مستحبات

اعتکاف
اعتکاف پرورش جسم و جان است. روزه که خود عبادتی ارزشمند است شرط اعتکاف است و حضور در مسجد و خواندن نماز هم شرط آن است، در واقع اعتکاف آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت است.
اذکار نافعه

اذکار نافعه برای هر دعا و نیتی که دارید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اذکار نافعه حداقل ذکر و دعاهایی است که با مداومت بر خواندن آنها می توان از فضایل بسیاری بهره مند شد مانند تقویت قلب و حافظه، رفع گرفتاری، آمرزش گناهان و افزایش روزی.
اعمال ربیع الاول

اعمال سفارش شده ی شب و روز اول ربیع الاول

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ماه ربیع الاول بهار ماه های قمری می باشد و رحمت خداوند در این ماه بسیار هویدا است. اولین روز از ماه ربیع الاول دارای آداب و اعمالی است که مهمترین آنها دعای مخصوص روز اول می باشد.
ذکر صلوات

خواص بیشمار صلوات برای دنیا و آخرت

زمان مطالعه : 6 دقیقه
صلوات، دارای فضیلت و اهمیت بسیار زیادی مانند آمرزش گناهان و رفع حاجت می باشد، صلوات همچنین دارای آثار دنیوی و اخروی فراوانی است که در قرآن و احادیث ذکر شده است.
خواندن قرآن

این سوره ها را ابتدا و انتهای روز بخوانید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خواندن قرآن در هر ساعتی از شبانه روز انسان را به آرامش می رساند اما در احادیث و روایات ساعات مشخصی از شبانه روز را بهترین زمان برای خواندن برخی از سوره ها معرفی کرده اند.
زیارت اربعین

متن کامل زیارت اربعین و فضیلت آن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
چهل روز از واقعه کربلا گذشته است و اربعین برای بزرگداشت بزرگترین حماسه تاریخ برپا می شود. خواندن زیارت اربعین یکی از اعمال مستحب است که ثواب و فضایل زیادی دارد.
افزایش رزق و روزی

ادعیه و ذکرهای خاص افزایش رزق و روزی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افزایش رزق و روزی در کل به دو بخش اصلی وابسته است که یکی مربوط به رفتار و اعمل فرد است که قبلا گفتیم و دیگری دعاها و ذکرهایی است که در قرآن و احادیث آمده است.
اعمال عید قربان

مهم ترین اعمال شب و روز عید قربان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز عید سعید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان جهان است و جزء چهار شب با برکتی می باشد که شب زنده داری در آن ها مستحب است، اهل بیت نماز عید قربان را از واجبات معرفی کرده اند.
اعمال ذی الحجه

اعمال ویژه و برتر ده روز اول ذی الحجه

زمان مطالعه : 9 دقیقه
روز اول تا روز دهم ماه ذی الحجه از پرفضیلت ترین روزهای سال است و دارای اعمالی ویژه ای می باشد.در این ماه دو عید مهم اسلامی، عید قربان و عید غدیر و روز عرفه را داریم.
دعای مشلول

دعای مشلول برای زمانی که ناامید شده اید

زمان مطالعه : 17 دقیقه
دعای مشلول دعایی است که از امام علی علیه السلام نقل شده است و بهترین دعا برای رهایی از ناامیدی ها و رسیدن به حاجات است.
نماز نافله

اهمیت ، فضیلت و احکام نماز نافله

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نافله به معنی دنباله یا نوه و یا غنیمت می باشد، نماز نافله در اصطلاح فقها به نمازهای مستحبی گفته می شود که در زمانهای مخصوصی خوانده می شود.
سوره فلق

احادیث ائمه از شگفتی های سوره فلق

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سوره فلق از سوره های کوتاه قرآن کریم است که فضایل و برکات زیادی دارد، در ادامه متن سوره فلق و ترجمه آن، دلیل نامگذاری سوره فلق، آثار و برکات و فواید تلاوت سوره فلق را ملاحضه می نمایید.
بدرقه ماه رمضان

آداب و پاداش بدرقه ماه مبارک رمضان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در پایان ماه رمضان ، شش روز از اوایل ماه شوال را به عنوان بدرقه، روزه بگیرید؛ زیرا اگر کسی دوست عزیزی را بخواهد بدرقه کند، چند قدم به همراه او می رود.
نماز غفیله

روش صحیح و وقت خواندن نماز غفیله

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نماز غفیله نمازی است که دارای دو رکعت می باشد و بین مغرب و عشاء است که فضیلت بسیاری دارد و چون از آن ساعت مردم غفلت دارند، آن را نماز غفیله اش نامیدند.
اعمال مستحب رمضان

بهترین اعمال مستحبی ماه رمضان و فضیلت آنها

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اعمال مستحب در ماه رمضان شامل اعتکاف، غسل، دعا، تلاوت قرآن می شود که انجام این اعمال فضیلت زیادی دارد که پر فضیلت ترین آن ها تلاوت قرآن است.
صفحه 1 از 6