داعش

داعش چیست و از کجا پدید آمد

داعش یا همان دولت اسلامی عراق و شام نام گروه تکفیری و تروریستی است که در سال 2014 ادعای خلافت جهانی کرده و خود را دولت اسلامی نامید.

همچنین بخش‌های بزرگی از شمال عراق و شرق سوریه و بخش‌های کوچکی را در لیبی، نیجریه و افغانستان در تصرف خود دارد. این گروه به رهبری ابوبکر البغدادی از مجاهدین سلفی جداشده از شبکهٔ القاعده تأسیس شده و با دولت‌های عراق و سوریه و دیگر گروه‌های شورشی مخالف دولت سوریه وارد جنگ شده‌ است. داعش یکی از رادیکالی ترین گروه‌های اسلام‌گرا در خاورمیانه است. آنها علاوه بر عراق و سوریه بخش‌هایی از لیبی و نیجریه را نیز در کنترل خود دارند و گروه‌های هم پیمان آن در نقاط دیگر دنیا مثل افغانستان و آسیای جنوب شرقی نیز فعال هستند.

 

پرچم داعش یا همان دولت اسلامی

سیاست های داعش

داعش با اعدام ها و انتشار ویدئو و عکس از جنایات هولناکش مانند مغول ها پیش از رسیدن به هرجا هراس از داعش را به آنجا صادر می کند تا بتواند از مقاومت نیروهای مقابل کاسته و بهتر رشد کند . 

در مورد زنان کاملا سیاست جنسی داشته و زنان را دستمایه جذب نیروهای جدید به این گروه تروریستی کرده است.

همچنین با عملیاتهای انتحاری و تروریستی در جای جای دنیا کشور ها و دولتمردانشان را مجبور به عقب نشینی از اعتلاف جهانی ضد داعش می کند.

اخبار داعش

در ادامه می توانید از آخرین اخبار این گروه تروریستی و تکفیری در سوریه و عراق و همچنین عملیاتهای آزادسازی توسط دولتهای این کشور و کشف جنایات و مسائل مربوط به داعش مطلع شوید

رغد دختر صدام

ادعای عجیب و افشاگری دختر صدام

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1396زمان مطالعه : 2 دقیقه
دختر بزرگ صدام حسین مدعی شد که در دولت پدرش هیچ گونه منصبی نداشته است و از سال 2003 که از کشور خارج شده دیگر به عراق بازنگشته است.
نیروهای جنگی

جزییات درگیری نیروهای پیشمرگه و نیروهای عراقی در کرکوک

تاریخ انتشار : 24 مهر 1396زمان مطالعه : 4 دقیقه
درگیری خونین نیروهای پیشمرگه و نیروهای عراقی در جنوب کرکوک آغاز شد،با بالا گرفتن این درگیری 40 دستگاه آمبولانس به حالت آماده باش در آمدند.
پهباد ایرانی

پرواز پهباد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی در خلیج فارس

تاریخ انتشار : 28 مرداد 1396زمان مطالعه : 3 دقیقه
سردار اسماعیل کوثری فرمانده ارشد سپاه پاسداران در مورد پرواز پهباد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی در خلیج فارس توضیحاتی ارائه داد.
شهر منچستر

تصاویری از عامل انفجار کنسرت در شهر منچستر

تاریخ انتشار : 7 خرداد 1396زمان مطالعه : 2 دقیقه
پلیس شهر منچستر دو ساعت بعد از حمله به کنسرت دوشنبه شب یقین پیدا کرده بود سلمان عبیدی عامل این حمله بوده است.