نشست راهبردهای تجاری
"نشست ملی جاده ابریشم" با محوریت آشنایی با فرصت¬های همکاری و تجارت با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای 18 دی ماه با نظارت محتوایی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار خواهد شد.

نشست ملی راهبردهای مبادلات اقتصادی در مسیر جاده ابریشم

پس از برگزاری نوزدهمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای 23 و 24 خرداد ماه سال 98 ( 13و 14 ژوئن) در شهر بیشکک قرقیزستان که با حضور سران 12 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، چندین بار از عضویت دائم ایران در این سازمان سخن به میان آمده است. سران کشورهای؛ چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، پاکستان و هند اعضای اصلی و سران کشورهای؛ ایران، مغولستان، افغانستان و بلاروس به عنوان اعضای ناظر در این سازمان حضور دارند.
نشست سران کشورها برای رهبردهای تجارت

با توجه به به عضویت دوازده کشور در سازمان همکاری شانگهای (SCO) ، این سازمان بزرگ ترین سازمان بین المللی پس از سازمان ملل متحد است که اعضای دائم و ناظر آن مجموعاً دارای 50 درصد خشکی کره زمین و 65 درصد جمعیت جهان را دارا هستند و پیوستن ایران به این سازمان می تواند بازار بسیار گسترده ای را پیش روی تجار ایرانی قرار دهد و بر اساس ارزیابی های معتبر جهانی تا سال 2030 چین و هند که از اعضای اصلی این توافق هستند اقتصادهای اول و دوم جهان خواهند بود و روسیه نیر ز در میان 10 اقتصاد برتر دنیا قرار خواهد داشت.

لذا در راستای اهداف کلان تجاری و اقتصادی کشور و لزوم آشنایی تجار و صنعتگران ایرانی با فرصت ها و تهدیدهای توافقات کلان اقتصادی ایران و اعضای این سازمان و شناسایی بازارهای هدف تجاری، دانشگاه صنایع و معادن ایران در نظر دارد با همکاری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور و حمایت مسئولین دستگاه های زیربط، رایزنان بازرگانی، مسئولین میزها و اتاق های مشترک کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و با دعوت از فعالان اقتصادی بخش خصوصی، در تاریخ 18 دی ماه 1399 در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما دومین نشست از سلسله رویدادهای رمزگشایی از فرصت های سرمایه گذاری و توسعه تجارت در دوران تحریم با عنوان نشست ملی راهبردهای مبادلات اقتصادی در مسیر جاده ابریشم (با تمرکز بر کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای)  را برگزار نماید.

از این رو با توجه به لزوم دستیابی تجار و صنعتگران ایرانی به چنین بازار بالقوه ای در نظر است با نظارت محتوایی سازمان توسعه تجارت ایران پیرامون معرفی و رصد فرصت های تجاری موجود این کشورها اطلاعات کاربردی در اختیار شرکت کنندگان رویداد قرار گیرد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر  با شماره 88227851 موسسه مطالعات خلیج فارس دبیرخانه دائمی رویداد یا کد دستوری مخابراتی *6655*222222#  تماس حاصل فرمایند یا به سایت وزارت صمت قسمت همایش ها مراجعه نمایند.

با توجه به محدودیت فضای پذیرش حضوری، سامانه پذیرش و ثبت نام بلافاصله پس از تکمیل ظرفیت بسته خواهد شد.

نشست ملی راهبردهای مبادلات اقتصادی

نشست ملی راهبردهای تجارت در مسیر جاده ابریشم

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی