موسسه آموزشی کنکور
موسسه حرف اخر بعنوان موسسه پیشتاز در تولید محتوای درسی و کنکوری با روش های جدید آموزشی توانسته تحولات جدیدی در آموزش کشور ایجاد کند.

موسسه حرف آخر

موسسه حرف اخر در سال 1390 فعالیت آموزشی و فرهنگی خود در زمینه تولید محصولات کنکوری و درسی برای رشته های تجربی، ریاضی و انسانی در راستای عدالت آموزشی در کشور شروع کرد. سبک و شیوه تدریسی که حرف آخر وارد دنیای آموزش درسی و کنکوری کشور کرد کاملا جدید و به روز بود و قبل از آن هیچ کدام از موسسات و انتشارات کنکوری از این سبک استفاده نکرده بودند. اساتید حرف آخر با تشکیل اتاق فکرها از جامعه دانشجویان نخبه و صاحب نظران در عرضه آموزش برای اولین بار در کشور آموزش به سبک دیجیتال و روش پویانمایی در کشور را پایه ریزی کردند.

بررسی سوابق آموزشی در کشورهای مختلف نشان میدهد که خیلی از کشورها حتی کشورهای جهان سوم، چندین دهه است که به روش های نوین در آموزش رو آورده اند و  شیوه سنتی آموزش به کلی منسوخ شده است با توجه به متون درسی و سوالات مفهومی در کنکور سراسری استفاده از روش های سنتی دیگر جوابگو نیستند و باعث شکست و عدم موفقیت داوطلبان کنکوری میشود.

آشنایی بیشتر با شیوه تدریس موسسه حرف آخر

پیش تر اشاره کردیم که موسسه حرف اخر بنیان گذار روش های نوین آموزشی در کشور است. به همین منظور میخواهیم این روش های نوین و مزایایی آن را بیشتر تشریح کنیم.

قبل از پایه گذاری و ایجاد روش های جدید آموزشی در کشور توسط موسسه حرف آخر، دانش آموزان و داوطلبان کنکوری مجبور به حفظ کردن مطالب درسی بودند. که این امر دارای چند آسیب بزرگ آموزشی است. حفظ کردن مطالب به شیوه سنتی مانع یادگیری مفهومی و شهودی مطالب درسی میشود بر همین اساس دانش آموز یا داوطلب کنکوری درک سطحی و گذار از موضوع پیدا میکند که این امر جوابگوی سوالات مفهومی کنکور سراسری نیست. از سوی دیگر حفظ کردم مطالب درسی وارد حافظه کوتاه مدت در نیمکره سمت چپ مغز میشود که این حافظه حداکثر یک الی دو هفته میتواند مطالب را نگهداری کند و به مرور فراموش میشود به همین دلیل است که خیلی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور علیرغم تلاش و مطالعه زیاد احساس میکنند که همه موارد درسی را فراموش کرده اند. این سبک از مطالعه و اثرات منفی آن باعث ایجاد استرس، اضطراب و نا امیدی در داوطلبان میشود چون مدام احساس میکنند که مطالب را فراموش کرده اند.  

زمان طلایی و محدود کنکور با توجه به رقابت زیاد برای کسب رتبه برتر اجازه مرورهای زیاد و تکرار کارهای بی ثمر را به شما نمیدهد. این عوامل و برخی عوامل دیگر باعث شد که موسسه حرف آخر با روش های نوین مفهومی و شهودی در تدریس پا به عرصه تولید محتوای درسی و کنکوری بگذارد. 

استفاده از روش پویا نمایی

مجموعه حرف آخر سعی کرده است که تمامی دروس عمومی و تخصصی را با روش پویا نمایی تدریس کند. این روش تاثیر قوی و ماندگاری روی حافظه بلند مدت و حافظه تصویری دارد و همچنین باعث ایجاد درک مفهومی و شهودی مباحث میشود. دانش آموزان تمامی آنچه را که مطالعه میکنند و میخوانند به صورت سه بعدی و تصویری میبینند و موضوع را از نزدیک به عینه لمس میکنند. بخصوص در درس زیست شناسی تمام جزئیات زیستی به صورت سه بعدی تشریح و تدریس شده است. روش پویانمایی کمک کرده است که یک آزمایشگاه مجازی زیست شناسی ایجاد شود تا داوطلبان کنکوری بتوانند مطالب ریز و فرار درس زیست را به صورت مفهومی یکبار برای همیشه یاد بگیرند. در درس فیزیک  برای درک بهتر پدیده های فیزیکی تمامی مباحث به صورت سه بعدی تدریس و نمایش داده میشود.

