مک لارن
چگونه مک لارن F1 سریع ترین خودروی دنیا شد؟این سوالی است که ذهن تمامی علاقه مندان به خودرو را به چالش کشیده است با ما همراه باشید تا گزارش جالبی در این باره بخوانید.

چگونه مک لارن F1 سریع ترین خودروی دنیا شد؟

مک لارن با هدف ساخت خودروهای شهری با تکنولوژی ماشین های مسابقات فرمول یک در سال 1989 با نام مک لارن کارز تاسیس شد. این شرکت همکاری نزدیکی با تیم فرمول یک مک لارن ریسینگ دارد و بخشی از گروه مک لارن است.آیا میدانید چگونه «مک لارن F1» سریع ترین خودروی دنیا شد؟این سوالی است که ذهن تمامی علاقه مندان به خودرو را به چالش کشیده است با ما همراه باشید تا گزارش جالبی در این باره بخوانید.

امسال بیست و پنجمین سالگرد تولد مک لارن F1 است و این خودروساز بریتانیایی تصمیم گرفته به ما یادآور شود که این خودروی اسطوره ای چگونه رکورد جدیدی را در سال 1998 بر جای گذاشته است.

مک لارن


مک لارن ویدئویی را به همراه اندی والاس، قهرمان مسابقات لمانز منتشر کرده و این راننده ی F1 رکوردشکن تجربه ی خود از سواری با حداکثر سرعت را بیان می کند.

مک لارن


مک لارن در آن زمان خودروی خود را به Ehra-Lessien در آلمان برد تا ببیند این خودرو تا چه حد سریع است.

مک لارن


اندی والاس با پروتوتایپ XP5 که دو بار تست را انجام داد به سرعت های 386.4 و 391 کیلومتر در ساعت رسید و این رکورد در حالی به دست آمد که محدودکننده ی دور موتور به 8300 افزایش یافته بود.

مک لارن


این رکورد سرعت تا سال 2007 نشکسته بود اما در این سال بوگاتی ویرون توانست به سرعت 408.47 کیلومتر در ساعت برسد. حتی با استانداردهای امروزی هم مک لارن F1 یکی از سریع ترین خودروهای دنیا است. مک لارن F1 ظرف مدت 3.2 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می رسد و تنها 9.4 ثانیه طول می کشد تا خودرو از حالت ایستا به سرعت 200 کیلومتر در ساعت دست یابد.

مک لارن


پیشرانه ی 12 سیلندر 6.1 لیتری این خودرو که ساخت ب ام و بوده قدرت 627 اسب بخاری و گشتاور 651 نیوتون متری داشته و این موضوع به همراه وزن 1138 کیلوگرمی باعث شده تا شاهد نسبت قدرت به وزن 550 اسب بخار به ازای هر تن باشیم. تا به امروز مک لارن F1 سریع ترین خودروی تنفس طبیعی دنیا باقی مانده و یکی از ارزشمندترین خودروهای کلاسیک بازار است به گونه ای که همین الان بهایی حدود 10 میلیون دلاری دارد.

دلایل معرفی مک لارن F1 به عنوان سریع ترین خودرو + عکس

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از پدال نیوز - / ل
وبگردی