مهرانه مهین ترابی
مهرانه مهین ترابی بازیگر سریال هایی ماندگار و خاطره انگیزی چون همسران، خانه سبز و آنام در دورهمی به سوالات مهران مدیری پاسخ گفت.

مهرانه مهین ترابی مهمان برنامه دورهمی

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 22 بهمن 99 با حضور مهرانه مهین ترابی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزین کشورمان روی آنتن شبکه نسیم رفت.

مهرانه مهین ترابی بازیگر سریال ماندگار خانه سبز و همسران در برنامه دورهمی، گفتگوی جذابی با مهران مدیری داشت و سوالات او را پاسخ گفت.

علت کم کاری مهرانه مهین ترابی

مهران مدیری در ابتدای گفتگوی خود از علت کم کاری مهرانه مهین ترابی سوال کرد و گفت که چرا این روزها بسیار کم کار شده اید؟ همچنین از علاقه خود و مردم برای دیدن مهرانه مهین ترابی در قاب تصویر گفت.

خانم مهین ترابی نیز بالا رفتن سن خود و کارهایی که مورد توجه او قرار نمی گیرند را دلیل کم کاری خود دانست و گفت دوست دارم کاری انجام دهم که احساس خوبی نسبت به آن داشته باشم، سریالهایی که پیشنهاد می شود بیشتر انرژی منفی را به بیننده القا می کند تا اینکه حال مردم را بهتر کند.

مهرانه مهین ترابی و مهران مدیری

سوال همیشگی مهران مدیری از مهمان برنامه

مهران مدیری در ابتدای برنامه از سن مهرانه مهین ترابی و ماه تولد او پرسید و خانم مهین ترابی در پاسخ گفت که من متولد 21 مرداد 1336 و 63 ساله هستم. مهران مهین ترابی متولدین مرداد را کمال گرا ندانسته و گفت که کمی نسبت به اصول خود سخت گیر هستند و خط قرمزهایی برای خود دارند. 

اجتناب مهرانه مهین ترابی از مصاحبه کردن

مهرانه مهین ترابی دلیل خود برای دوری از مصاحبه کردن را بی فایده بودن آن دانسته و در پاسخ به مهران مدیری که پرسید چرا مصاحبه کردن را دوست ندارید گفت:من در زندگی خصوصی خود تنها زندگی می کنم و ممکن است تا چند روز اصلا یک کلمه صحبت نکنم زیرا به طور کلی فردی کم حرف هستم و سکوت به نوعی به من تحمیل شده و مشکلی با آن ندارم.

ورود مهرانه مهین ترابی به حرفه بازیگری

مهران مدیری از ورود مهمان برنامه به حرفه بازیگری پرسید و گفت که با فیلم گلبهار کار بازی خود را در قاب تصویر شروع کرده اید و خانم مهین ترابی در تائید حرف مجری دورهمی گفت:به طور اتفاق با کلاسهای آقای فرامرز صدیقی در کرج آشنا شده و از سر بیکاری در کلاس های او شرکت کردم.اما بعد از مدتی علاقه مند شده و آقای صدیقی کارم را به عنوان بازیگری تائید کرد.

در ادامه وارد دانشکده هنرهای زیبا شدم و همزمان در فرودگاه مهرآباد به عنوان ارزیاب گمرک کار می کردم یعنی شبها تا ساعت 8 صبح فردا در فرودگاه بودم و بلافاصله بعد از اتمام کار به دانشکده می رفتم.

دلیل ازدواج نکردن مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی تاکنون ازدواج نکرده است. مجری برنامه دورهمی قبل از مطرح کردن سوال خود گفت که یک بار در برنامه دورهمی ازدواج کردن شما را مطرح کردم و پخش شد، من جوانی کرده و معذرت می خواهم. خانم مهین ترابی با خنده گفت که به طور طبیعی یک زن 63 ساله ازدواج کرده و صاحب خانواده است.

