نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان نخ دندان برای سلامت دندان تاثیری ندارد!
نخ دندان ، بهداشت دندان
انجمن دندانپزشکی انگلیس اعلام کرد: استفاده از نخ دندان تاثیری بر سلامت دندان ها ندارد و حتی می تواند اتلاف وقت باشد.
بازدید : 5,467 نفر

ادعای تازه دندانپزشکان انگلیسی درباره نخ دندان

بر اساس مطالعه جدید این انجمناختصاص پنج دقیقه در روز به استفاده از نخ دندان فایده ای ندارد یا تاثیر آن بسیار ناچیز است چرا که شواهد مستندی مبنی بر تاثیرگذاری این شیوه وجود ندارد و هم اکنون در آمریکا توصیه های پزشکی برای استفاده از نخ دندان از دستورالعمل های رسمی بهداشتی حذف شده است.

به گفته متخصصان این انجمن، مطالعات مربوط به کارآیی نخ دندان قابل اعتماد نیستند چون برخی از آنها تنها برای مدت دو هفته انجام گرفته و در این مدت کوتاه، پوسیدگی دندان یا بیماری های دهان کمتر احتمال دارد، رخ دهد.

پرفسور "دامئین والمسلی" از انجمن دندان پزشکی انگلیس گفت:استفاده از نخ دندان کمترین تاثیر را دارد. همچنین برای پاکسازی نواحی بین دندانی استفاده از مسواک بین دندانی مفیدتر است. با این حال استفاده از نخ دندان سودمند نیست مگر در شرایطی که فاصله بین دندان ها به حدی کم و چسبیده به هم باشد که استفاده از مسواک بین دندانی امکان پذیر نباشد.

استفاده از نخ دندان سود مند نیست

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به گفته والمسلی بهترین روش برای کاهش خطر پوسیدگی دندان و بیماری های لثه، مسواک کردن دندان ها دو بار در روز با خمیر دندان های حاوی فلوراید و مراجعه منظم به دندانپزشک است. همچنین ضروری است از مصرف مواد قندی تا حد لازم خودداری شود.

نخ دندان برای سلامت دندان تاثیری ندارد!

نخ دندان برای سلامت دندان تاثیری ندارد!
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف