آتنه فقیه نصیری

جزییات بیماری ام اس آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر + تصاویر

تاریخ انتشار : 3 خرداد 1395کد مطلب : 31049تعداد نظرات : 4 نظر
آتنه فقیه نصیری که مدتی است به بیماری ام اس مبتلا شده با حضور در برنامه اکسیر فرزاد حسنی از جزییات بیماری اش سخن گفت.

بیماری ام اس آتنه فقیه نصیری

آتنه فقیه نصیری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما مهمان نهمین قسمت از برنامه اکسیر فرزاد حسنی بود و با مخاطبان تلویزیون از بیماری ام اس خود صحبت کرد.

وی اظهار داشت:دوسال پیش سر سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت که قرار بود پلان کوتاهی بگیریم، هنگام ضبط، متوجه مشکلی در راه رفتنم شدم به طوری که نمیتوانستم در یک مسیر مشخص حرکت کنم، در نتیجه پلان خراب شد و تکرار کردیم؛ اولش فکر کردم سکته مغزی کردم که کج و کوله راه می روم.

این بازیگر ادامه داد:فردای آن روز به استخر رفتم و فکر کردم که باید ورزش کنم، اما اشتباه بزرگترم این بود که داخل آب داغ شدم که خیلی حالم را بد کرد و نمی دانستم که برای من سم است؛ کار به جایی رسید که بیرون از استخر زمین خوردم و به طور عجیب چند روز پشت سر هم زمین می خوردم و متاسفانه به خاطر تعهد کارم؛ به دکتر مراجعه نکردم و نتیجه آن این شد که تعادلم را به طور کلی از دست دادم.
 
آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر

آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر

بازیگر «سریال خانه سبز» افزود:ترسیده بودم و نمی دانستم چه اتفاقی برایم افتاده و در نهایت بعد از انجام «ام آر آی» و بستری شدن در بیمارستان، متوجه شدم که دچار بیماری «ام اس» شدم؛ شوکه شده بودم و باورم نمی شد چنین اتفاقی برایم افتاده، چیزی که ابتدا برایم خیلی سخت بود و نمی خواستم به هیچ عنوان انجامش بدهم این بود که دکترم می گفت باید سه روز یکبار آمپول تزریق کنم و بعد از تزریق آمپول آنقدر حالم بد می شود که در باید خانه بمانم و من به هیچ عنوان چنین زندگی را دوست نداشتم؛ دکترم گفت پس اگر کور و فلج برگشتی تقصیر خودت است و گوش به حرف دکترم نکردم و مجدد برگشتم سر کار «شمعدونی» تا کار به پایان برسد.

فقیه نصیری عنوان کرد:بعد از حدود یکسال که از زندگیم سپری شد و آمپولی هم نزدم، مجدد قبل از عید ،حمله ای به من شد که برایم غیر باور بود. الان برای اینکه فاصله بین حمله های این بیماری بیشتر شود؛ هفته ای یک آمپول «آونکس» می زنم.

وی با اشاره به اهمیت «انجمن ام اس ایران» گفت:خوشبختانه توسط برنامه «اکسیر» متوجه شدم که مراقبت های خوبی از بیماران «ام اس» توسط این انجمن می شود.
آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر

آتنه فقیه نصیری و فرزاد حسنی در برنامه اکسیر

 
آتنه فقیه نصیری در پاسخ به این سوال فرزاد حسنی که هنرمندان معمولا تمایل ندارند بیماری خودشان را به طور علنی مطرح کنند تا مبادا فیلم و سریالی به آنها پیشنهاد نشود و شما چرا پذیرفتید گفت:خودم همین نگرانی را داشتم که با گفتن نام بیماری ام، تهیه کنندگان کمتر به سراغم بیایند و کمتر فیلم و سریالی پیشنهاد شود، اما پذیرفتم چون بازیگرم. من می خواهم آزاد باشم و راحت باشم از نگفتن حرف دروغ و اینکه مردم بدانند اگر در خیابان کج و کوله راه میروم مشکلم چیست.

این بازیگر درباره رسانه ای شدن ماجرای بیماری اش گفت:بعد از رسانه ای شدن خبر بیماری ام، ماجراهای زیادی برایم پیش آمد و تبدیل شد به یک شو؛ اما من نمی خواستم بیماری ام تبدیل به شو شود؛ خبرنگاری از من پرسید چرا سر کار نمی روی و من گفتم منتظر پیشنهاد خوب و متن و کارگردان خوب هستم و گفتند به طورحتم چون همه متن ها بد هستند یا حق و حقوق هنرمندان را نمی دهند یا سانسور وجود دارد کار نمی کنی؟ و برای آنکه حرف در دهانم نگذارند گفتم مریض هستم؛ و فقط چون نمی خواستم دروغ بگویم مجبور شدم اسم بیماری ام را بگویم.

وی افزود:بعد از انتشار خبر بیماری ام چند پیشنهاد کاری داشتم که قبل از عید فرهاد آئیش برای کار تئاتر پیشنهاد همکاری دادند که نرفتم و بعد هم اسماعیل میهن دوست پیشنهاد فیلم سینمایی دادند که به خاطر بالارفتن از پله های مترو و مشکلات دیگر اتفاق همکاری میسر نشد و در نهایت به خاطر سریال سعید سهیلی برای ماه مبارک رمضان به دفتر این کارگردان رفتم و گفتم اگر می توانید مراعات حال من را بکنید مشکلی ندارم اما پاسخی ندادند و ترجیح دادند با من کار نکنند.
آتنه فقیه نصیری در پایان خاطرنشان کرد:نمی خواهم شعار بدهم و از صمیم قلبم می گویم که «ام اس» برای من یک نعمت بود و به زندگیم برکت داد؛ زیرا نگاه من را به زندگی و همه مسائل ناچیز آن تغییر داد و باید بگویم که اراده ام بیش از پیش شده و با قدرت به جلو می روم.

جزییات بیماری ام اس آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر + تصاویر

4.5196
این مطلب مفید بود ؟17521
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ک
4 نظر به ثبت رسیده است
محبوبه1397-08-20
اللهم اشفع مرضانا. منم رماتیسم داشتم رفتم طب سنتی خوب شدم.
121
راضیه1397-06-09
سلام خانم اتنه انشالله به زودی خوب شوی من شما را خیلی دوست دارم
171
مبینا 1397-02-24
انشاءالله هر چه زودتر این بازیگر خوب و مهربان سلامتيش رو بدست بياره و به کارش ادامه بده
182
هوشنگ رهنمایی1396-09-04
برای خانم اتنه فقیه نصیری ارزوی سلامتی میکنم .فیلمهایی که از ایشان در امریکا دیده‌ام تحسین انگیز هستند.
323
وبگردی