مستحبات

دعای عهد
دعای عهد دعایی است که از امام صادق (ع) روایت شده و شامل تجدید عهد با امام زمان(عج) می باشد که خواندن متن دعای عهد ثواب و فضایل بسیار زیادی دارد.
اعمال مبعث

اعمال عید مبعث و ذکر و نماز مخصوص 27 رجب

زمان مطالعه : 30 دقیقه
شب مبعث از جمله شب های متبرکه ماه رجب المرجب است، که این شب بسیار مبارک تعریف شده و اعمال خاصی برای انجام در شب مبعث وجود دارد.
دعای توسعه رزق و روزی

دعای رزق و روزی قوی و فوری؛ نوشتنی و خواندنی

زمان مطالعه : 9 دقیقه
طبق سخنان ائمه و نقل قول از بزرگان دعاهایی وجود دارد که قرائت آنها باعث افزایش برکت و رزق و روزی خواهد شد، ما این احادیث را برایتان آماده کرده ایم.
اعمال اربعین

اعمال مهم شب و روز اربعین حسینی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
روز بیستم ماه صفر که برابر با اربعین است، دارای آداب و اعمال پر فضیلتی است که در روایات بسیار توصیه شده و می توان آنها را در جوار حرم امام حسین(ع) و یا از راه دور انجام داد.
دعای روز شنبه

متن دعا و زیارت روز شنبه با معنی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
روز شنبه به نام حضرت محمد مصطفی(ص) نامگذاری شده است و دارای زیارت مخصوص و دعایی است که خواندن آنها ثواب بسیاری برای انسان به همراه دارد.
اعمال ماه محرم

“اعمال ماه محرم” از شب و روز اول تا دهم

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برترین و پرفضیلت ترین “اعمال ماه محرم”، اعمالی است خاص دهه اول ماه محرم که از شب اول این ماه اغاز شده و تا شب عاشورا در غالب ادعیه و نمازهای مستحبی مخصوص ماه محرم تعیین گردیده.
نماز خواندن روی صندلی

نماز خواندن روی صندلی در چه شرایطی باطل است؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر شماهم به دلیل شرایط جسمی نمازتان را به صورت نشسته و روی صندلی میخوانید بهتر است شرایط باطل بودن و صحیح بودن این نماز را بدانید.
اعمال عید فطر

اعمال مهم شب و روز عید فطر امسال

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از مهم ترین اعیاد مسلمانان عید فطر می باشد که باید دراین روز بعداز یک ماه روزه و عبادت برای گرفتن پاداش الهی و انجام اعمال و مستحبات این روز آماده شوند.
دعای وداع با رمضان

متن دعای معروف وداع با رمضان

زمان مطالعه : 21 دقیقه
با اتمام ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن به عید سعید فطر، از دعاهای مستحبی در این روزها، دعای معروف وداع با ماه رمضان از امام صادق (ع) و امام سجاد (ع) است.
روز آخر رمضان

دعای روز سی ام رمضان صوتی + اعمال آخر رمضان

زمان مطالعه : 17 دقیقه
به روز سی ام و روز آخر ماه مبارک رمضان رسیدیم. به امید قبولی طاعات و عبادات، دعای مخصوص و اعمال پرفصیلت روز آخر ماه مهمانی خدا را هم انجام دهید.
دعای روز بیست و نهم رمضان

دعای روز بیست و نهم ماه رمضان با صوت و نماز

زمان مطالعه : 9 دقیقه
کم کم به اتمام ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم. در روز بیست و نهم ماه رمضان از خواندن دعای مخصوص و انجام اعمال این روز غافل نشوید.
دعا روز بیست و هشتم ماه رمضان

دعای روز بیست و هشتم ماه رمضان صوتی+ نماز

زمان مطالعه : 13 دقیقه
دعای مخصوص روز بیست و هشتم ماه رمضان به همراه صوت، شرح و ترجمه دعا را در ادامه ملاحضه می نمایید.
نماز عید فطر

نماز عید فطر چند رکعت و چند قنوت دارد؟

تاریخ انتشار : 29 فروردین 1402زمان مطالعه : 1 دقیقه
نماز عید فطر یکی از اصلی ترین اعمال عید فطر است که به سبک خاصی خوانده می شود و قبل از قرائت این نماز بهتر است نکاتی را بدانید.
نماز عید فطر

آموزش خواندن نماز عید فطر امسال+ دعای قنوت و احکام

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در نخستین روز ماه شوال مسلمانان نماز عید فطر را برگزار می کنند، موارد بسیار مهمی درباره طرز خواندن نماز عید فطر وجود دارد که بهتر است از آن ها مطلع باشید.
دعای بیست و هفتم رمضان

دعا و اعمال بیست و هفتم رمضان، شب قدر اهل سنت

زمان مطالعه : 11 دقیقه
یکی از پرفضیلت ترین شب های ماه مبارک رمضان شب بیست و هفتم است که مانند شب های قدر دارای اعمالی مانند غسل، شب زنده داری و خواندن دعاهای مخصوص می باشد.
صفحه 1 از 9