نمناک اخباراقتصاد آخرین وضعیت قیمت مسکن در تهران
قیمت مسکن در تهران ، قیمت آپارتمان در تهران
در این گزارش آخرین وضعیت قیمت مسکن در تهران و حجم معاملات در این کلانشهر را می خوانید.
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1397

جدیدترین قیمت مسکن در تهران

تسنیم: متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در بهمن ماه سال امسال، 9 میلیون و 970 هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 1.7 و 85.1 درصد افزایش نشان می دهد. 

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه سال 1397 به 9300 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 39 و 49.2 درصد کاهش نشان می دهد. 

گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه می شود. 

در بهمن ماه سال 1397 متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به 9 میلیون و 970 هزار تومان رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 85.1 درصد افزایش نشان می دهد. تعداد معاملات انجام شده طی این ماه 9300 فقره بود که نسبت به بهمن ماه سال 1396 معادل 49.2 درصد کاهش دارد. 

در یازده ماهه سال 1397 نیز تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به حدود 114 هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، 32.5 درصد کاهش نشان می دهد. همچنین بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 44.3 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. 

در این ماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 20.4 درصد و 17.5 درصد رشد داشته است.

قیمت مسکن در بهمن 97

انتهای پیام/م

قیمت روز مسکن در شهر تهران متری چند؟

آخرین وضعیت قیمت مسکن در تهران
:
امتیاز : 0 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 0 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف