رپورتاژ

رپورتاژ آگهی یا رپرتاژ خبری چیست و چه معنی دارد؟

در معنای لغوی و علم رسانه در حقیقت رپورتاژ تبلیغ یک محصول یا خدمات در حین ارائه یک گزارش یک برنامه می باشد یا به عبارتی یک برنامه یا یک گزارش را کاملاً در جهت تبلیغ بسازیم در حالی که عنوان و نوع مطرح کردن آن غیر از این نشان دهد.

جهت هماهنگی و سفارش رپورتاژ

  1. ثبت‌نام و سفارش در سایت پلتفرم تریبون triboon.net
  2.  پیام به حساب تلگرام پشتیبانی تریبون @triboonco
  3. تماس با شماره 45195000 داخلی 3

این رپورتاژ (رپرتاژ آگهی) ها تا جایی پیش رفت که برخی از دولت ها بر این آمدند که قوانینی را وضع نمایند تا در رسانه ها به صراحت مشخص گردد محتوای که ارائه می شود تبلیغ می باشد.

گرچه رپورتاژ آگهی هایی که در سایت های بزرگ اکران می شود معمولاً همین هدف را دنبال می کند و به منظور تبلیغ و یا برند سازی می باشد اما روند و هدف از ارائه رپورتاژ آگهی (رپرتاژ) به سمت و سویی دیگر سوق داده شده است از آنجایی که موتور جستجو ها دریچه ی ورود و هدایت کاربران در اینترنت می باشد قرار گرفتن در رتبه‌های ابتدایی نتیجه جستجو ها تضمین کننده بازدید و فروش کالاها و ارائه خدمات برای سایت ها می باشد که البته این نوع بازدیدکننده برای ما رایگان می باشد یعنی بدون صرف هزینه کاربر و بازیدکنندگان جذب کرده ایم.

این بود که سایت ها برای دستیابی به نتیجه های اول گوگل شروع به تلاش کرده و رقابت بین آنها شروع شد.

رپورتاژ آگهی

تاثیر رپورتاژ در بالا بردن رتبه در گوگل

یکی از پارامتر هایی که وجود داشت بک لینک سایت ها با عنوان کلمه کلیدی های محبوب بود ، البته در دورانی نتیجه های مطلوبی را شامل سایت ها کرد.

در سال های گذشته موتور جستجو ها(خصوصا گوگل) بسیار هوشمندتر شده اند و در یک مرحله اعلام کردند که سایت هایی که بک لینک خریداری می کنند جریمه خواهند شد و از نتایج ابتدایی حذف و به رده های پایین تر سقوط خواهند کرد.

پس از این اتفاق متخصصان سئو و وب به راهکارهای رسیدند که بجای خرید بک لینک از رپورتاژ آگهی به جای خرید بک لینک زمان دار استفاده کنند. اما از آنجایی که گوگل همیشه با گذشت زمان هوشمندتر می شود بعد از مدتی به مرحله ای رسید که رپورتاژها را شناسایی کرده و اثر آنها را از بین برد.

گوگل همیشه به این مساله تاکید داشت که اجازه بدهید لینک بصورت طبیعی پخش شود. پس بیاید که رپورتاژ را طوری ارائه دهید که رشد لینک های ما طبیعی جلوه داده شود.

در ادامه اشتباهاتی که در ارائه رپورتاژ آگهی وجود دارد بیان می کنیم اما چه شد که گوگل متوجه این مساله شد.

بالا بردن سئو با رپورتاژ

بالا بردن رتبه کلمات کلیدی

اشتباهات رایج در رپورتاژ آگهی

1 - زمان ارائه رپورتاژ آگهی 

گاها پیش می آید که ما برای گرفتن نتیجه در کمترین زمان خیلی عجولانه تعداد زیادی رپورتاژ را در سایت های مختلف منتشر می کنیم

ممکن است این رپورتاژ ها که در جهت گرفتن بک لینک منتشر کرده اید در یک زمان کوتاه نتیجه بسیار شگفت انگیزی برای شما رقم بزند اما به احتمال خیلی زیاد این خوشیی دوام چندانی نخواهد داشت و هزینه ای که برای گرفتن این رپورتاژ صرف کرده اید منجر به پنالتی شدن و حذف شدن به یکباره شما از نتایج گوگل شود.

حال تصور کنید قبل از اینکه شروع به گرفتن رپورتاژ آگهی کنید رتبه شما در نتیجه گوگل 8 یا 9 بود و حالا با این حرکت انتحاری نه تنها به جایگاه اول سعود نکرده اید بلکه از نتایج حذف شده اید.

2 - متن و محتوای رپورتاژ آگهی 

یکی از اشتباهات رایج ارائه رپورتاژ متن تکراری و همسان درتمامی سایت هاکه منتشر کننده می باشد.خوب می دانید که متن های تکراری به عنوان کپی شناسایی شده و اثر بازدهی خود را از دست می دهند.

