واکسن کرونا

ورود 6 میلیون دز واکسن کرونا به تهران

تاریخ انتشار : 22 مهر 1400کد مطلب : 2538زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس جمعیت هلال احمر از ورود 6 میلیون دز دیگر واکسن کرونا خبر داد و گفت: بیست وششمین محموله واکسن کرونا، امروز (پنجشنبه) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

ایرنا:کریم همتی افزود:با همکاری وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و معاون اول رییس جمهور توانستیم در یک هفته اخیر 18 میلیون دُز واکسن کرونا وارد کشور کنیم که با احتساب این محموله در مجموع، 70 میلیون و 390 هزار دُز واکسن توسط جمعیت هلال احمر به کشور وارد شده است.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های جمعیت هلال احمر برای مقابله با کرونا در سراسر کشور به طور مستمر ادامه دارد، اظهار داشت:علاوه بر پایش و غربالگری مسافران در مرزهای زمینی، هوایی، ریلی و دریایی کشور به طور روزانه و مستمر و همچنین اجرای طرح های بهداشتی سازمان جوانان در سطح جامعه، جمعیت هلال احمر فعالیت های درمانی خود را هم به شکل گسترده ادامه می دهد.

 

تامین داروهای کرونا در داروخانه های هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه داروخانه های جمعیت هلال احمر به عنوان داروخانه های منتخب در شبکه سلامت کشور به ارائه خدمات می پردازند، تصریح کرد:این داروخانه ها نسبت به تامین داروهای حیاتی و استراتژیک که از طریق شبکه مطمئن کشوری باید به دست مردم برسد، اقدام کرده است، همچنین با توجه به اینکه بنا شده تا داروهای بیمارستانی کرونا به لحاظ شرایط کنونی کشور علاوه بر بیمارستان ها در داروخانه های منتخب هم موجود باشند، عمدتا داروهای کرونا در داروخانه های هلال احمر سراسر کشور هم تامین شده است.

همتی با اشاره به ضرورت غافل نشدن از واکسیناسیون عمومی اضافه کرد:تزریق واکسن های مقابله با ویروس کرونا در مناطق صعب العبور و زلزله زده اندیکا با همکاری تیم های شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خوزستان در حال اجرا است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، تاکنون 46 میلیون و 809 هزار و 100 نفر دُز اول واکسن کرونا و 21 میلیون و 548 هزار و 207 نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 68 میلیون و 357 هزار و 307 دُز رسیده است.

انتهای پیام/م

 

ورود 6 میلیون دز واکسن کرونا به تهران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی