درمان سکته مغزی

جدیدترین روش درمان بیماران سکته مغزی ( لخته لیز) در ایران

تاریخ انتشار : 18 آذر 1397کد مطلب : 41970زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس بیمارستان علوی اردبیل از روش نوین درمان بیماران سکته مغزی (لخته لیز) خبر داد.

درمان جدید سکته مغزی

ایسنا:روش نوین درمان بیماران سکته مغزی «لخته لیز» سبب شد تا جان این بیماران در کمتر از سه ساعت نجات یابد.

رئیس بیمارستان علوی اردبیل در نشست تخصصی درمان سکته های مغزی در اردبیل اظهار کرد:اگر بیماری که دچار سکته مغزی شده در کمتر از سه ساعت به بیمارستان منتقل شود امکان درمان و رفع نگرانی وجود دارد تا از مرگ حتمی نجات پیدا کند. 

فتاح زاده خاطرنشان کرد:در این روش نوین درمان بیماران با استفاده از سیستم لیز کردن لخته های ایجاد شده به سرعت تحت مداوا قرار گرفته و زمینه درمان آنها به شکل اصولی فراهم می آید. 

وی با بیان اینکه در سالجاری بیش از یک هزار و 400 مورد سکته مغزی در اردبیل به ثبت رسیده است، گفت:ما با استفاده از روش جدید می توانیم هم از مرگ بیماران دچار سکته مغزی جلوگیری کرده و هم معلولیت های احتمالی را بر اثر سکته مغزی به حداقل برسانیم. 

رئیس بیمارستان علوی اردبیل بیان کرد:اگر افرادی دچار حمله های عصبی بر اثر فشارهای اجتماعی و اقتصادی قرار گرفته و دچار سرگیجه و برخی سردردهای شدید شدند بهتر است به سرعت به مراکز درمانی منتقل شده تا مداوا روی آنها انجام شود. 

فتاح زاده افزود:ما با استفاده از متخصصین و فراهم کردن شرایط پذیرش و بستری بیماران سعی می کنیم تا از روش لیز کردن در برطرف کردن لخته ها استفاده کنیم تا مداوا به شکل صحیح و به موقع انجام شود. 

مغز انسان از حساسیت خاصی برخوردار است به طوری که هزاران کیلومتر رگ های خونی در مغز انسان وجود دارد که در صورت مسدود شدن کوچکترین این رگ ها سکته های مغزی اتفاق افتاده و نوعی بی حسی و همچنین سرگیجه های شدید از علایم سکته مغزی است که در صورت انتقال سریع بیماران به مراکز درمانی در شرایط کنونی امکان مداوای آنها به راحتی فراهم می آید.

انتهای پیام/م

جدیدترین روش درمان بیماران سکته مغزی ( لخته لیز) در ایران

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
برچسب : سکته مغزی
وبگردی