نمناک ورزشبیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی امیر علی اکبری قهرمان mma و عکسهای جذاب امیر علی اکبری
امیر علی اكبری ، ازدواج امیر علی اکبری
امیر علی اکبری متولد سال 1366، قهرمان حال حاضر سنگین وزن مسابقات mma و قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان می باشد.

بیوگرافی و زندگینامه کامل امیر علی اکبری

  • نام :امیر 
  • نام خانوادگی :علی اکبری
  • محل تولد :آذربایجان شرقی
  • تاریخ تولد :20 آذر 1366
  • قد :192cm

امیر علی اکبری قهرمان رشته کشتی فرنگی و مسابقات  mma در 20 آذر سال 1366 در جمال آباد سراب(آذربایجان شرقی) متولد شد و اهل ایران می باشد که در این بخش ویژه ورزشی نمناک نگاهی کامل خواهیم داشت به زندگی شخصی و ورزشی این قهرمان ایرانی بوکس آزاد.

ورود امیر علی اکبری به رشته کشتی 

امیر علی اکبری :در دوران کودکی چند دوست بودیم که در زمین های چمن با یکدیگر کشتی می گرفتیم اما بعد از مدتی یک باشگاه سمت محله ما باز شد که آقای عباسی و رضایی مربیان آن بودند.

بعد از باز شدن این باشگاه من در سن 11 سالگی کشتی آزاد را شروع کردم و بعد از سه سال تمرین کردن در کشتی آزاد، به دلیل علاقه و فرم بدنی ام به کشتی فرنگی رفتم و پیش آقایان ناصر نوربخش و بهروز حضرتی پور استارت کشتی فرنگی را زدم تا اینکه در سال 1386 در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان توانستم قهرمان شوم و در نخستین مسابقه خارجی ام در وزن 84 کیلوگرم قهرمان مسابقات جام جلفکیان ارمنستان شدم، همچنین در مسابقات کشتی جوانان جهان هم به قهرمانی رسیدم.

 امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان کشتی جهان 

امیر علی اکبری در مسابقات MMA

تقریبا یک سالی پس از محرومیت از رشته کشتی از امیر علی اکبری خبری نبود تا اینکه در صفحات مجازی خودش شرکت در ورزش هنرهای رزمی ترکیبی (MMA/Mixed Martial Arts) را اعلام کرد.

 امیر علی اکبری در این باره گفت:از قبل ها با این رشته آشنایی داشتم ، تقریبا پس از 10 که کشتی را کنار گذاشتم به سوی رشته های ورزشی رفتم. چند روز پس از شرکتی از دبی برای من دعوتنامه آمد برای حضور در مسابقات MMA , در آن شرکت، کشتی گیرانی حضور داشتند که من را می شناختند، آنها درخواست ارسال دعوتنامه به من را بدون اینکه بدانند خودم هم ورزش رزمی را شروع کرده ام داده بودند. وی افزود:اگر همین الان بگویند بیا و به کشتی برگرد، برنمیگردم، معتقد هستم هر انسان رساله ای دارد و رسالهٔ من در MMA است. 

از چندی بعد او مبارزات خود را شروع کرد که همه آنها با پیروزی مواجه بود. داشتن رکوردهای جالب او در شکست دادن حریفهای خود در 17 ثانیه و 30 ثانیه است.

محروم شدن امیر علی اکبری و متهم به دوپینگ

امیر علی اکبری در سال 1390 به دلیل استفاده از مواد نیروزا از سوی اتحادیه جهانی کشتی دو سال محروم شد و بعد از سپری کردن دو سال محرومیت در سال 2013 باز هم خودش را آمادگی کامل رساند و با قهرمان شدن در مسابقات انتخابی تیم ملی مسافر مسابقات جهانی در سنگین وزن شد، امیر علی اکبری در مسابقات جهانی 2013 مجارستان هم قهرمان شد اما باز هم فیلا اعلام کرد که در نمونه خون اکبری ماده ممنوعه دیده شده و به همین خاطر فیلا امیر علی اکبری را بصورت مادام العمر از حضور در تمامی مسابقات کشتی محروم کرد.

امیر علی اکبری در این باره گفت:حاضرم قسم بخورم که این حرف و حدیث ها همگی شایعه است و اتحادیه جهانی کشتی برای من پاپوش درست کرده، آنها نمی خواهند ببینند که بعد از سال ها یک نفر از کشور ایران در سنگین وزن دنیا قهرمان می شود.

امیر علی اکبری بوکسور

دوپینگ و محرومیت امیر علی اکبری قهرمان جهان 

عقیده مادر امیر علی اکبری درباره رشته ورزشی پسرش

در آن اوایل که می خواستم به mma بروم اعضای خانواده ام به خصوص مادرم به شدت مخالفت می کرد و عقیده اش در رابطه با mma این بود که این ورزش به حدی خشن و خطرناک است که اگر به mma بروم زنده بیرون نخواهم آمد، اما وقتی مشاهده کردند که mma قوانین محکمی دارد، دیگر با حضورم در این رشته مخالفت نکردند.

البته این را هم بگویم که مادرم در حال حاضر هم مبارزات من را نمی بیند و به شدت نگران من است.

مادر امیر علی اکبری

نظر مادر امیر علی اکبری درباره رشته ورزشی پسرش

جواب ندادن براک لزنر به پیشنهاد امیر علی اکبری برای مبارزه

به شدت علاقه دارم با براک لزنر از کشور آمریکا و قهرمان سال های گذشته ufc که اکنون هم در رشته کشتی کج فعالیت دارد اما مجددا می خواهد به mma برگردد مبارزه کنم. تا به حال هم چندین بار در مصاحبه هایم اعلام کرده ام که میخواهم با او بجنگم، اما مثل اینکه او علاقه ای به مبارزه با من ندارد.

دلیل ازدواج نکردن امیر علی اکبری

امیر علی اکبری:  در حال حاضر قصدی برای ازدواج کردن ندارم به دلیل اینکه در یک جا ثابت نیستم و از سوی دیگر تمامی تمرکزم را گذاشته ام تا در mma موفقیت های بیشتری کسب کنم.

امیر علی اکبری بوکسور

 امیر علی اکبری از قهرمانان رشته mma 

دریافت پول امیر علی اکبری از ورزش mma

امیر علی اکبری قهرمان با اخلاق ورزش mma  در رابطه با کسب مقام نایب قهرمانی اش در مسابقات mma اینگونه گفت:برای چند دقیقه مبارزه کردن در رشته ورزشی mma به اندازه پاداش طلای المپیک در کشور ایران پول دریافت کردم و این واقعا منصفانه نیست که در ایران فردی برای المپیک 4 سال شبانه روز زحمت بکشد و در آخر پاداش کمی دریافت کند.

صحبت امیر علی اکبری درباره کشتی

امیر علی اکبری:اگر شرایطم فراهم شود و بگویند که بیا و کشتی بگیر، این کار را نمی کنم و دیگر این قصد را ندارم که در ورزش کشتی فعالیت کنم.

اوقات فراغت امیر علی اکبری قهرمان جهان

سعی میکنم بیشتر در اوقات فراغت به باشگاه های تیراندازی بروم و کتاب مطالعه کنم.

تبریک روز مادر امیر علی اکبری به مادرش در اینستاگرام

مادر ای والاترین رویای عشق

مادر ای دلواپس فردای عشق

مادرای غمخواربی همتای من

اولین و آخرین معنای عشق

روز مادر برتمام مادران سرزمین مبارک باد

امیر علی اکبری بوکسور

امیر علی اکبری در کنار مادرش در روز مادر

تولد 30 سالگی امیر علی اکبری

امیر علی اکبری:مرسی از محبت دوستان که در زادروز 30 سالگی کنارم بودن، بعد از یه تمرین سخت فوت کردن شمع خیلی لذت بخش بود ایشالله امسال رو سفید باشم پیشتون.

 محل تولد امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در شب تولد 30 سالگی اش

پیام امیر علی اکبری بعد از شکست حمید سوریان در المپیک 2016

داستان دلاوریهایت پهلوان تا سالها قصه مادران این سرزمین خواهد بود و مادر گیتی قرنها جنگجویی مثل تو نخواهد زایید تو برای ما جنگیدی و برای ما همیشه معلم بودی با سخت کوشیهایت و با بی ادعا بودنت. تو برای همیشه پلاک وزش ما خواهی ماند اسطوره

 حمید سوریان و امیر علی اکبری

پیام امیر علی اکبری به حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی جهان

پیام حمید سوریان بعد از محروم شدن امیر علی اکبری در کشتی

سالهاست با تمام وجود و از صمیم قلب به این باور رسیده ام که "امیر" فقط یک نام و "علی اکبری" صرفا یک نام خانوادگی بشمار نمی رود و "امیر علی اکبری" به یک "تعریف" ورای نام و نام خانوادگی مبدل شده؛ تعریفی از جنس حماسه، دلاوری، فرزند درد و زجر بودن، کمر خم نکردن و مخلص کلام، مظهر جنگجو بودن.

پی نوشت:تقدیم به "امیر علی" دوست داشتنی که فردا عازم ژاپنه تا در زندگی جدید قهرمانیش، گامی دیگر رو در راستای هر چه نزدیک تر شدن به سمت قله برداره.

کمترین تردیدی ندارم که امیر علی فایت هاش رو در هر سطحی با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت و روزی برنده کمر بند قهرمانی خواهد شد؛ چه، بر این باور استوارم که او فایتر و جنگجو به دنیا اومده و مرد و برنده جنگ های بزرگ و حتی نابرابره

کشتی گیر امیر علی اکبری

حمید سوریان و امیر علی اکبری از قهرمانان کشتی جهان

گفتگو امیر علی اکبری در برنامه ماه عسل

امیر علی اکبری صحبت هایی در رابطه با زندگی شخصی اش انجام داد :من در سال 1366 در یکی از روستاهای سراب به نام جمال آباد در استان تبریز متولد شدم، نزدیک به شش سال در آنجا بودیم و در کنار پدرم مشغول کار کشاورزی و دامداری بودم و پس از مدتی به استان تهران آمدیم. امیر علی اکبری از برادران و خانواده اش گفت که در کنار هم به سختی کار می کردند و پس از مدتی متوجه این شد که نسبت به همسن و سالهایش قدرتمند تر است بنابراین برادرش تصمیم گرفت او را در زمینه ورزش حمایت کرد و رشته کشتی را ادامه دهد.

قهرمان گذشته کشتی جهان ادامه داد:زیر نظر پهلوان غلامرضا رضایی تمرین می کردم و به دلیل گفتن او رشته کشتی فرنگی را انتخاب کردم، و همین روند ادامه پیدا کرد تا این که در مسابقات کشتی قهرمان آسیا و قهرمانی جهان در رده سنی بزرگسالان شدم، منتها وضع مالی ام در آن زمان تغییری هم نکرده بود حتی برای رفتن به سالن تمرین کشتی با موتور می رفتم و می آمدم. امیرعلی اکبری با اشاره به قهرمان شدن خود در رده سنی بزرگسالان و رقابت نزدیک با کشتی گیر بابک قربانی عنوان کرد:پس از مدتی قهرمان بزرگسالان آسیا و قهرمان جهان کشتی فرنگی شدم، ولی باز هم وضع مالی ام مناسب نبود و هنوز تغییری نکرده بود. البته این را هم بگویم که در آن سال ها با کشتی گیر بابک قربانی رقیب و رفیق بودیم و هر دویمان تمام حریفان را با ضربه فنی شکست می دادیم. نزدیک بودن کشتی ما سبب شد که مدیران کشتی فرنگی برای انتخابی ما را در برابر هم قرار دادند تا یک نفر از ما به مسابقات برود منتها این رقابت سبب شد هر دو ما از مواد نیرو زا استفاده کنیم و در آخر هم باعث شد که تست دوپینگ مان مثبت در بیاید و زمانی که از من و قربانی تست گرفتند جواب آزمایش هر دو ما مثبت بود و محروم شدیم.

عکس امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان بی رقیب رشته ورزشی mma

وی گفت:دشوار ترین دوران را در دوسالی که محروم بودم سپری کردم و قبل از اینکه دو سال تمام شود به خاطر شرایط مالی یک پیشنهاد بسیار عالی از کشور ارمنستان به من دادند قرار بود ملیت را تغییر بدهم و برای آنها کشتی بگیرم از آنجایی که پول وسوسه ام کرده بود به ارمنستان رفتم و چهار ماه آنجا بودم. 

امیر علی اکبری قهرمان جهان ادامه داد:من مدام در کشتی حمله می کردم و یک جا نمی ایستادم منتها زمانی که در ارمنستان بودم، کار برایم دشوار بود که برای پول، کشتی بگیرم من آدمی نبودم که برای پول کشتی بگیرم حتی فکر می کردم که درصورتیکه قهرمان شدم چگونه با پرچم ارمنستان دور افتخار بدهم که آقای چمن گلی به من زنگ زد و گفت دوست داری برگردی به ایران گفتم خیلی، من دارم اینجا میترکم که چمن گلی گفت:بیا تو بیشتر سختی راه را گذرانده ای، برگردد چنانچه مدال سنگین وزن مسابقات جهانی را بگیری زندگیت از این رو به آن رو می کند اگر در کشور ارمنستان مدال مسابقات المپیک می گرفتم با دلار چهار هزار تومن آن سال چهار میلیارد به من می دادند، منتها من به ایران برگشتم انتخابی برای کشتی گیران برگزار کردند که به مسابقات المپیک دانشجویان رفتیم و بعد از چند برد با رضا کایالپ 3_ 2 باختم . امیر علی اکبری در برگشت به ایران در تیم دانشجویان مسابقات کشتی را شروع کرد و توانست نایب قهرمان مسابقات دانشجویان دنیا شود. سپس وارد مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان شد و با کشتی هایی که گرفت عضو اصلی تیم ملی در سنگین وزن شد.

در مسابقات کشتی فرنگی جهانی با سه ضربه فنی به فینال رسید و در فینال 4 بر 1 کالایا را مغلوب کرد و قهرمان سنگین وزن جهان شد که تا آن زمان مدت ها بود ایران در این وزن مدال طلا نداشت.

بستن پیشانی بند حیدر کرار توسط امیر علی اکبری

در آخر امیر علی اکبری در رابطه با بستن پیشانی بند یا حیدر کرار برای حضور در مسابقات mma گفت :من از کودکی عاشق امیر المومنین هستم خدا از من نگذرد که فکر کنیدمن به خاطر شو این کار را می کنم در صورتی که من از روزی که این ورزش را شروع کردم گفتم یامولا خودت منو کمک کن و من تا وقتی که زنده هستم پرچم ات را به دوش می کشم و خداروشکر این نوکری اهل بیت (ع) به من کادو داده شده است .فقط توکل به خدا و امیر المومنین من را نجات داد و به موفقیت رساند.

امیر علی اکبری و خانواده اش

صحبت های امیر علی اکبری در برنامه ماه عسل

امیر علی اکبری و بابک قربانی از قهرمانان کشتی فرنگی

امیر علی اکبری و بابک قهرمانی دو دوست و دو رقیب جدی برای یکدیگر بودند، هر دو در وزن 96 کیلوگرم کشتی می گرفتند و خوب های کشتی فرنگی ایران و جهان بودند بطوری که در سال 2010 امیر علی اکبری در مسابقات جهانی 96کیلوگرم قهرمان شد و بابک قربانی قهرمان بازی های آسیایی 96 کیلوگرم شد.

پیام امیر علی اکبری به زنده یاد بابک قربانی

پهلوون شاید یه قرن بکشه تا مثل تو مادر بزاد، خدا رحمتت کنه امشب به یادت بودیم(بابک قربانی)

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری بر سر خاک زنده یاد بابک قربانی

مدال ها و افتخارات امیر علی اکبری

مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

برنز مسابقات جهانی 2009 هرنینگ در وزن 96 کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان 2010 مسکو  در وزن96 کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان 2013 بوداپست در وزن 120 کیلوگرم

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا

طلا مسابقات قهرمانی آسیا 2009 پاتایا در وزن 96 کیلوگرم

مسابقات جهانی MMA

نقره مسابقات 2016 ریزین 120 کیلوگرم

نتایج و مقام های امیر علی اکبری در مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال 2009

امیر علی اکبری در سال 2009 موفق به کسب مدال طلای رقابت های قهرمانی آسیا شد و در همان سال مدال برنز قهرمانی جهان در هرنینگ دانمارک را کسب کرد.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی  سال 2010 

کشتی گیر امیر علی اکبری در سال 2010 با شکست سیمافی زینیچینکا از بلاروس در دیدار فینال به قهرمانی وزن 96 کیلوگرم مسابقات جهانی 2010 مسکو رسید.

امیر علی اکبری در مسابقات کشتی سال 2013

امیر علی اکبری در مسابقات جهانی 2013 مجارستان در دورهای اول، دوم و سوم کشتی گیران را به راحتی مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد، اکبری در نیمه نهایی مقابل رضا کایالپ قهرمان جهان و المپیک از کشور ترکیه به پیروزی رسید و به فینال مسابقات راه پیدا کرد و در دیدار پایانی مقابل هیکی نابی از استونی(نایب قهرمان المپیک) با نتیجه 4 بر 0 به پیروزی رسید و مدال طلای 120 کیلوگرم جهان را کسب کرد.

امیر علی اکبری موفق شد نخستین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در سنگین وزن را کسب کند.

 زندگینامه امیر علی اکبری

امیر علی اکبری بر روی سکوی مسابقات جهانی

 

 تصاویر بسیار جذاب و دیدنی امیر علی اکبری قهرمان رشته mma

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان پرقدرت و عنوان دار  

تمرینات امیر علی اکبری

تمرینات امیر علی اکبری و علیرضا استکی

زندگینامه امیر علی اکبری

تصویر امیر علی اکبری قهرمان مسابقات mma 

اینستاگرام امیر علی اکبری

تصویر بسیار زیبا از امیر علی اکبری قهرمان رشته mma

تمرین امیر علی اکبری

تمرینات دشوار و طاقت فرسا امیر علی اکبری

کشتی گیر امیر علی اکبری

تصویر امیر علی اکبری پس از قهرمانی در مسابقات جهانی 2013 مجارستان

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری در تمرینات بدنسازی 

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان

امیر علی اکبری

امیر علی اکبری و پوریا پورسرخ بازیگر مشهور

قدرت امیر علی اکبری

 قدرت بدنی فوق العاده بالا امیر علی اکبری قهرمان سابق کشتی

امیر علی اکبری

تصویر امیر علی اکبری قهرمان خوش آتیه رشته mma

کشتی گیر امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان کشتی جهان و رشته mma

دوستان امیر علی اکبری

امیر علی اکبری قهرمان با اخلاق در کنار دوستانش

زندگینامه امیر علی اکبری

امیر علی اکبری و قهرمانان کشتی فرنگی جهان

بیوگرافی امیر علی اکبری

فریاد امیر علی اکبری پس از پیروزی اش در مسابقات mma

امیر علی اکبری اردبیل

عکس زیبا امیر علی اکبری قهرمان خوش استایل ایران

بوکس آزاد امیر علی اکبری

تمرینات بوکس ورزشکار با غیرت ایرانی

 امیر علی اکبری

عکس مسابقات امیر علی اکبری  

محل تولد امیر علی اکبری

تمرینات امیر علی اکبری از بهترین سنگین وزنهای سابق کشتی جهان

بیوگرافی امیر علی اکبری قهرمان mma + دلیل رفتن علی اکبری به mma

بیوگرافی امیر علی اکبری قهرمان mma و عکسهای جذاب امیر علی اکبری
:
امتیاز : 4.9 تعداد رای : 62
منبع : بخش ورزش نمناک/ح.ب
این مطلب مفید بود ؟ 61 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف