اقامت استرالیا
گفتگو با دکتر دانیال شبرخ ، وکیل پایه یک دادگستری استرالیا و وکیل رسمی مهاجرتی در خصوص شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت.

 ثبت شرکت یا به طور کلی راه اندازی یک کسب وکار در استرالیا، یکی از ساده ترین و کم دردسرترین راه ها برای اخذ اقامت استرالیا است. در راستای افزایش موج مهاجرت، شرایط دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت با دکتر دانیال شبرخ به گفتگو پرداخته ایم. با ما همرا باشید.

چه کسانی می توانند برای ثبت شرکت در استرالیا اقدام کنند؟

تمامی افرادی که کسب وکار موفقی دارند، به راحتی می توانند با ویزای کارآفرینی، برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. داشتن یک کسب وکار موفق تعاریف مختلفی دارد. افراد متقاضی باید اثبات کنند که در ایران یا هر کشور دیگری که اقامت دارند، حداقل به مدت دو سال مالی کارفرما یا خویش فرما بوده اند. به عبارت ساده تر نباید کارمند باشند.

اثبات کارفرمایی یکی از مهم ترین بخش های اخذ این ویزا است و حساسیت بیشتری دارد. بنابراین پیشنهاد می کنم متقاضیان، از افراد متخصص نظیر وکلای رسمی مهاجرتی کمک بگیرید.

متقاضیان ویزای کارآفرینی استرالیا باید چه شرایطی داشته باشند؟

سن متقاضی برای اخذ این ویزای استرالیا باید زیر 55 سال باشد. متقاضی با فراهم کردن هر مدرکی اعم از شرکت ثبت شده با حداقل 30٪ سهام، پروانه ساختمان سازی، جواز کسب، پروانه بهره برداری، فرانشیز، مشارکت مدنی و ... می تواند کارفرمایی یا خویش فرمایی خود را اثبات کند و اقامت استرالیا را دریافت کند. در برخی موارد اثبات کردن این مورد کمی دشوار است. 

دکتر دانیال شبرخ در ادامه به دو شرط مهم دیگر اشاره کردند؛ میزان اموال و گردش مالی متقاضی. مجموع اموال منقول و غیرمنقول متقاضی (در دو سال مالی اخیر )، باید حداقل 800 هزار دلار استرالیا باشد. گردش مالی، فروش یا واریزی به حساب متقاضی هم باید حداقل 500 هزار دلار استرالیا باشد. خبر خوش اینکه این دو مورد با ارز دولتی محاسبه می شوند.

دریافت اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت چه مراحلی دارد؟


مراحل اخذ اقامت استرالیا با ویزای کارآفرینی


در مرحله اول متقاضی باید به صورت رسمی به عنوان یک سرمایه گذار واجدالشرایط به استرالیا معرفی شود و تأییدیه ایالتی از ایالت مورد نظر برای ثبت شرکت و دعوتنامه فدرال را دریافت کند.
متقاضی در مرحله بعد 60 روز فرصت دارد تا تمامی مدارک اعم از مدارک شغلی و تحصیلی، ارزیابی املاک، گردش مالی وگزارش حسابداری، بیزینس پلن، گواهی عدم سوء پیشینه و… را تهیه، ترجمه و در فرمت مورد نیاز به اداره مهاجرت استرالیا ارائه کند.
قبل از روز 60اُم باید اپلیکیشن فی یا مبلغ لازم برای ثبت نام این ویزا را به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت کند. مبلغ اپلیکیشن فی ثابت نیست و بسته به تعداد اعضای خانواده متقاضی که قصد مهاجرت دارند، متغییر است و هر ساله توسط اداره مهاجرت به صورت رسمی اعلام می گردد.
بعد از روز 60اُم، متقاضی 28 روز فرصت دارد تا آزمایشات پزشکی خود را تحت نظر یکی از پزشکان مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا در ایران انجام دهد. در این مدت مدارک را باید به صورت هاردکپی به استرالیا پست کند.
آخرین مرحله ارائه آزمون آیلتس است. اگر متقاضی و اعضای خانواده او نتوانند حداقل نمره 4.5 را از مهارت های این آزمون (یا نمره معادل از آزمون های مشابه) کسب کنند، موظف می شوند هزینه ای را برای کلاس های زبان در استرالیا پرداخت کنند.

آیا ویزای کارآفرینی دائمی است؟

خیر؛ مدت زمان اقامت استرالیا از طریق این ویزا چهار سال و سه ماه است. متقاضی در این مدت فرصت دارد خود را به عنوان یک سرمایه گذار و کارآفرین موفق به استرالیا اثبات کند. متقاضی با داشتن چند شرط می تواند بعد از 36 ماه برای اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ساب کلاس 888 اقدام کند.
اولین شرط این است که متقاضی حداکثر تا 23 ماه پس از ورود به استرالیا باید فعالیت کسب وکار/شرکت آغاز و حداقل 200 هزاردلار روی آن سرمایه گذاری کند. اثبات دو سال فعالیت و ارائه مدارک ربوط به آن الزامی است. گردش مالی متقاضی باید حداقل 300 هزار دلار باشد و در سال آخر باید دو نفر را به صورت تمام وقت استخدام کند. 

برای مهاجران ایرانی چه ساختاری برای ثبت شرکت مناسب است؟


بهترین راه اخذ اقامت استرالیا برای ایرانیان


به گفته دکتر دانیال شبرخ ، در حال حاضر تمام مسئولیت ها و تعهدات بیزنس در استرالیا پس از ثبت، به عهده شخص متقاضی خواهد بود. متقاضی در ابتدا باید به عنوان شخص حقیقی کسب وکار خود را راه اندازی کند و در ادامه می تواند تا 50 سهامدار را به شرکت خود اضافه کند.

مالیات شرکت های بین المللی در استرالیا چگونه است؟

بسته به نوع بیزینس پرداخت میزان مشخصی ارزش افزوده به اداره مالیات، هر سه ماه یکبار الزامی است. این سازمان بر مالیات بر درآمدها و هزینه های شرکت های بین المللی به صورت دقیق نظارت می کنند. به طور کلی شرکت های بین المللی باید 27.5٪ از سود سالیانه را به عنوان مالیات پرداخت کنند.

امیدواریم که در این مطلب اطلاعات اولیه مفیدی را در خصوص اخذ اقامت استرالیا از طریق کارآفرینی برای شما عزیزان فراهم کرده باشیم. چنانچه قصد مهاجرت از طریق ثبت شرکت را دارید برای دریافت مشاوره رایگان با گروه حقوقی مهاجرت پلاس، به مدیریت دکتر دانیال شبرخ تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از ویزاهای دیگر نیز می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

مهاجرت به استرالیا

دانیال شبرخ : مراحل اخذ اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی