پیامبران
در چند روز گذشته تصاویری از اشیا به جا مانده پیامبران منتشر شده است بدون اینکه محل نگهداری آن عنوان شود. اما این تصویر از کجا آمده و چقدر می تواند صحت داشته باشد ؟

عکس واقعی عصای حضرت موسی و اشیا به جا مانده از پیامبران!

عکسی از عصای منتسب به حضرت موسی که به اذن خداوند به مار تبدیل شد. این عصا اکنون در موزه هایی نگهداری می شود حال به نظرتان کدام یک واقعیت دارد؟در ادامه با ما باشید تا مطلبی در این باره بخوانید.

حرف و حدیث درباره پیدا شدن عصای حضرت موسی(ع) زیاد است. عصایی که از نشانه ها خداوند برای اثبات پیغمبری آن حضرت بود،تبدیل به مار شد و دریا را برای عبور موسی(ع)و پیروانش دو نیمه کرد. در گوشه و کنار جهان هر چند وقت یکبار خبرهایی درباره این عصا منتشر می شود که صحت هیچکدام از آن ها مورد تائید نیست.

تصویری که این روزها منتشر شده به نظر مربوط به موزه توپکاپی در استانبول است. موزه قصر «توپکاپی» در استانبول، مهم ترین موزه اسلام محسوب می شود که آثاری از دوره ابتدایی اسلام در عربستان را در خود جای داده است. یکی از اشیایی که در این موزه نگهداری می شود عصایی است که گفته می شود متعلق به حضرت موسی(ع) بوده است.

 
اشیای به جا مانده از پیامبران

عکس که این روزها بار دیگر منتشر شده و مربوط به موزه توپکاپی در استانبول است

 
با وجود این همه این مسئله را قبول ندارند. چند سال قبل گراهام فیلیپس،در کتابی به نام «میراث موسی» اعلام کرده که عصایی که در موزه بیرمنگهام نگهداری می شود همان عصای حضرت موسی(ع) است.
 
استانبول

عصای نگهداری شده در موزه بیرمنگهام که برخی آن را هم عصای حضرت موسی توصیف کرده اند.

 
در موزه توپکاپی به غیر از این،اشیایی منتسب به حضرت محمد(ص) نگهداری می شود. جای پای پیامبر (ص) یکی از این اشیاست. می گویند در یکی از زمان هایی که حضرت محمد(ص) روی تخته سنگی برای سخنرانی ایستاده بوده، جای پای ایشان روی آن قطعه سنگ نرم می افتد. گفته می شود بعدها آن سنگ را دوستداران پیامبر (ص) حفظ می کنند و بعدها داخل آن را با طلای ذوب شده می پوشانند تا از گزند باد و آب محفوظ بماند. همچنین ظرفی در این موزه وجود دارد که تار موی منتسب به پیامبر(ص) در آن نگهداری می شود. دو تکه دندان هم زیر ذره بین هایی قرار گرفته اند که گفته می شود متعلق به آن حضرت بوده و در جریان جنگ احد شکسته شده اند.
 
اشیای به جا مانده از پیامبران
 
اشیای به جا مانده از پیامبران
 
اشیای به جا مانده از پیامبران

اشیای منتسب به حضرت محمد (ص) در موزه توپکاپی؛ نعلین،تار مو و دندان هایی منتسب به پیامبر اسلام(ص)

واقعیت تصاویر اشیا به جامانده از پیامبران چیست؟

3.746
این مطلب مفید بود ؟3412
برگرفته از خبرگزاری مهر - / ل
وبگردی