فرهاد قائمیان
در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 15 اسفند متولد شدند از فرهاد قائمیان تا عاطفه رضوی آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 15 اسفند متولد شدند

اسفند به نیمه رسید و کم کم بوی بهار از هر سمت به مشام میرسد و نوید رسیدن سالی نو را به ارمغان می آورد. امروز 15 اسفند همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به چهره های مشهور ایرانی که در 15 اسفند متولد شدند اشاره میکنیم.

در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 15 اسفند متولد شدند از عاطفه رضوی تا فرهاد قائمیان و اتابک نادری آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 15 اسفند متولد شدند

عاطفه رضوی

عاطفه رضوی بازیگر و چهره پرداز کشورمان در 15 اسفند سال 1347 در شهر تهران متولد شد و سال 1365به عنوان هنرجوی گریم زیر نظر عبدالله اسکندری شروع به کار نمود.

او 17 ساله بود که نخستین نقش خود را در فیلم آن سوی آتش در سال 1366 با کارگردانی کیانوش عیاری شروع کرد.

عاطفه رضوی و حسین پاکدل

همسر وی نیز حسین پاکدل (نویسنده، مجری و کارگردان) (برادر مهدی پاکدل) می باشد.

آخرین کار عاطفه رضوی در عرصه بازیگری حضور در سریال پرستاران در نقش سر پرستار پاک نهاد می باشد. وی پیش از این در سریال کیمیا در نقش مهتاب نیز حضور داشت.

فرهاد قائمیان

فرهاد قائمیان در 15 اسفند سال 1344 در اردبیل متولد شد. در سال 1370 اولین تجربه بازیگری حرفهای اش را با فیلم دمرل به کارگردانی یدالله صمدی شروع کرد و تا کنون در فیلمها و سریال های زیادی ایفای نقش کرده است.

فرهاد قائمیان

سریال بچه مهندس 3 و 4 جدیدترین سریالی است که فرهاد قائمیان در آن به ایفای نقش پرداخته است.

اتابک نادری

اتابک نادری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 15 اسفند 1349 در اردبیل متولد شد. وی دانش آموخته رشته بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی است.

اتابک نادری

وی علاوه بر فعالیت در زمینه تئاتر، اولین فعالیت سینمایی خود را از سال 1367 به عنوان بازیگر در فیلم سینمایی چشم عقاب آغاز نمود.

رسول ملاقلی پور

رسول ملاقلی پور متولد 17 شهریور 1334 در اردبیل و درگذشته 15 اسفند 1385 کارگردان، تهیه کننده و فیلم نامه نویس اهل ایران بود.

رسول ملاقلی پور

ملاقلی پور از کارگردانان سینمای جنگ و اجتماعی ایران بود و توانست با فیلم پرواز در شب، سیمرغ بلورین بهترین فیلم را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند پس از فوت ملاقلی پور نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر برای یک عمر فعالیت به خانواده وی اهدا شد.

عزیز الله هنرآموز

عزیزالله هنرآموز متولد 1322 در کرمان بود که شامگاه جمعه پانزدهم اسفند ماه 1393، در پی ابتلا به بیماری ریوی در تهران درگذشت.

عزیزالله هنرآموز

.آقای هنرآموز در فیلم هایی از جمله «بوی پیراهن یوسف» ابراهیم حاتمی کیا ، «سفر به چزابه» رسول ملاقلی پور، «مدرسه پیرمردها» علی سجادی حسینی و سریال هایی چون «مختارنامه» ساخته داوود میرباقری، «روزگار قریب» به کارگردانی کیانوش عیاری، «گُرگها» به کارگردانی داوود میرباقری، «غبار نور» به کارگردانی محمدرضا اصلانی، «بی بی یون» به کارگردانی حسین پناهی، «سی امین روز» به کارگردانی جواد افشار بازی کرده بود.

چهره های مشهور ایرانی متولد 15 اسفند + تصاویر

3.932
این مطلب مفید بود ؟257
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی