کرونا در تهران

افزایش آمار بیماران کرونا در بیمارستان های تهران

تاریخ انتشار : 13 تیر 1400کد مطلب : 65521زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن برشماری دلایل افزایشی شدن روند کرونا در استان تهران، در عین حال بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام تاکید کرد.

دکتر جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره وضعیت کرونا در استان تهران توضیح داد:مراجعات بیماران و بستری ها نسبت به هفته های قبل با شیب خفیف در حال افزایش است، ولی امیدواریم مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک کمک کنند تا با این روند افزایشی مقابله مناسبی شود.

وی با بیان اینکه در سطح ملی هم استان های بیشتری در حال تجربه روند افزایشی بیماری هستند، اظهار کرد:این روند افزایشی نشان می دهد با سوش جهش یافته هندی مواجه هستیم. البته اطلاعات دقیق تر با سکوئنسینگ ویروس مشخص می شود اما به احتمال زیاد علائم فعلی و سرایت بالای ویروس، رفتار نوع جهش یافته کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره علل افزایشی شدن روند کرونا در کشور و پایتخت تصریح کرد:عامل اول نوع ویروس است؛ می دانیم نوع جهش یافته ماندگاری بالاتری دارد و قدرت پاسخ دهی جمعیت نسبت به آن کمتر است و از طرفی بروز این جهش احتمالا در استان هایی رخ داده است که کمتر پروتکل ها را رعایت می کنند.

وی تاکید کرد:باید با رعایت پروتکل ها و تعطیلی برخی ادارات و سازمان ها جلوی ازدحام جمعیتی گرفته شود تا بتوان وضعیت را کنترل کرد. نمی توان به این امید ماند که با ویروس راحتی روبرو هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد:باید به شکل پیشگیرانه طرح شهید سلیمانی و رعایت پروتکل ها را جدی بگیریم و روند واکسیناسیون را به قدرت پیش ببریم. اصولا وقتی ویروس در جامعه ای گسترش یابد، دچار جهش می شود و همین جهش سبب ادامه حضورش در جوامع خواهد شد، پس هرچقدر قدرت انتقال ویروس را کاهش دهیم از جهش ها جلوگیری می شود و از سیکل معیوب خارج می شویم.

به گزارش ایسنا:کوهپایه زاده درباره روند واکسیناسیون در استان تهران گفت:اکنون پس از چند روزی که میزان تزریق ها کم شد، وضعیت بهتری داریم و جلوی ازدحام هایی که در برخی ساعات روز اتفاق می افتاد گرفته شد. با تصمیم ستاد استانی مقرر شد تا نوبت دهی الکترونیک با دقت بالاتری انجام شود و فاصله زمانی در ابتدای صبح را هم برای مراجعات حضوری در نظر بگیرند.

انتهای پیام/م

 

افزایش آمار بیماران کرونا در بیمارستان های تهران

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی