مستحبات

نماز اعرابی
در کنار نماز های واجب، نماز های مستحبی با فضیلتی وجود دارد که یکی از آنها نماز اعرابی است که پیامبر(ص) به یکی از مردان بادیه نشین آموزش دادند.
نماز جعفر طیار

وقت و نحوه خواندن نماز جعفر طیار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نماز جعفر طیار با فضیلت های بسیار در روایات آمده است، نحوه خواندن نماز جعفر طیار و دعای بعد از آن چگونه است؟ بهترین وقت خواندن نماز جعفر طیار چه زمانی است؟
نماز زیارت

دستور خواندن نماز زیارت به شکل صحیح

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نماز زیارت یکی از نمازهای مستحبی است که به هنگام زیارت مرقد پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) خوانده می شود. کیفیت و چگونگی خواندن درست این نماز اهمیت دارد.
نماز تحیت

نماز تحیت چیست و چطور خوانده می شود ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نماز تحیت یکی از نماز های مستحبی است که جهت احترام به مساجد خاص پس از وارد شدن به آن خوانده می شود.
دعای عهد

بهترین زمان و دلیل خواندن دعای عهد + متن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
دعای عهد که تجدید پیمان با امام زمان(عج) است ثواب و آثار ارزشمندی برای مسلمانان دارد. مداومت بر خواندن این دعا موجب توجه خاص امام زمان (عج) نسبت به بنده می شود.
دعای استخاره

دعایی که قبل استخاره باید خواند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
استخاره گرفتن یکی از راه های کمک گرفتن از خداوند می باشد و با خواندن دعای استخاره و نماز استخاره می توانیم این عمل را به نحوه احسن انجام دهیم.
دعای توسل

فضیلت دعای توسل برای استجابت دعا + متن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
بزرگان دین و هر شخصی که در مسیر کمال و سلوک گام برمی دارد، برای برآورده شدن حاجات خود از دعای توسل به عنوان ریسمانی محکم بهره مند می شود.
تسبیح روز جمعه

ذکری که پیامبر (ص) عصر جمعه میخواندند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تسبیح روز جمعه که توسط پیامبر اکرم(ص) سفارش شده است فضیلت های زیادی دارد و خواندن تسبیحات روز جمعه قدمی به سوی رحمت و مغفرت الهی است.
دعای ابوحمزه ثمالی

متن و شرح کامل دعای ابوحمزه ثمالی

زمان مطالعه : 38 دقیقه
دعای ابوحمزه ثمالی یکی از دعاهای پرفضیلتی است که امام سجاد(ع) آن را در هنگام سحر می خواندند. ویژگی های منحصر به فرد این دعا آن را بسیار متمایز کرده است.
زیارتنامه حضرت معصومه

زیارتنامه حضرت معصومه (س) در روز وفات ایشان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر امام رضا (ع) و لقب ایشان کریمه اهل بیت می باشد و زیارتنامه حضرت معصومه به نقل از امام رضا (ع) ذکر شده و ثواب زیارت ایشان به اندازه ثواب زیارت امام هشتم می باشد.
ختم قرآن

دعای معروف ختم قرآن امام سجاد(ع)

زمان مطالعه : 14 دقیقه
در روایات بسیاری، مسلمانان به خواندن دعای ختم قرآن پس از خواندن بخشی از قرآن در روز و یا اتمام کامل آن سفارش شده اند. کاملترین دعاهای ختم قرآن را در ادامه می خوانید.
اعتکاف

اهمیت و فضیلت اعتکاف ماه رجب در روایات

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اعتکاف پرورش جسم و جان است. روزه که خود عبادتی ارزشمند است شرط اعتکاف است و حضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است، در واقع اعتکاف آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت است.
اعمال روز شنبه

اعمال و نماز مخصوص روز شنبه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روز شنبه دارای اعمال مستحبی بسیار با فضیلتی همچون دعای مخصوص و زیارت پیامبر اکرم(ص) می باشد که انجام آنها در منابع دینی و روایات ائمه(ع) تاکید شده است.
اعمال روز جمعه

برترین اعمال روز جمعه و نماز مخصوص آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
روز جمعه در میان مسلمانان اهمیت زیادی دارد و همچنین در منابع دینی برای روز جمعه آداب و اعمال بسیاری توصیه شده است، در ادامه از برترین اعمال روز جمعه مطلع خواهید شد.
تسبیح روز چهارشنبه

تسبیح سفارش شده ی روز چهارشنبه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اعمال مستحب بسیاری در کنار اعمال واجب توصیه شده است که علاوه بر ثواب زیاد، راه گشای مشکلات زندگی نیز می باشند. تسبیحات روز چهارشنبه یکی از این اعمال مستحبی است.
صفحه 1 از 7