شکستگی استخوان

شکستگی دنده
شکستگی دنده چندین علائم دارد که از این علائم می توان به درد قفسه سینه، سرفه همراه با درد اشاره کرد که می توان در تشخیص این شکستگی نیز موثر باشد.
کمک اولیه شکستگی

اقدامات فوری و لازم بعد شکستگی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
آشنایی با انواع شکستگی استخوان و کمک های اولیه شکستگی به شما کمک می کند با چند حرکت ساده از آسیب های جدی شکستن استخوان جلوگیری کنید.
پای گچ گرفته

طرز خوابیدن و استحمام با پای گچ گرفته

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر شماهم دچار شکستگی استخوان پا شدید و باید پایتان گچ گرفته شود لازم است مراقبت هایی برای بعد از گچ گرفتن پا بلد باشید.
شکستگی انگشت

علائم و درمان شکستگی استخوان انگشت دست

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شکستگی انگشت دست می تواند یا بر اثر ضربه و یا بر اثر جراحت باشد که با علائمی همچون درد و بی حسی همراه است که هرچه سریع تر باید درمان شود.
شکستگی انگشت پا

بوعلی سینا با شکستگی انگشت پا چه می کرد ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
شکستگی انگشت پا یکی از انواع آسیب دیدگی های استخوان است که درمان خاص نیاز ندارد ولی با تشدید برخی از علائم آن باید به پزشک مراجعه کنید.
مشکلات تراکم استخوان

تغییری تو بدنت که میگه مشکل تراکم استخوان داری

زمان مطالعه : 2 دقیقه
همه ی افراد با بالارفتن سن دچار پوکی استخوان می شوند اما قبل از حادتر شدن مشکلات تراکم استخوان به کمک علائمی در بدن میتوانید این مشکل را سریع تر تشخیص دهید.
تغذیه شکستگی استخوان

تغذیه ی مناسب بعد شکستگی استخوان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تغذیه نقش مهمی در جوش خوردن استخوان های شکسته دارد و برای درمان شکستگی استخوان باید از غذاهای حاوی ویتامین، پروتئین و کلسیم استفاده کنید.
استخوان شکسته

ترمیم استخوان شکسته چگونه صورت میگیرد؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
استخوان های بدن ما، هرکدام بسیار سفت، سخت و محکم انداما گاهی استخوان ها به دلیل ضربه شدید می شکنند.اگر می خواهید بدانید ترمیم استخوان شکسته چگونه صورت می پذیرد با این بخش همراه شوید.
 پوکی استخوان

خطرناکی ترین نوع شکستگی ناشی از پوکی استخوان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
افراد بالای 50 سال باید از اطمینان از سلامت استخوان خود به پزشک مراجعه کنند تا با ارزیابی عوامل خطر پوکی استخوان خطر شکستگی تخمین زده شود.
شکستگی شانه

علائم و درمان شکستگی شانه چیست

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شکستگی شانه یکی از شایع ترین آسیب های اندام فوقانی ، بالاخص در سوانح رانندگی و موتور سیکلت و همچنین آسیب های ورزشی است.
شکستگی استخوان

شکستگی استخوان با چاقی شکمی در مردان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
چاقی شکمی در مردان نه تنها خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد،بلکه یک عامل خطرساز در تحلیل بافت استخوانی و شکستگی استخوان در مردان است.