مدرسه غیر انتفاعی

تور اروپا و خدمات لاکچری یک مدرسه غیر انتفاعی در تهران

تاریخ انتشار : 4 خرداد 1398کد مطلب : 68635زمان مطالعه : 3 دقیقه
یک مدرسه لاکچری غیر انتفاعی در تهران خدماتی باورنکردنی را با هزینه های بالا ارائه می دهد.

خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی درجه 1 در تهران

روزنامه ایران: هفته گذشته بود که رئیس سازمان مدارس غیردولتی شهریه مدارس غیرانتفاعی را اعلام کرد. بر اساس گفته های مجتبی زینی وند حداکثر شهریه برای مدارس ابتدایی شهر تهران 9 میلیون و 400 هزار تومان، دبیرستان های دوره اول متوسطه حداکثر 11 میلیون تومان و برای دبیرستان های دوره دوم متوسطه به غیر از پایه دوازدهم حداکثر 15 میلیون تومان دانست. 

آنطور که در بررسی های خود متوجه می شویم مدارس غیرانتفاعی بر اساس خدماتی که ارائه می دهند به درجه یک، دو و سه تقسیم می شوند که بر اساس همین تقسیم بندی شهریه مدارس هم متفاوت است. 

مدرسه درجه یک:

این مدارس با قدرت و ثروت تأسیس شده اند. مدارسی که ورود به آن ها برای هر دانش آموزی دست یافتنی نیست و حتی آموزش وپرورش نیز برای نظارت بر فعالیت آن ها قدرت چندانی ندارد. 

یکی از این مدارس در غرب شهر واقع شده است. مجتمع بزرگ آموزشی که از مهد کودک تا دبیرستان دانش آموز دارد. شهریه ای که این مدرسه می گیرد در مقطع ابتدایی 15 میلیون تومان، متوسطه اول 19 میلیون تومان و متوسطه دوم 23 میلیون تومان است. 

این مدرسه لیستی از برنامه های مختلف را به خانواده ارائه می دهد؛ که دانش آموزان باید آن را یاد بگیرند. دانش آموزان در این مدرسه باید یک موسیقی را به صورت تخصصی آموزش ببینند. زبان دوم خارجی، یک ورزش تخصصی، شنا، یوگا، زومبا، آموزش کامپیوتر را آموزش می بینند. 

این مدارس اردوی داخلی و خارجی دارند و برای کنکوری ها کلاس های خاص برگزار می کنند. البته خانواده هایی که می خواهند مهاجرت کنند، می توانند فرزندانشان را در کلاس های بین المللی این مدرسه ثبت نام کنند و دانش آموزان سر کلاس زبان انگلیسی آموزش می بینند. 

تعدادی از مدارس سرشناس شهر تهران هستند که مدل آموزش شان این چنین است. این مدارس خاص را می توان در مناطق یک تا سه پایتخت جست وجو کرد، مدارسی که مشتریانشان نیز خاص هستند. والدینی که فرزندان شان را در این مدارس ثبت نام کرده اند مشکلی برای پرداخت شهریه ندارند. بر اساس گفته های برخی از اولیا همه دانش آموزان برای نشستن پشت میز و نیمکت این مدرسه آزمون سختی را می دهند. اگر در این آزمون قبول شوند تازه اجازه ورود به مدرسه را پیدا می کنند. این موضوع را والدین برخی از دانش آموزان می گویند. 

مادر یکی از دانش آموزان پایه یازدهم درباره نحوه ثبت نام دخترش در این مدرسه می گوید ما برای پایه یازدهم 22 میلیون تومان پرداخت کردیم، اما با برنامه فوق برنامه ای که برخی هایش هم اجباری بود در نهایت هزینه سال تحصیلی دخترم 35 میلیون تومان شد. البته اردو های خارجی و داخلی هم دارند مثلاً دخترم اردوی فرانسه را شرکت کرد و ما در حدود 50 میلیون تومان هزینه سفر فرانسه را دادیم. البته امسال سفر شیراز هم داشتند که حدود 5 میلیون تومان هزینه کردم.» 

چند نفر از دانش آموزانی که در این مدرسه درس می خوانند هم می گویند:«این مدرسه آموزش های خاصی ندارد فقط اردو های داخلی و خارجی خوبی دارد.» یکی از همین دانش آموزانی که در اردو ها شرکت کرده است می گوید:«ما عاشق اردو های خارج از کشورش هستیم. خودم سوئد و فرانسه را رفتم. برای سوئد 30 میلیون و برای پاریس هم 50 میلیون داده ایم و در آنجا از دانشگاه ها، چند مدرسه و مراکز تفریحی دیدن کردیم.»

انتهای پیام/م

تور اروپا و خدمات لاکچری یک مدرسه غیر انتفاعی در تهران

16
این مطلب مفید بود ؟15
برچسب : مدرسه معین
وبگردی