مهران مدیری و پیمان قاسمخانی
مهران مدیری و پیمان قاسم خانی زوج مشهور کمدی تلویزیون که در سریال های پاورچین ، باغ مظفر ، شب های برره ، مرد هزار چهره همکاری داشتند پس از 7 سال دوری با یک سریال طنز و کمدی 150 قسمتی به تلویزیون برمیگردند.

خبر همکاری دوباره مهران مدیری و پیمان قاسم خانی اگر مهمتر از خبر بازگشت مدیری به تلویزیون نباشد، کمتر هم نیست. بعد از جدایی این زوج موفق کمدی، خیلی ها امیدوار به همکاری مجدد آنها بودند اما هفت سال طول کشید تا این اتفاق بیفتد و حالا قرار است مهران مدیری – پیمان قاسم خانی در پروژه ای تازه برای شبکه سه، بار دیگر کنار هم قرار بگیرند.

پیمان، سرپرست نویسندگان
پیمان قاسم خانی به عنوان سرپرست نویسندگان در این سریال همکاری خواهد داشت و مهراب قاسم خانی، خشایار الوند، امیرمهدی ژوله و حمید برزگر گروه نویسندگان را تشکیل می دهند، ضمن اینکه مدیری در اندیشه استفاده از چند ستاره مطرح سینما به عنوان یکی از فاکتورها و برگ برنده هایش در این مجموعه است.

جابجایی رکورد با سریالی 150 قسمتی
مهران مدیری این روزها مشغول ساخت « شوخی کردم !» برای شبکه نمایش خانگی است که قسمت هفتم آن به زودی وارد بازار خواهد شد. او برای اینکه به سریال شبکه سه برسد تصمیم دارد به جای 18 قسمت، «شوخی کردم!» را در 12 قسمت تمام کند. مهران مدیری از « ساعت خوش » تا « مرد دو هزار چهره » هرگاه اثری ولو ضعیف روی آنتن داشته موفق به جابجایی رکورد تماشاگران شده. او این بار تنها در فکر تداوم رکوردشکنی است و با قبول ریسکی تحسین برانگیز برای ساخت سریالی 150 قسمتی دورخیز کرده.

مهران مدیری و بازیگران سریال شوخی کردم


پخش سریال در بهار
این سریال کمدی قرار است پیش از جام جهانی به صورت یک شب در میان روی آنتن برود و با حساب مناسبت های مذهبی تا آخر سال آنتن در اختیار مهران مدیری و تیمش خواهد بود. مهران مدیری روزگاری حاضر نبود تلویزیون را حتی بر سینما ترجیح دهد و اگر سری به آن می زد دوباره به خانه اصلی اش بازمی گشت.

مهران مدیری خوب می داند جنسش با مخاطب میلیونی تلویزیون جورتر است. بعد از « مرد دو هزار چهره » اما اتفاق دیگری رخ داد و تهیه کنندگان « قهوه تلخ » ترجیح دادند به جای ادامه همکاری با تلویزیون سریال شان را از طریق شبکه نمایش خانگی به دست علاقمندان برسانند. بعد از آن هم مهران مدیری به فهرست ممنوع التصویرها وارد شد و در نهایت روی آنتن زنده برنامه تحویل سال 93 شبکه سه خبر از ساخت سریالی برای این شبکه در آینده ای نزدیک و به قول خودش « ایام بهار » داد.

مهران مدیری در این گفتگو حتی اذعان کرد:زندگی ام و تمام کار مهم ام را در تلویزیون انجام داده ام و هیچ وقت نمی توانم برنگردم. شبکه نمایش خانگی نیز قابل مقایسه با تلویزیون نیست و من مخاطب 70 میلیونی را با مخاطب نهایتا، دو سه میلیونی عوض کردم که این امر، در این سال ها آزارم داد. به علاوه، مردم به شدت به حال خوب و شاد بودن نیاز دارند و حالا دیگر وقتش است که برگردم.

