سریال یوسف پیامبر
در این مطلب مروری بر سریال های مذهبی تلویزیون از سریال پربیننده یوسف پیامبر تا سریال ولایت عشق و مریم مقدس داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

مروری بر سریال های مذهبی تلویزیون

سریال های مذهبی یکی از پرطرفدارترین سریال ها در میان ژانرهای مختلف فیلمسازی است که با مشکلات و هزینه های زیادی برای ساخت دکود و عوامل همراه است. علاقه مردم به بخش های های مذهبی سینما و تلویزیون همواره مورد توجه کارگردان ها قرار گرفته و فیلم هایی با این مضمون همواره در سینما و تلویزیون ساخته شده است.

در میان سریال های مذهبی که در تلویزیون روی آنتن رفت برخی ماندگارتر و پرطرفدارتر هستند و بعد از اولین پخش بارها و بارها از شبکه های مختلف سیما پخش شدند. در این مطلب مروری بر سریال های مذهبی تلویزیون داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

سریال های ماندگار و پرطرفدار مذهبی تلویزیون

سریال یوسف پیامبر

یکی از ماندگارترین سریال های مذهبی تلویزیون سریال یوسف پیامبر بود که بارها و بارها از شبکه های مختلف تلویزیون پخش شد. سریال یوسف پیامبر به کارگردانی فرج الله سلحشور سال 87 از شبکه یک سیما پخش شد و مورد استقبال زیادی از سوی مردم قرار گرفت.

سریال یوسف پیامبر

مصطفی زمانی در نقش یوسف پیامبر

یوسف پیامبر داستان زندگی یوسف نبی از دوران کودکی تا بزرگسالی و پیامبری است و در خلاصه داستان آن آمده است :زمانی که یعقوب، مردمان بنی اسرائیل را به معبود یگانه عالم فرا خوانده و از پرستش خدایان سرد و سنگی انذار می دهد؛ خداوند، پیامبر بعدی را در نسل او قرار داده و یوسف را به وی عطا می کند که در حسن و جمال، بی نظیر است. یوسف در کودکی رؤیای عجیبی می بیند؛ رؤیایی که در آن خورشید و ماه و 11 ستاره برای او به سجده می افتند. یعقوب که این رؤیای عظیم را می شنود؛ به او توصیه می کند تا آن را از برادران خود پنهان کند. پس از چندی، برادران یوسف که به علاقه پدرشان نسبت به یوسف رشک می ورزیدند، او را به صحرا برده و به چاه می افکنند؛ اما خداوند که اراده فرموده تا به واسطه یوسف، مردم را به راه نجات و هدایت دعوت نماید؛ او را از پستی چاه رهانیده و بلندی مقام و مرتبت عطا می نماید…

سریال یوسف پیامبر

سریال یوسف پیامبر با بازی مصطفی زمانی و کتایون ریاحی

در سریال یوسف پیامبر مصطفی زمانی، محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، جعفر دهقان، عباس امیری، جهانبخش سلطانی، رحیم نوروزی، مهوش صبرکن، الهام حمیدی، پروانه معصومی، لیلا بلوکات و ... به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال ولایت عشق

یکی دیگر از سریال های مذهبی تلویزیون سریال ولایت عشق به کارگردانی مهدی فخیم زاده است که سال 79 از شبکه یک سیما پخش شد.

سریال ولایت عشق

مهدی فخیم زاده در سریال مذهبی ولایت عشق

سریال ولایت عشق داستانی از زندگی امام رضا (ع) است که با روایتی زیبا و داستانی به تصویر کشیده شد. ولایت عشق درباره زندگی علی بن موسی الرضا و آوردن او به مرو و دوران سخت نیابت وی و به شهادت رسیدن امام است ، سریال ولایت عشق دوران آخر امامت حضرت علی بن موسی الرضا امام رضا علیه السلام را به تصویر می کشد و یکی از بهترین سریال های تاریخی، دینی ایران است.

داوود رشیدی

بازی داوود رشیدی در سریال مذهبی ولایت عشق

مریلا زارعی، رامبد جوان، اکبر زنجانپور، لادن طباطبایی، فریماه فرجامی، فرخ نعمتی، بیتا فرهی، محمد صادقی، دانیال حکیمی، عنایت بخشی، داود رشیدی، فتحعلی اویسی از جمله بازیگران سریال ولایت عشق هستند.

سریال مختارنامه

سریال مختارنامه یکی از ماندگارترین سریال های مذهبی و تاریخی تلویزیون است که سال 89 به کارگردانی داوود میرباقری از شبکه یک پخش شد.

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا در سریال تاریخی مذهبی مختارنامه

مختارنامه را میتوان در درجه اول سریالی تاریخی و سپس مذهبی نامید چرا که روایتی از داستانی پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی و خونخواهی از امام حسین (ع) است که به عنوان یکی از پرطرفدارترین سریال های مذهبی و تاریخی تلویزیون شناخته شد.

