روزه

روزه عید قربان
روزهای عید قربان و عید فطر که از طرف خداوند برای مسلمانان عید قرار داده شده و روزه گرفتن در این روزها حرام است، برای این حرمت دلایلی ذکر می شود که روز مهمانی خداوند از جمله آن ها است.
روزه گرفتن مادر شیرده

روزه گرفتن مادر شیرده کی خوب و کی بد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزه گرفتن برای مادران شیرده و نوزاد می تواند مشکلاتی به همراه داشته باشد به همین دلیل در دوران شیردهی روزه داری توصیه نمی شود.
روزه در بارداری

روزه گرفتن در بارداری کدام ماه مجاز و کدام ماه ممنوع!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
همانطور که می دانید روزه گرفتن در بارداری واجب نیست ولی خیلی از زنان باردار می توانند با مشورت پزشک و رعایت شرایط خاص روزه بگیرند.
روزه گرفتن

چه کسانی امسال نباید روزه بگیرند؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
روزه گرفتن از عبادات دینی واجب در اسلام می باشد اما برخی افراد مبتلا به بیماری نباید روزه بگیرند، برخی انسان ها مانند بیماران کلیوی، بیماران دیالیزی و افراد مبتلا به کرونا نباید روزه بگیرند.
روزه داری در کرونا

نکات ضروری روزه داری در روزهای کرونایی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزه داری در کرونا نیاز به رعایت برخی نکات در نوع تغذیه دارد زیرا روزه داریی با تغذیه نامناسب سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.
روزه دیابت

کدام دیابتی ها نباید روزه بگیرن ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روزه برای افرادی که دچار بیماری دیابت هستند نیاز به رعایت کردن برخی نکاتی در مورد وضعیت خود هستند از این طیف نکات می توان به تغییر دوز دارو ها اشاره کرد.
استفراغ

حکم آروغ و استفراغ عمدی در حال روزه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آروغ زدن و استفراغ فرد روزه دار اگر بی اختیار و غیر عمد باشد روزه را باطل نمی کند اما اگر قی کردن عمدی باشد روزه باطل است.
احکام روزه

شرط صحیح بودن انواع روزه

زمان مطالعه : 12 دقیقه
روزه یعنی از اذان صبح تا اذان مغرب به دلیل اطاعت از دستور خدا از چیز هایی که خدا منع کرد پرهیز کنند تا در پی این عمل به خدا نزدیک و نزدیک تر شوند.
نیت روزه

شرایط صحیح نیت روزه واجب ، قضا و مستحبی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نیت روزه چه در ماه رمضان و چه در روزه مستحبی و قضا دارای احکامی است و اگر نیتی انجام نگیرد امکان دارد روزه باطل شود.
روزه زخم معده

زخم معده ای ها میتونن روزه بگیرن ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزه برای افرادی که زخم معده دارند توصیه نمی شود و اگر این افراد زخم معدشان فعال نباشد و تصمیم به روزه داری بگیرند باید برخی نکات را رعایت کنند.
معده درد با روزه

کدام نوع معده درد با روزه گرفتن بدتر می شود؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کسانی که دچار درد معده و بیماری های گوارشی هستند در ماه رمضان باید بدانند که با روزه گرفتن مشکل گوارشی که دارند بدتر می شود یا خیر؟
روزه گرفتن برای پوست

روزه گرفتن برای پوست خوب است یا بد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر نگران این هستید که روزه گرفتن پوستتان را خراب می کند باید بدانید روزه داری نه تنها برای پوست مضر نیست بلکه برخی از مشکلات پوستی شما را درمان می کند.
شرایط روزه داری در بارداری

چه علائمی حین روزه داری در بارداری نگران کننده است؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روزه گرفتن در سه ماهه دوم بارداری ایمن تر است و فقط با اجازه پزشک ایرادی ندارد اما باید قبل از شروع روزه داری شرایط جسمی خود را آماده کرد.
سردرد روزه داران

علت اصلی سردرد روزه داران مشخص شد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سردرد و ایجاد سر گیجه در روزه داران چه دلایلی دارد؟ کم آب بودن بدن را می توان یکی از دلایل اصلی سردرد روزه داران است، البته دلایل دیگری هم وجود دارد.
فواید روزه گرفتن

بخوانید و شگفت زده شوید از فواید علمی روزه گرفتن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
روز گرفتن فواید بسیاری را برای سلامتی، درمان و زیبایی به همراه دارد؛ از فواید روزه گرفتن می توان به استراحت دستگاه گوارش، کاهش قند خون، کمک به کاهش وزن و پاکسازی پوست اشاره کرد.
صفحه 1 از 4