مهران مدیری در سریال مرد هزار چهرهاستقبال چشمگیر مخاطبان اینترنتی از بازگشت مدیری
خبر بازگشت مهران مدیری جسته و گریخته در اواخر سال در رسانه ها منتشر می شد تا اینکه او در فیس بوکش نوشت:«سال 93 به تلویزیون بازمی گردم.» این پست تاکنون نزدیک 50 هزار لایک و 500 کامنت داشته. همچنین ویدئوی حضور مهران مدیری در برنامه احسان علیخانی حدود 17 هزار لایک خورده و 250 نفر زیر آن کامنت گذاشته اند. مطمئنا پس از تایید و انتشار خبر همکاری مجدد مدیری و فرهادی میزان استقبال از آن پتانسیل رکوردشکنی این رقم را خواهد داشت.

 

پیمان قاسم خانی و مهران مدیریمحصولات مشترک مدیری و قاسم خانی
اولین همکاری مشترک مهران مدیری و پیمان قاسم خانی سریال « پاورچین » بود. سال ها پیش از این قرار بود آنها در « ببخشید شما » همکاری داشته باشند که قاسم خانی به خاطر جنس کمدی این مجموعه نتوانست با مدیری همراه شود. آخرین کار مشترک آنها « مرد هزار چهره » بود که همچنان اثری شاخص در کارنامه مهران مدیری است.

اختلاف حرفه ای مانع از همکاری شان شد و مدیری آخرین ساخته تلویزیونی اش یعنی « مرد دو هزار چهره » را بدون حضور قاسم خانی جلوی دوربین برد. « باغ مظفر » و « شب های برره » دیگر کار مشترک مهران مدیری و پیمان قاسم خانی به شمار می رود.

مهران مدیری و پیمان قاسم خانیمشکلی بین من و مدیری وجود ندارد
پیمان قاسم خانی همان موقع از انجام صحبت های اولیه برای کار مشترک با مهران مدیری خبر داده بود که ظاهرا الان این فرصت فراهم شده:«مشکلی بین من و مهران مدیری وجود ندارد. البته مشکلاتی در گذشته وجود داشته که آن هم به اختلاف سلیقه در کار برمی گشت که امروز دیگر برطرف شده است. به هر حال اختلاف سلیقه همیشه بین ما وجود داشته اما واقعا موضوع حادی هیچ وقت بین ما به وجود نیامده است. از طرفی من با مهران به جاهای خوبی رسیدیم. خیلی از رکوردهای تلویزیون را جابجا کرده بودیم و می ترسیدم شروع به تکرار خودمان کنیم. با وجود اینکه با مهران، دوران خیلی خوب و موفقی داشتم که ممکن است باز هم تکرار شود اما دوست داشتم فضای جدیدی را تجربه کنم و با کارگردان های متفاوت کار کنم. فکر می کنم در نهایت این جدایی به نفع هر دوی ما تمام شد.»

پیمان قاسم خانیدر انتظار انفجار
عدم همکاری برادران قاسم خانی و مهران مدیری به هر دلیل که باشد، نتیجه اش ضرر طرفین و مخاطبانی است که همواره عطش تماشای اثر با کیفیت دارند و حتی حاضرند بهای آن را هم بپردازند. الان هم مدیری پرانرژی است و قول داده اثری ویژه تولیدکندو هم قاسم خانی و تیم نویسنده اش. اگر اما و اگرها اجازه این همکاری را بدهند می توان به زودی شاهد یک سریال کمدی درست و حسابی بود.

مهران مدیری ، آشتی مهران مدیری و پیمان قاسمخانی با تلویزیون

4.669
این مطلب مفید بود ؟645
برگرفته از موسیقی ایرانیان - / ک
نظرات1 نظر به ثبت رسیده است
داود1395-08-07
مهران مدیری بهترین بازیگر ایران
10
وبگردی