ایمان به خدا

خدا به زبان های مختلف
برخی افراد مایل هستند که نام زیبای خداوند را به زبان های مختلف دنیا یاد بگیرند، نام خدا به 35 زبان مختلف دنیا به همراه ترجمه و تلفظ را در جدول ملاحظه می نمایید.
نزدیک شدن به خدا

ساده ترین راه نزدیک شدن به خداوند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای نزدیک شدن به خداوند راههای بسیاری وجود دارد. امام علی(ع) در نهج البلاغه برخی از این روشها را ذکر کرده است که موجب تقرب بیشتر به پروردگار می شوند.
دوبیتی های غمگین

دوبیتی های عارفانه و غمگین در مورد خداوند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خواندن دوبیت های عارفانه و عاشقانه همیشه باعث آرامش روح و روان می شود و ما در این مطلب برخی از این اشعار را آوردیم که خواندن آنها خالی از لطف نیست.
حقیقت ایمان

حدیث حقیقت ایمان به خدا از امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آنـچـه مـی تواند به انسان آرامش بخشد و اضطراب را از میان بَرَد، ایمان حقیقی به خدا است.آثار سازنده ایمان ، بسیاراست که در این جا حدیثی راجع به حقیقت ایمان از امام رضا (ع) را میخوانیم.
رضایت خداوند

چگونه بفهمیم خدا از ما رضایت دارد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سوالی که ذهن خیلی از خداجویان مسلمان را مشغول نموده است؛ دانستن میزان رضایت خداوند از آنهاست.
ایمان

عمل هیچ دخالتی در ایمان ندارد، دل باید پاک باشه !

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی می گویند: « ایمان به دل آدمه! خدا خودش می دونه من چقدر عاشقش هستم، ولی نمی تونم حجابو قبول کنم!» این افراد معتقدند؛ ایمان افراد به ظاهر آن ها هیچ ربطی ندارد.
ایمان به خدا

ایمان به خدا از روی ترس چه فایده ای دارد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
آیا می توان به صراحت گفت داشتن ایمان به خدا از روی ترس از مجازاتی است که برای نافرمانی از پروردگار در نظر گرفته شده است؟آیا داشتن چنین ایمانی ارزشی دارد؟