متابولیسم رژیم
متابولیسم رژیم گرفته های ضعیف شده باید بعد از سپری شدن دوران سخت کاهش وزن تقویت شود ، بدن شما در حال حاضر نیاز به تغییر وضعیت دارد اما به طوری که دوباره دچار اضافه وزن و چاقی نشود.

چگونه بعد از رژیم متابولیسم آسیب دیده و پایین را تقویت کنیم؟

آیا تا به حال رژیم کم کالری برای مدت طولانی داشته اید ؟ آیا تا به حال فکر کرده اید چه اتفاقی می افتد اگر رژیم کم کالری نتیجه ی نداشته باشد ؟ روزی ها که می گذرد متوجه می شوید کم خوری به جای اینکه راه حل باشد مشکل ساز می شود. آسیب متابولیکی به سوخت و ساز پایین بر می گردد که در کوتاه مدت سوخت چربی کارآوری دارد ، علی رغم کالری کم و ورزش زیاد .

کاهش وزن در این مورد نتیجه مطلوبی ندارد اگر چه این آسیب ثابت است و به سازگاری متابولیکی اشاره می کند . سوخت سازی تغیر پذیر ، منعطف ، سازگار است اما همیشه نباید متابولیسم ضعیف باشد.

درجه متابولیکی مقدار انرژی است که نیاز داریم تا عملکرد حیاتی بدن را تقویت کند و تا 70 درصد محاسبه شود . مقدار غذایی که بدن مصرف می کند کم یا زیاد بودن کار متابولیسم را تعین می کند . وقتی رژیم کم کالری را شروع می کنیم درجه متابولیکی کند و انرژی کاهش می یابد.

متابولیسم رژیم

توصیه های مفید برای تقویت متابولیسم بدن بعد از رژیم لاغری و کاهش وزن

چگونه متابولیسم را بدون افزایش وزن درمان کنیم :

1- بیشتر غذا خوردن : شروع به اضافه کردن کالری در درجه های کنترل شده کنید . بسیار ضروری است که روزانه مصرف غذایتان را بالا ببرید تا متابولیسم بالا رود و نسبت به غذاهای مصرفی و میان وعده تان هوشیار باشید.

2- ورزش را بیش از حد انجام ندهید : با 2-3 ساعت روزانه ورزش کردن متابولیسم را بالا می برید پس در این مورد زیاده روی نکنید چرا که بدن نیاز به استراحت دارد.

3-گرسنگی متعادل در بدنتان را حفظ کنید : بدن به طور منظم کار می کند ، بعد از برنامه ریزی های طولانی بدن عادت و تغیرات را متوفق می کند و نمی توانید همان روز 5 ماه کم و به عضله سازی ادامه دهید . نمی شود مقدار غذا مثل قبل باشد و انتظار کاهش یا افزایش وزن را داشت .

4- فراوانی غذا : متابولیسم نیازمند غذا است از طرفی انرژی مصرفی چربی ها را می سوزاند بنابراین غذایی که می خوریم برای این هدف ضروری است . روزانه 5- 6 وعده غذایی برای فعال کردن متابولیسم تان بخورید اما از مواد غذایی استفاده کنید که شمارا دوباره به چاقی بازنگرداند.

5- زمان مصرف غذا :وقتی صحبت از متابولیسم می شود زمان مصرف غذا بسیار مهم است . تقریبا نیاز است که هر 3 ساعت یکبار غذا و صبحانه مفصلی بخورید و ورزش کنید.

6- کالری کافی : نیاز است که کالری های کم را حفظ کنید . سطح سلامت برای کاهش چربی در آقایان 2100 - 2500 کالری در روز است و برای بانوان روزانه 1400 - 1800 کالری است.

7- انتخاب غذا : انتخاب طبیعی غذاهای بدون پردازشبا تاثیر گرمایی ، مثل گوشت ، مرغ ، بوقلمون ، سفیده تخم مرغ ، ماهی بطور طبیعی گرم هستند و هم چنین می توانید از سبزیجات ، سالاد و فیبرهای دیگر استفاده کنید.

8- تمرکز روی متعادل بودن رژیم : منظور محدود کردن کالری و غذا نیست . خوردن انواع غذاها مم است . کل غذاها کالری زیادی را حین هضم مصرف می کنند یعنی هضم بهبود پیدا می کند.

رژیم به بدست آوردن ویتامین ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدانت ، کمک می کند.

9- خوابیدن :خواب زمانی است که بدن از لحاظ ذهنی و جسمی در حال باز سازی است . از رختخواب مطمن شوید تا خواب شبانه خوبی داشته باشید.

10- مراقبت از دل و روده : سلامت دل و روده برای متابولیسم و کل بدن مهم است . سلامت روده چگونگی هضم غذا را تعین می کند.

چطور متابولیسم ضعیف بعداز رژیم را تقویت کنیم؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن
برچسب : سلامت بدن
وبگردی