پیشنهادات سایت نمناک برای رپورتاژ

1 - ارائه متن های یونیک و غیر تکراری 

سعی کنید مطالبی که در سایت های مختلفی ارایه می کند و رپورتاژهایی در جهت بک لینک منتشر می کنید همه با یکدیگر متفاوت باشد و متن ها در هیچ جایی قبلا منتشر نشده باشد.

این کار باعث می شود که اعتبار مطلب بالا رفته و لینک هایی که از این رپورتاژ به شما رائه می گردد دارای اعتبار بیشتری خواهد بود.

2 - سایت های هم موضوع و نزدیک به شما :

چه دلیلی می تواند وجود داشته باشد که شما وقتی یک فروشگاه پوشاک هستید و از یک سایت تکنولوژی بک لینک می گیرید گوگل به شما امتیاز بالایی ارائه دهد.

اگر بخواهیم مثال قابل لمس بزنیم می توانیم بگویم فرض کنید شما یک تکنسین برق هستید و درباره شما تحقیق و پرس و جو می کنند؛ حال تاییدی که یک تکنسین برق دیگر درباره شما می دهد با ارزش تر است یا فرض مثال یک دنداپزشک

واضح و روشن است که تاییده همکار شما با ارزش تر است ؛ پس سعی کنید که رپورتاژهای خود را در سایت هایی منتشر کنید که مطالبی مشابه به مطالب شما دارند.

رپورتاژ آگهی

شرایط انتشار رپورتاژ در سایت نمناک

3 - اعتبار سایت و سئو و قالب پذیرنده رپورتاژ

در جریان باشید که وقتی کسی به شما لینک می دهد تاثیر دامنه ، قالب و سئو سایت و صفحه آن تاثیر غیر مستقیم در قدرت لینک ها خواهد داشت. پس به سئوی سایت منتشر کننده رپورتاژ دقت کنید و با سایت هایی که ساختار و قالب مناسبی دارند همکاری کنید.

4 - زمان مناسب انتشار رپورتاژ آگهی 

از حرکت های شتابنده و عجله کردن در رپورتاژ جدا خودداری کنید ، سعی کنید برنامه ریزی بلند مدت برای انتشار رپورتاژ داشته باشید و البته این عمل منظم یا تصاعدی نباشد و یا به عبارتی نظم خاصی در انتشار آن نداشته باشد .

توجه کنید که گوگل برای اینکه متوجه پخش لینک طبیعی یا غیر طبیعی شما شود زمان آن ها مورد بررسی قرار می دهد و به محض اینکه متوجه شود تاریخ لینک ها نزدیک به هم و غیر طبیعی است شما را پنالتی خواهد کرد.

5 - ارائه متن رپورتاژ بصورت سئو شده

سعی کنید زمانی که برای یک سایت رپورتاژ آگهی ارسال می کنید در قالب HTML  و مشخص کردن محل تصاویر و لینک ها آنرا ارسال کنید تا بتوانید عمل سئو را پیش از انتشار روی مطلب خود انجام داده تا با بالا رفتن ارزش رپورتاژ ارزش لینک های شما نیز بالاتر برود. و در حد امکان از ارسال فایل های word  خودداری کنید ، چون زمانی که فایل word باز نشر می شود تمامی تگ ها و alt  و title  ها از بین رفته و عوض خواهد شد.

شرایط ارائه و تعرفه - قیمت رپورتاژ

شما می توانید در هر رپورتاژ 4 لینک فالو به یک دامنه (فقط یک سایت) داشته باشید

رپورتاژ شما در 12 ساعت اول انتشار در صفحه اصلی سایت نمایش داده خواهد شد و بعد از 12 ساعت به صفحات آرشیو انتقال میابد

از نظر مدت زمان مانایی در سایت محدودیتی در مورد آن وجود ندارد و رپورتاژ از سایت حذف نخواهد شد تا ارزش و امتیاز لینک های داخل رپورتاژ همیشه برای سایت شما باقی بماند

جهت هماهنگی و سفارش رپورتاژ

  1. ثبت‌نام و سفارش در سایت پلتفرم تریبون triboon.net
  2.  پیام به حساب تلگرام پشتیبانی تریبون @triboonco
  3. تماس با شماره 45195000 داخلی 3

 

تعرفه رپورتاژ

انتشار رپورتاژ در سایت های معتبر

همچنین می توانید با کلیک بر روی  نحوه نوشتن رپورتاژ نکات نوشتن  رپورتاژ را مشاهده کنید 

نمونه رپرتاژهای آگهی

در زیر برخی از رپورتاژهای ارسال شده و منتشر شده در سایت نمناک را می توانید مشاهده کنید.

