گوناگون

بازی تخته نرد
بازی تخته نرد یکی از بازی های تاریخی می باشد که هر کدام از اجزای آن معنی و مفهوم مختص به خود را دارند و در ایران اصطلاحات رایجی مخصوص این بازی وجود دارد.
علت تعقیب ماه

چرا هرجا میرم ماه منو تعقیب می کنه؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شب، هنگام حرکت اگر به ماه نگاه کنید حس می کنید او در تعقیب شماست و هر جا که می روید همراه شما می آید. دانستن دلیل این اتفاق حتما برایتان جالب خواهد بود.
پیام تسلیت

پیام عرض تسلیت به صورت رسمی و دوستانه

تاریخ انتشار : 24 فروردین 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
فوت عزیزان بدترین اتفاق در زندگی هر فرد است. با متن های احساسی و زیبا، با دوستان و نزدیکان خود در غم از دست دادن عزیزشان شریک شوید و با آن ها همدردی کنید.
تبریک روز دندانپزشک

یک تبریک متفاوت برای روز دندانپزشک

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تاریخ 23 فروردین به عنوان روز دندانپزشک نامگذاری شده است. این روز خاص و مهم را به دندانپزشکان عزیز و زحمتکش تبریک بگویید و از آن ها قدردانی کنید.
روز جهانی پارکینسون

تاریخ روز جهانی پارکینسون و نماد آن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیماری پارکینسون، از بیماری های شایع در افراد مسن است که به همین دلیل روز 11 آوریل، مصادف با روز حهانی پارکینسون در تقویم جهانی ثبت شده است.
قورباغه های سمی

قورباغه های زیبا اما سمی و قاتل

زمان مطالعه : 5 دقیقه
قورباغه ها از موجودات دو زیست کره زمین هستند که دارای طیف وسیعی می باشند و این در حالی است که برخی از قورباغه ها در عین زیبایی، بسیار کشنده و مهلک هستند.
روز جهانی خواهر برادر

چرا امروز روز جهانی خواهر و برادره؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ 10 آوریل به عنوان روز جهانی خواهر و برادر نامگذاری شده است. هدف این روز دانستن اهمیت و ارزش روابط خواهر و برادری می باشد.
بازی دوز

دوز باز حرفه ای شوید + آموزش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
دوز یکی از بازی های قدیمی بسیار محبوب و پرطرفدار است که امروزه افراد بیشتر آن را به صورت آنلاین بازی می کنند، بازی دوز انواع مختلفی دارد.
مخترع سنجاق قفلی

سنجاق قفلی را چه کسی اختراع کرد؟

تاریخ انتشار : 21 فروردین 1400زمان مطالعه : 2 دقیقه
سنجاق قفلی یکی از وسایل کوچک اما بسیار کاربردی در هر خانه ای از گذشته تا امروز است. 10 آویل به عنوان روز جهانی سنجاق قفلی نامگذاری شده است.
تبریک روز خواهر برادر

جملاتی زیبا به مناسبت روز خواهر و برادر

تاریخ انتشار : 21 فروردین 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
در هر خانواده ای خواهر و برادرها از همان دوران کودکی تکیه گاه و حامی یکدیگر هستند. روز جهانی خواهر و برادر را با این جملات زیبا و عاشقانه به یکدیگر تبریک بگویید.
وینستون چرچیل

زندگی نامه و سخنان معروف وینستون چرچیل

زمان مطالعه : 6 دقیقه
وینستون چرچیل، رهبر بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم و یکی از چهره های سیاسی قرن 20 میلادی بود که توانست در طی جنگ های مختلف، ارتش بریتانیا را رهبری کند.
روش استفاده چاپستیک

با چاپستیک اینطوری غذا می خورن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روش غذا خوردن با چاپستیک ، این چوب های چینی پرماجرا کمی سخت به نظر میرسد اما اگر فوت و فنش را یاد بگیرید خواهید دید که استفاده از آنها بسیار ساده است.
بازی چشمک

آموزش بازی جذاب و مهیج چشمک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بازی چشمک یکی از قدیمی ترین بازی ها است که به صورت گروهی انجام می شود، برای انجام این بازی وسایل خاصی نیاز نیست اما این بازی اصول و قوانین خاص خود را دارد.
معما

جواب این معماها رو کی می دونه ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از بهترین روش ها برای تقویت مهارت تفکر، بدون شک حل کردن معما های سخت و چالش برانگیز می باشد.
روز جهانی بهداشت

روزی برای سلامت تمام جهانیان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ 7 آوریل به عنوان روز جهانی بهداشت و سلامت توسط سازمان جهانی سلامت نامگذاری شده است که هدف این روز جلب توجه مردم به مسئله سلامتی است.
صفحه 1 از 326