سریال مختارنامه

سریال مذهبی مختارنامه با بازی رضا رویگری

فریبرز عرب نیا در نقش مختار ثقفی ، امین زندگانی در نقش مسلم‏بن عقیل ، رضا رویگری در نقش کیان ایرانی ، الهام حمیدی در نقش زن کیان ایرانی ، عنایت شفیعی در نقش ابن‎کامل ، ژاله علو در نقش مادر مختار ، فریبا کوثری در نقش عمره همسر مختار ، نسرین مقانلو در نقش همسر دیگر مختار ، محمد فیلی در نقش شمر ، رضا کیانیان در نقش حاکم مکه ، محمدرضا شریفی نیا در نقش محمدبن حنفیه ، حسن پورشیرازی در نقش بهرام رنگرز ، ویشکا آسایش در نقش جعده ، داوود رشیدی در نقش حاکم کوفه ، کریم اکبری مبارکه در نقش احمربن شمیط ، فرهاد اصلانی در نقش عبیدالله‏بن زیاد ، انوشیروان ارجمند در نقش رفاعةبن شداد ، جعفر دهقان در نقش مصعب‎بن زبیر ، بهرام شاه محمدلو و محمد صادقی در نقش حاکمان کوفه ، پرویز پورحسینی در نقش میثم تمار و بازیگرانی دیگری که در این سریال ایفای نقش کردند.

سریال بشارت منجی

یکی دیگر از سریال های مذهبی تلویزیون ، سریال بشارت منجی به کارگردانی نادر طالب زاده است که سال 89 از شبکه یک سیما پخش شد.

سریال بشارت منجی

سریال مذهبی بشارت منجی

سریال بشارت منجی سریالی درباره زندگی مسیح است و در خلاصه داستان آن آمده است :در روزگاری که کاهنان، رومی ها و حکومت فاسد هیرودس زمام امور یهودیه (فلسطین) را در دست داشتند پیامبری با نشانه توحید و عرفان ظهور کرد. وی در برابر زور و فساد هیرودس و رومی ها مقاومت کرد، اما تزویر کاهنان موثر افتاد و او به خواست خدای خود لبیک گفت و عروج کرد.

سریال بشارت منجی

سریال ماندگار و مذهبی بشارت منجی 

احمد سلیمان نیا ، فتحعلی اویسی و مرتضی ضرابی از مشهورترین بازیگران این سریال درباره حضرت مسیح (ع) هستند.

سریال مریم مقدس

یکی دیگر از ماندگارترین سریال های مذهبی تلویزیون سریال مریم مقدس است که در ابتدا فیلم سینمایی مریم مقدس به کارگردانی شهریار بحرانی در سال 1379 ساخته شد و بعدها سریالی هم با همین عنوان تدوین و در شبکه های مختلف سیما روی آنتن رفت.

شبنم قلی خانی

سریال مذهبی مریم مقدس با بازی شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی بازیگر نقش مریم مقدس در این فیلم مذهبی بود که هنوز هم با نام مریم مقدس شناخته میشود .داستان این سریال از 16 سال قبل از میلاد مسیح شروع می شود. زمانی که مردم منتظرند تا مسیحای موعود متولد شود، فرزند عمران دختر می شود و مادرش نام کودک را مریم انتخاب می کند و چون قبل از تولد عهد بسته که او را تا زمان بلوغ به خدمت در معبد مقدس بگمارد، به معبد می رود، اما تا به حال پای دختری به معبد باز نشده است. حضرت زکریا(ع) تلاش می کند با تمامی مخالفت های روحانیان یهودی مریم در معبد بماند و کم کم با وجود الهامات به مریم، مردم به سوی او جلب می شوند. اما بعد از یک اتفاق مریم از معبد رانده می شود. در همان موقع با خواست خداوندی مریم (س) باردار می شود و همین موضوع سوء ظن مردم را برمی انگیزد. هرود که از تولد کودک احساس ناامنی می کند دستور قتل نوزاد را می دهد، اما نوزاد به دنیا می آید و با صحبت کردن در گهواره همه را مبهوت می کند.

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی در سریال مریم مقدس

بازیگرانی چون شبنم قلی خانی، محمد کاسبی، رویا تیموریان، پرویز پورحسینی، حسین یاری، افسانه ناصری، جعف دهقان، زهرا سعیدی، شیرین بینا، محسن زهتاب و .... در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.

ماندگارترین و محبوب ترین سریال های مذهبی تلویزیون +تصاویر

3.611
این مطلب مفید بود ؟83
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
1 نظر به ثبت رسیده است
س1397-07-22
سریال یوسف پیامبر خیلی آموزنده بود به نظر من خیلی نکات خوبی داشت و درس عبرتی بود برای زلیخا که تحت.تاثیر هوای نفسش قرار نگیره چون به میل خودش رفتار کرد نتیجه هوای نفسانی .و.گناه خودش رو دید این درسی برای همه ما گوش بحرف شیطون ندیم از یاد خداوند غافل نشیم سعی کنیم
21
وبگردی