تميز كردن گوشی موبایل

تمیز کردن گوشی موبایل و تبلت به دو روش

کد مطلب : 13031تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
تلفن همراه و تبلت خود را با هر چیزی پاک نکنید.در این مطلب بطور خلاصه دو روش برای تمیز کردن گوشی موبایل یا تبلت آموزش می دهیم که چگونه لکه های موجود بر روی صفحه لمسی را به آسانی پاک کنید و چگونه از آن محافظت و نگهداری کنید.

روش های تمیز کردن گوشی موبایل و تبلت

همان گونه که مستحضر هستید، امروزه اسمارت فون ها دارای جایگاهی خاص و منحصر بفرد در زندگی هر یک از ما انسان ها می باشند که بیشتر از آن به عنوان مغز دوم نیز یاد می شود چرا که ما تمام اطلاعات خود را درون آنها ذخیره می کنیم و هر زمان که بخواهیم در آن زمان آنها را مشاهده می کنیم. با این وجود باید از آنها به بهترین نحو ممکن نگهداری به عمل آوریم و اجازه ندهیم که مشکلاتی در آن ها ایجاد شوند.

با این وجود از مهم ترین قسمت های هر اسمارت فون می توان به صفحه نمایش آن اشاره نمود که گاها به دلایل مختلف اعم از چرب بودن سر، قرار گرفتن در محیطی آلوده، کار کردن با دستان چرب و... ممکن است به شدت آلوده شوند که این می تواند به مرور باعث بروز بیماری های مختلف و جمع شدن میکروب ها شوند.

از این رو باید صفحه نمایش اسمارت فون خود را به مرور زمان تمیز کنیم و اجازه ندهیم تا صفحه نمایش گوشی، تجمغ گاهی برای میکروب ها و آلودگی ها باشد.

به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با دو روش ساده و کار آمد برای پاک کردن صفحه گوشی آشنا سازیم که می تواند در این امر برای هر یک از ما مفید و موثر باشد. همراه ما باشید.

چکونه صفحه نمایش گوشی را تمیز کنیم؟

  • روش اول

تاکنون حتما یا خودتان یا اطرافیانتان از دستمال های مخصوص عینک و اسپری های کوچک آنها استفاده کرده اید و یا حتی از نزدیک مشاهده کرده اید.

بطور کلی دستمالی که شما قصد استفاده از آن را دارید باید کاملا صاف و یک دست باشد و هیچ گونه پرزی نداشته باشد تا منجر به ایجاد هیچ گونه خط و خشی در صفحه نمایش و یا گلس گوشی نشود.

موبایل و تبلت

نحوه تمیز کردن گوشی و استفاده از دستمال بدون پرز عینک

بنابراین توصیه ما به شما این است که ابتدا اسپری کوچک مناسب تمیز کردن شیشه و دستمال مخصوص عینک را از نزدیک ترین فروشگاه عینک تهیه نمایید و استفاده از آن نیز این گونه است که می بایست ابتدا با استفاده از اسپری صفحه نمایش گوشی خود را مرطوب کنید و سپس با استفاده از دستمال مخصوص شروع به تمیز کردن گوشی خود کنید که این گونه گوشی شما تمیز خواهد شد و دیگر تجمع میکروبی بر روی آن وجود نخواهد داشت.

تمیز کردن گوشی

نحوه پاک کردن گوشی و از بین بردن میکروب های سطحی آن

  • روش دوم 

اگر احساس می کنید گوشی شما به شدت آلوده شده است و با استفاده از روش اول نمی توانید تمیز کنید، ما ژل الکل را به شما پیشنهاد می کنیم. ژل الکل به ماده ای ضدعفونی کننده ای گفته می شود که از آنها در بیمارستان ها برای ضدعفونی کردن استفاده می شود و می توانید از آنها برای استفاده شخصی استفاده کنید.

از این رو این ماده برای ضدعفونی کردن و از بین بردن میکروب ها ساخته و عرضه شده است که می توانید از آن برای حذف و از بین بردن میکروب ها استفاده کنید.

تميز كردن گوشی موبايل

این گونه که می بایست ابتدا میزانی از این ژل را روی گوشی بریزید و سپس با استفاده از دستمال بدون پرز آنرا تمیز کنید. 

این گونه تمام ویروس ها و میکروب های موجود بر روی گوشی از بین خواهند رفت.

تمیز کردن گوشی موبایل و تبلت به دو روش

2.8337
این مطلب مفید بود ؟191146
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
ZS1400-04-26
با روش ژل و الکل گوشی رو خاموش کنید بعد انجام بدید و اینکه بعدش تا چند ساعت با گوشی کار نکنید و صفحه رو روشن. نکنید چون ممکنه آتیش بگیرید
152
وبگردی