مهران مدیری دلیل عدم ازدواج را از خانم مهرانه مهین ترابی پرسید و او در پاسخ گفت که هیچگاه توقع عجیبی به لحظ موقعیت مالی، اجتماعی و فرهنگی از طرف مقابل نداشتم اما به خاطر یک سری اصول که در فکرم هست نمی توانستم کوتاه آمده و به راحتی ازدواج کنم زیرا انسان سخت گیری هستم.

بازیگر نقش مهین در همسران گفت که معیارهای من فارغ از مسائل روزمره هست به طور مثال اگر فردی دروغ بگوید برای همیشه او را کنار می گذارم، همچنین نباید در دفاع از حق ضعیف عمل کند. قصه ازدواج در ذهن من کمی پیچیده بوده و به آن به طور سطحی نگاه نمی کردم و عمق وجود انسانها برایم بسیار مهمتر از سطح روابط آنها است.

مهرانه مهین ترابی در دورهمی

اهل مشورت نبودن مهرانه مهین ترابی در کارها

مهران مدیری در ادامه برنامه از خانم مهین ترابی پرسید که در کارها اهل مشورت هستید یا خیر که مهمان این قسمت از دورهمی در پاسخ گفت که مشورت برای افرادی است که دوست دارند کارهای بزرگی انجام دهند و کارهای من همیشه مانند قدمهایم در زندگی کوچک است و در ادامه با مثالی از حضرت مولانا گفت که برای اینکه تیرهایی که در زندگی به سمت شما پرتاب می شود به شما نخورد همسطح خاک باشید عنی وقتی همسطح خاک باشید هدف هیچ تیری نخواهید بود.

علت ماندگاری سریال خانه سبز و همسران از نظر مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی سرایل همسران را اولین تجربه خود با بیژن بیرنگ دانسته و از هیجان زیاد خود در این سریال گفت و چون همزمان با ضبط سریال، قسمت های قبل پخش می شد بازخورد آن در جامعه را می دیدند. خانم مهین ترابی در ادامه گفت که علاوه بر راضی بودن مردم از سریال همسران، این مجموعه و همچنین سریال خانه سبز درسهایی از عشق، مهربانی و همبستگی و صلح به مردم می آموخت.

خاطره مهرانه مهین ترابی از بازی مهران مدیری در تئاتر

مهرانه مهین ترابی یکی از اجراهای مهرانمدیر در تئاتر رابی نظیر دانست. مهران مدیری در این تئاتر نقش برادر اوفلیا در هملت را بازی می کرد.مهرانه مهین ترابی گفت که در آن زمان مهران مدیری فرد شناخته شده ای نبود و من به دلیل شناخت خود از کارهای شکسپیر، بازی مهران مدیری را یکی از بهترین نقشهای شسکپیری می دانم.

مهران مدیری با بیان اینکه بخش زیادی از موفقیت خود در این کار را مدیون استاد خود آقای قطب الدین صادقی دانسته و گفت که ایشان استادی بسیار سخت گیر بودند و گاه با شمشیرهای صحنه ما را می زد تا درست کار کنیم.

اتفاق جالب در دورهمی

مهران مدیری بعد از پایان گفتگوی خود با مهمان برنامه، مشغول ادامه اجرای خود شده و در مورد موضوع برنامه که مافیا بود صحبت می کرد که ناگهان مهراه مهین ترابی بار دیگر به صحنه برنامه آمده و باعث تعجب مهران مدیری شده و گفت که در پاسخ به سوال آقای مدیری برگشته است. این بازیگر گفت که من خیلی خوشبختم و خدا را شکر می کنم و فکرکردم که شاید آقای مدیری شب نتواند بخوابد، سپس با تشویق حاضرین از برنامه خارج شد.

علت مجرد بودن مهرانه مهین ترابی در برنامه دورهمی

3.859
این مطلب مفید بود ؟4514
منبع : عكاس: محمد حسین سلیمانی فرد / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی