خرخر كردن كودكان
برای رفع خرخر کردن کودکان در خواب می توان از راه های زیادی استفاده کرد که چند نمونه از روش های درمان آن را توضیح داده ایم.

روشی برای درمان خرخر کردن کودکان در خواب

یک کارشناس طب سنتی تدابیر خرخر کردن کودکان در خواب را تشریح کرد. سید جواد علوی درباره تدابیر خرخر کردن کودکان در خواب اظهار داشت:خرخر کردن کودکان به دلیل غلبه سردی و تری در مغز است. به گفته وی اگر خرخر در نوزادان شیرده رخ می دهد بهتر است مادر شیرده از مصرف غذاهای سَر و تَر پرهیز کند و به نوزاد بیش از حد شیر ندهند؛ مادر غذایش را باید اصلاح کند و همراه با غذا آب یا سالاد یا مخلفات دیگر نخورد.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد:برای رفع خرخر در کودکانی که غذا می خورند, دادن شربت عسل به کودک و هر بار به میزان کم به کودک آب و عسل بدهند.

علوی افزود:اضافه کردن کمی ادویه زیره در غذای کودک بسیار کمک کننده است، همچنین به بچه به زور غذا ندهند و زمانی که کودک اشتهای واقعی پیدا کرده است, غذا به او بدهند. 

 خرخر کردن کودکان

تدابیری برای درمان خرخر کردن کودکان در خواب

 وی بیان داشت:اگر هوا سرد است سَر کودک را بپوشانند و سر کودک با هوای سرد مواجه نشود، همچنین به کودک آب یخ ندهند چرا که خرخر را تشدید می کند؛ گریه برای بچه ای که در خواب خرخر می کند خوب نیست. این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد:پشت گوش, روی سینه و روی گلو بچه را روغن سیاه دانه بمالند. گاهی وقت ها مکیدن نبات خیلی مفید است، همچنین خرخر کودکان با مصرف غذاهای چرب تشدید پیدا می کند.

علت خرخر کردن کودکان در خواب و درمان آن

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
برگرفته از تسنیم/ی
وبگردی