استفاده از راهکارهای سریع محاسباتی

اساتید دروس تخصصی محاسباتی سعی کرده اند برای درس های ریاضی، فیزیک و شیمی راهکارهای ساده و کوتاه محاسباتی ایجاد کنند تا دواطلبان و دانش آموزان بتوانند فارغ از حفظ کردن فرمول  و تکنیک های مختلف به راحتی با چند راهکار ساده سخت ترین تست های کنکوری را در کمتر از یک دقیقه پاسخ دهند. به طور مثال استاد منتظری مدرس بی نظیر ریاضی کشور برای تمامی مباحث ریاضی راهکارهای کوتاه و مفهومی ایجاد کرده است. بخش مثلثات را با الگوی عقربه N سر در چند ساعت به صورت کاملا مفهومی و شهودی بسیار جذاب تدریس کرده است که با وجود این الگو نیازی به حفظ کردم زوایایی معادلاتی نیست و میتوانید با این الگو یکبار برای همیشه مبحث مثلثات در ریاضی را یاد بگیرید. نمونه بسیار بارز و کاربردی این روش های کوتاه در پکیج محاسبات سریع استاد منتظری موجود است که بسیاری از دانش آموزان از آن استفاده کرده اند و تاثیر مثبت و قوی آن را دیده اند. 

استفاده از الگو و روش کدینگ در دروس عمومی

نوآوری و ابداع روش های جدید آموزشی موسسه حرف آخر فقط مختص دروس تخصصی نیست. اساتید  دروس عمومی حرف آخر نیز برای چهار درس عمومی روش های بسیار جالب مفهومی ایجاد کرده اند که به راحتی میتوانید سخت ترین تست های کنکوری را با آن پاسخ دهید. استاد علیرضا یوسفیان پور دبیر بی نظیر دین و زندگی کشور، تمام درس دین و زندگی را در 14 الگوی طلایی  به صورت مفهومی در 40 ساعت تدریس کرده است. دانش آموزان و داوطلبان کنکور که از این پکیج استفاده کرده اند با توجه به اینکه سوالات دینی و زندگی بسیار مفهومی طرح میشود درصد بالای 70 در کنکور سراسری کسب کرده اند. سایر اساتید دروس عمومی نیز با تصویرسازی، نقشه راه و کدینگ درس های عمومی را در کمتر از 30 ساعت به صورت کاملا مفهومی و جذاب تدریس کرده اند. در همه پکیج های عمومی ابتدا درس نامه به صورت کامل تدریس میشود و بعد از آن تست های کنکوری و تالیفی تشریح و تحلیل میشود.

حرف آخر با داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید

خوشبختانه هم اکنون پکیج کامل برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید رشته تجربی و ریاضی تدریس و آماده است. داوطلبان عزیز کنکوری میتوانند با حرف آخر به صورت یکجا آموزش، حل تست و راهکارهای کنکوری را داشته باشند و از سایر منابع و انتشارات بی نیاز باشند. همانگونه که اشاره شد روش های جدید و نوین حرف آخر کمک میکند تا بتوانید به راحتی رتبه برتر را کسب کنید و به همه آرزوها و رویاهای خود دست پیدا کنید. با تلاش شبانه روزی بهترین استادهای کشور مجموعه ای متفاوت برای شما دانش آموزان و داوطلبان عزیز تدریس شده است که پلی بین شما و کسب رتبه برتر است.

اساتید مجموعه حرف آخر

  • استاد منتظری( مدرس ریاضی)
  • دکتر شیروانی( مدرس شیمی)
  • مهندس کامیار( مدرس فیزیک)
  • استاد شعبانی، استاد شاکری و استاد هومن روان( مدرسان زیست)
  • استاد یوسفیانپور(مدرس دین و زندگی)
  • استاد محمد واعظی(مدرس عربی)
  • استاد محسن منتظری( مدرس ادبیات)
  • استاد محمودی( مدرس زبان)

موسسه كنكور حرف اخر

 نمونه ای از پکیج های نظام جدید

همانگونه که اشاره شد کلیه دروس نظام جدید نیز تدریس و آماده شده است که از آن جمله میتوان به زیست دوازدهم حرف اخر و فیزیک دوازدهم حرف اخر اشاره کرد که جزء عالی ترین پیکج های دوره نظام جدید حرف آخر هستند. تمامی دروس نظام جدید نیز با روش های ذکر شده و با کیفیت بسیار عالی تدریس شده است که دانش آموزان نظام جدید میتوانند با آن نمره قبولی بسیار بالای در امتحانات کلاسی و رتبه برتر در کنکور سراسری را کسب کنند. لازم به ذکر است که کلیه دروس دوره نظام قدیم و نظام جدید دارای برنامه ریزی تخصصی و حرفه ای زیر نظر اساتید موسسه حرف آخر است.

حرف آخر: برترین موسسه آموزشی کنکور

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی