ازدواج فامیلی

ازدواج فامیلی
به گفته پزشکان در اکثر ازدواج های فامیلی احتمال انتقال بیماری های ارثی و ژنتیکی بسیار بالاست و باید برای جلوگیری از این مشکل قبل از ازدواج آزمایشات ژنتیک را انجام دهند.
ازدواج فامیلی

باید و نبایدهایی که قبل ازدواج فامیلی باید بدونید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
معمولا خانواده ها به دلیل شناخت بیشتر به ازدواج فامیلی فرزندشان تمایل بیشتری دارند اما این نوع ازدواج ها مزایا و معایبی دارد که باید قبل از ازدواج بدانید.
آزمایش ژنتیک قبل ازدواج

کدام زوج ها حتما قبل ازدواج باید آزمایش ژنتیک بدهند؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
آزمایش ژنتیک قبل ازدواج های فامیلی از اهمیت خاصی برخوردار است با انجام این آزمایش از معلولیت و ناهنجاری های نوزاد در زمان تولد جلوگیری می شود.
شب کوری

شب کوری ارثی در ایران به دلیل ازدواج های فامیلی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شب کوری ارثی در ایران به دلیل ازدواج های فامیلی شیوع زیادی دارد و نزدیک به 50 درصد از مبتلایان به شب کوری عینک شان به روز نیست.
مشکلات ژنتیکی

مشکلات ژنتیکی در کدام ازدواج ها بیشتر است؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
همانطور که میدانید مشکلات ژنتیکی در ازدواج های فامیلی بیشتر از ازدواج های غیرفامیلی است, با این حال ازدواج های فامیلی باز هم رو به افزایش است.
بیماری نقص ایمنی

ازدواج فامیلی عامل بروز بیماری نقص ایمنی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ازدواج فامیلی که آمارش در کشور ما بسیار بالاست عامل بروز بیماری های نقص ایمنی است, آیا این بیماری درمان دارد؟
ازدواج فامیلی

ازدواج فامیلی و سایه سنگین معلولیت

زمان مطالعه : 7 دقیقه
مشکلات ژنتیکی برای فرزندان کسانی که ازدواج فامیلی کرده اند، اصلی ترین دلیل برای این است که کارشناسان توصیه کنند که افراد اقدام به ازدواج فامیلی نکنند.
ازدواج فامیلی

خوب و بدهای ازدواج فامیلی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ازدواج فامیلی با توجه به مشترکات بین زن و مرد به گونه ای با ازدواج های غیرفامیلی متفاوت است. زمانی که نتیجه مشاوره هشداری قبل از برگزاری این نوع ازدواج هاست بایستی جدی گرفته شود تا عواقب سنگینی حاصل نشود.