روزه

سردرد روزه داران
یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای روزه داران ایجاد شود، سردرد می باشد که می تواند بنابر دلایل مهمی رخ دهد و حتما باید از این دلایل آگاه باشید.
فواید روزه گرفتن

بخوانید و شگفت زده شوید از فواید علمی روزه گرفتن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روز گرفتن فواید بسیاری را برای سلامتی و زیبایی به همراه دارد؛ از فواید روزه گرفتن می توان به استراحت دستگاه گوارش، کاهش وزن و پاکسازی پوست اشاره کرد.
افطار کردن

روزه مون رو با چی افطار کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نحوه افطار کردن برای افراد روزه دار در ماه مبارک رمضان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به همین دلیل حتما باید در افطار غذاهای مناسب را استفاده کرد.
تشنگی ماه رمضان

سفارش ابن سینا برای رفع تشنگی رمضان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
معمولا تحمل گرسنگی در ماه مبارک رمضان ساده تر از تحمل تشنگی است. ولی برای در امان بودن از تشنگی در این ماه نیز راه حل های ساده ای وجود دارند.
خوردن سحری

راه حل بی اشتهایی در وعده سحری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از افراد برای خوردن وعده سحری بی اشتها هستند و نمی توانند غذا بخورند، چندین روش ساده اما بسیار کاربردی برای افزایش اشتها در وعده سحری وجود دارد.
روزه گرفتن برای پوست

روزه گرفتن برای پوست خوب است یا بد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر نگران این هستید که روزه گرفتن پوستتان را خراب می کند باید بدانید روزه داری نه تنها برای پوست مضر نیست بلکه برخی از مشکلات پوستی شما را درمان می کند.
روزه داری برای دیابتی ها

چند شرط روزه داری برای افراد دیابتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان، برای برخی از بیماران از جمله دیابتی ها مضر می باشد که اگر تصمیم به روزه گرفتن دارید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
سوزش کلیه

راه حل سوزش کلیه روزه داران

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سوزش کلیه از مشکلاتی است که با تشنگی و گرسنگی طولانی مدت در ماه رمضان برای برخی افراد ایجاد می شود و برای درمان آن باید از نوشیدنی های سرد استفاده کرد.
روزه دیابت

کدام دیابتی ها نباید روزه بگیرن؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
روزه برای افرادی که دچار بیماری دیابت هستند نیاز به رعایت کردن برخی نکاتی در مورد وضعیت خود هستند از این طیف نکات می توان به تغییر دوز دارو ها اشاره کرد.
روزه زخم معده

با زخم معده هم میشه روزه گرفت؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزه برای افرادی که زخم معده دارند توصیه نمی شود و اگر این افراد زخم معدشان فعال نباشد و تصمیم به روزه داری بگیرند باید برخی نکات را رعایت کنند.
معده درد با روزه

با کدوم نوع معده درد، نباید روزه گرفت؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کسانی که دچار درد معده و بیماری های گوارشی هستند در ماه رمضان باید بدانند که با روزه گرفتن مشکل گوارشی که دارند بدتر می شود یا خیر.
روزه در بارداری

روزه گرفتن در بارداری کدام ماه مجاز و کدام ماه ممنوع!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
همانطور که می دانید روزه گرفتن در بارداری واجب نیست ولی خیلی از زنان باردار می توانند با مشورت پزشک و رعایت شرایط خاص روزه بگیرند.
دمنوش برای گوارش

دمنوش های مفید برای گوارش روزه داران

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روزه داران در ماه رمضان به دلایل رعایت نکردن برخی نکات دچار مشکلات گوارشی یا عطش و تشنگی می شوند که می توانند با دمنوش های مفید از این مشکلات جلوگیری کنند.
روزه گرفتن مادر شیرده

مادران شیرده روزه بگیرند یا نه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزه گرفتن برای مادران شیرده و نوزاد ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد به همین دلیل روزه داری در دوران شیردهی شرایط خاصی دارد که باید بدانید.
روزه ماه محرم

روزی مهم برای روزه گرفتن در ماه محرم

تاریخ انتشار : 22 مرداد 1400زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزه گرفتن در ماه محرم فضلیت های بسیاری دارد، اما آیا می دانید در چه روزهایی از ماه محرم می توان روزه گرفت؟ احکام و فضیلت روزه در روزهای مهم ماه محرم چیست؟
صفحه 1 از 4