خواص مواد غذایی و میوه جات

خواص روغن رازیانه
روغن گیاهی رازیانه جز روغن هایی است که کاربردهای فراوانی به خصوص آشپزخانه دارد، از خواص روغن رازیانه می توان به ضد نفخ بودن، از بین بردن موهای زائد و تصفیه خون نیز اشاره کرد.
همراه شیر

آنچه هرگز نباید همراه شیر بخوریم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شیر یکی از بهترین و مفید ترین مواد غذایی برای سلامت بدن است اما عادت های غلطی در میان مردم رایج است که شیر را با هر مواد غذایی مصرف می کنند، در صورتی که مصرف برخی مواد غذایی با شیر به هیچ وجه خوب نیست.
غذاهای مقوی

غذاهای مقوی اما ناشناس

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از غذاها، سبزیجات و میوه در حالی در رژیم غذایی افراد وجود ندارد که مصرف آن های خواص و مزایای بسیاری برای سلامت بدن و درمان بیماری ها دارد.
مواد غذایی

مواد غذایی که هر روز باید بخورید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مواد غذایی ضروری جهت مصرف روزانه شامل میوه ها ، سبزیجات و پروتئین هایی هستند که برای داشتن بدنی سالم ، مغز و حافظه ای دقیق و قوی باید هر روز مصرف شوند. 15 ماده غذایی که شما را سالم نگاه می دارند.
خواص تمبر هندی

افرادی که حتما باید تمبر هندی بخورند !

زمان مطالعه : 11 دقیقه
تمبر هندی یک میوه شیرین و بسیار خوش طعم است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است، در ادامه از تمام خواص و مزایای تمبر هندی مطلع خواهید شد.
خواص کره

کره بیشتر خاصیت دارد یا ضرر ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کره از محصولات لبنی می باشد که دارای خواص و فواید بسیاری برای بدن است و از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد، البته مصرف زیاد کره عوارض جانبی جدی را برای بدن به همراه دارد.
خواص برگ به

دمنوشی سراسر فایده از برگهای میوه به

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برگهای میوه خوشمزه به دارای خواص درمانی بسیار زیادی است که از آن جمله میتوان درمان اسهال ، کاهش و رفع کم خونی ، تنظیم فشار خون و بسیاری خواص دیگر اشاره کرد.
خام خواری

مواد غذایی که بهتر است خام خورده نشوند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
آیا تمام مواد غذایی را می توان خام مصرف کرد یا خیر؟ برخی از مواد غذایی را نمی توان خام خورد و مصرف آن ها می تواند عوارض جدی را به همراه داشته باشد.
خواص کاکوتی

آقایونی که این مشکلو دارن کاکوتی مصرف کنن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گیاه کاکوتی با طبعی گرم و خشک دارای خواص بسیاری است که استفاده از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها نیز کاربرد دارد.
گیاه اسفرزه

تو خونه حتما اسفرزه داشته باشید چون ...

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گیاه اسفرزه علاوه بر فوایدش برای لاغری و کاهش وزن، خواص فراوان دیگری نیز به همراه دارد، البته زمان و طریقه مصرف گیاه اسفرزه بسیار حائز اهمیت است.
غذای فصل بهار

غذای مناسب هر مزاج در فصل بهار

زمان مطالعه : 11 دقیقه
طبق گفته کارشناسان طب سنت عدم انتخاب صحیح غذاهای فصل بهار می توانند با حساسیت ها بیماری های همراه باشند، انتخاب بهترین غذاها برای فصل بهار بسیار مهم است.
بلک بری

خواص دارویی درمانی میوه بلک بری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
میوه بلک بری سرشار از مواد مغذی است و مصرف آن به کاهش وزن نیز کمک می کند، همچنین خواص بلک بری برای سلامت بدن و درمان برخی بیماری ها بسیار قابل توجه است.
خواص جوانه تربچه

خواص جوانه تربچه برای جویندگان خوش اندامی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جوانه تربچه دارای خواصی فوق العاده است به خصوص برای افراد چاق زیرا خاصیت هضم سریغ غذا دارد که به لاغری کمک می کند و همچنین برای سلامت قلب، پیشگیری از سرطان مفید است.
پیاز عنصل

پیاز عنصل را با این خواص بیشتر بشناسید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پیاز عنصل گونه ای از گیاهان گلدار است که خواص بی شماری برای سلامت بدن دارد، از خواص استفاده از پیاز عنصل می توان به فواید آن برای ماهیچه ها و تقویت ضربان قلب نیز اشاره کرد.
گیاه سداب

دردهای که ابن سینا با سداب درمان می کرد

زمان مطالعه : 9 دقیقه
سداب یک گیاه دارویی است که استفاده از آن خواص بی نظیری را برای سلامت بدن و درمان بیماری ها به همراه دارد، البته میزان درست مصرف سداب نیز مهم است.
صفحه 1 از 17