با یکدیگر همنفس شدیم

با یکدیگر همنفس شدیم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روزهای دشوار مبارزه با بیماری مهلک کرونا، بانک مهر ایران دست افراد رنجور از این بیماری را به مهربانی فشرد و با درد آن ها همنفس شد.
پارتیشن‌ ‌اداری در محل کار

روش استفاده از پارتیشن اداری در محل کار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پارتیشن بندی دفتر یکی از اجزای ضروری هر محل کار مدرن است. همکاری و ارتباطات ارکان اساسی اداره یک تجارت موفق هستند. اما از طرفی با توجه به این که دفاتر امروزی اغلب پر سر و صدا و پر از عوامل حواس پرتی هستند.
خرید سیسمونی

خرید سیسمونی از برند معتبر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خرید سیسمونی همواره از مهمترین دغدغه های والدین قبل از تولد نوزادشان می باشد. دو شرکت مادرکر و نابی از برندهای معتبر در تولید البسه و لوازم کودک می باشند که می توانید محصولات اصل برند های فوق را از فروشگاه اینترنتی معتبر خریداری نمایید.
لوازم آرایش

برای داشتن آرایش ماندگار حتما بخوانید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
همه ی ما دوست داریم آرایشی که در صبح انجام می دهیم تا پایان روز بدون نیاز به بازسازی به همان کیفیت روی صورت ما بماند.
بازسازی کردن خانه

بازسازی، روحی دوباره برای خانه | چگونه خانه خود را بازسازی کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با خواندن این مطلب، دوباره برگردید به اولین باری که خانه خود را ساختید.اگر از ظاهر خانه خود خسته شده اید و دوست دارید به آن رنگ و بوی تازه ای ببخشید، این مطلب برای شما است. آن را تا پایان دنبال کنید. می خواهیم کمی درباره بازسازی خانه صحبت کنیم.
پاییز

زیباترین جاهای ایران برای سفر در پاییز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در میان پدیده های طبیعی مانند دریا، کوه، رودخانه و جنگل، به جرات می توان گفت که جنگل ها در فصل پاییز، به زیباترین شکل ممکن تغییر می کنند و زمین تا آسمان با بهار و تابستانش متفاوت است. در این مطلب قصد داریم چند مورد از زیباترین جنگل های ایران در این فصل را به شما معرفی کنیم.
لوستر زیبا

استراتژی پارس نوران شرق، تحول در صنعت روشنایی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
عملکرد پارس نوران شرق در صنعت روشنایی ایران لید خبر : پارس نوران شرق در شرایط نامناسب اقتصادی و تحریم ها به رشد صنعت روشنایی ایران کمک کرد و همچنان فعالیت هایش ادامه دارد.
بازی موبایل

هیجان انگیز ترین و پرطرفدارترین بازی های آیفون در سال 2021

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر در میان انبوهی از بازی های آیفون قرارگرفته اید و نمی دانید کدام را انتخاب کنید، دراین مقاله شما با پرطرفدارترین بازیهای آیفون در سال 2021 آشنا خواهید شد.
کالای خواب

بهترین رنگ برای روتختی و ملحفه از نظر روانشناسی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
انتخاب رنگ روتختی باید کاملا سلیقه ای و باید با توجه به روحیات و دکوراسیون انجام شود. اما به یاد داشته باشید برخی از رنگ ها باعث آرامش و آسایش می شوند و برخی دیگر کاملا برعکس. در ادامه این مقاله بهترین رنگ برای روتختی و ملحفه از نظر روانشناسی را برای داشتن روحیه ای آرام و شاد معرفی می کنیم.
فروشگاه نوبرسبز

نوبرسبز، میوه و سبزیجات تازه به روش IQF

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نمایشگاه آگروفود، صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته تهران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور برترین شرکت های صنایع غذایی از تاریخ 31 شهریور لغایت 3 مهر برگزار گردید.
شخصیت کارتونی

7 شخصیت کارتونی محبوب این روزها

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شخصیت های کارتونی امروزه تاثیرات زیادی بر کودکان می گذارد. در ادامه با شخصیت های کارتونی محبوب این روزها آشنا می شوید.
دستگاه هیدرودرم پرتابل

دستگاه هیدرودرم پرتابل سایان مدل4127 S

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دستگاه هیدرودرم پرتابل یا همان دستگاه هایفرکانسی سایان کره ای در لیست دستگاه های پاکسازی صورت قرار گرفته است.
وسایل نفاشی

نقاشی ساختمان با سنجاق: اسپری یا غلطک؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ممکن است یکی از سوالاتی که قبل از نقاشی محیط های داخلی و یا خارجی داشته باشید، این باشد که اسپری رنگ انتخاب بهتری است یا غلطک؟ هرکدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند.
یادگیری زبان انگلیسی

کلاس مکالمه زبان انگلیسی انگلیشدان و اسرار تسلط به مکالمه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یادگیری مکالمه انگلیسی را می توان یک طرف گذاشت و کل پروسه یادگیری زبان را در طرف دیگر! این، هم به خاطر اهمیت بسیار بالای آموزش مکالمه است و هم به خاطر اینکه دستیابی به آن، یکی از مشکلات اصلی زبان آموزان است.
مرغ عشق

روشی علمی و ساده برای جفت شدن سریع مرغ عشق

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای جفت شدن سریع مرغ عشق ماده با جنس نر این پرنده یک ترفند ساده ای وجود دارد که الهام گرفته از زندگی وحشی آنها در طبیعت و جنگل های استرالیا میباشد. بر اساس همین روش خیلی سریع میتوان مرغ عشق را به جوجه کشی ترغیب کرد.