت های اضافی از اسمارت فون خود کنید.
 
افزایش سرعت اندروید
 

3- Restart کردن گوشی

راه دیگری که ما قصد داریم به شما معرفی کنیم، " Restart " کردن گوشی می باشد که به مرور می تواند تاثیر مثبت بگذارد. پس از انجام این فرایند فورا انتظار کند نبودن گوشی را نداشته باشید و توصیه می شود چند دقیقه اجازه دهید تا گوشی آماده بکار شود و سپس از آن استفاده نمایید. موفق باشید.

 

راههای کلیدی برای افزایش سرعت موبایل اندرویدی

4.146
این مطلب مفید بود ؟388
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی