نمناک اخباراقتصاد قیمت مسکن در بهار امسال چقدر گران شد؟
مسکن ، بازار مسکن
آخرین ماه بهار سال 97 متوسط قیمت واحدهای مسکونی در شهر تهران با افزایش بی سابقه مواجه شد.
تاریخ انتشار : 9 تیر 1397

میزان افزایش قیمت مسکن در بهار 97

تجارت نیوز: در آخرین ماه از بهار امسال متوسط قیمت واحدهای مسکونی شهر تهران با افزایش بی سابقه طی پنج سال اخیر مواجه شد و از 4٫5 میلیون تومان در خرداد ماه سال 1396 به 6٫5 میلیون تومان در خرداد ماه سال 1397 رسید.

بازار مسکن در سه ماه اخیر با نوسانات عجیبی همراه بود و با رشد قیمت بی سابقه ای که طی پنج سال گذشته به جای گذاشت فصل بهار امسال را به بهار منحصر به فردی تبدیل کرد. رفتار مسکن در بهاری که گذشت چگونه بود؟ 

بر اساس آمارهای بانک مرکزی در بهار سال جاری تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران 195 درصد رشد داشت و از پنج هزار و 46 واحد در فروردین ماه امسال به 14 هزار و 886 واحد در خرداد ماه رسید. 

در بهار سال جاری، 39 هزار واحد مسکونی از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران به فروش رسید که در مقایسه با بهار سال 1396 معادل 5٫2 درصد افزایش داشت. 

در سه ماه فصل بهار امسال، اردیبهشت ماه بیشترین رشد معاملات را داشت، به طوری که در این ماه معاملات مسکن نسبت به ماه قبل تقریبا چهار برابر شد. معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال جاری 59 و در خرداد ماه نیز 22 درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشت. 

متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی در فصل بهار سال 1397 معادل 17٫7 درصد افزایش داشت و از 5٫5 میلیون تومان در فروردین ماه به 6٫5 میلیون تومان در خرداد ماه رسید. 

در بهار سال 1396 متوسط قیمت مسکن تنها 4٫6 درصد رشد داشت که این میزان رشد در بهار سال جاری حدود چهار برابر شد و به 17٫7 رسید. 

در ماه های نخستین فصل سال جاری، رشد ماهانه قیمت مسکن در فروردین ماه تقریبا با دو درصد افت مواجه بود اما در اردیبهشت ماه هشت درصد و در خرداد ماه با بیشترین افزایش قیمت معادل 8٫9 درصد همراه بود که همین امر تعداد معاملات واحدهای مسکونی شهر تهران را 22 درصد کاهش داد. 

در خرداد ماه سال جاری متوسط قیمت واحدهای مسکونی شهر تهران با افزایش بی سابقه طی پنج سال اخیر معادل 45٫8 درصدی مواجه شد و از 4٫5 میلیون تومان در خرداد ماه سال 1396 به 6٫5 میلیون تومان در خرداد ماه سال 1397 رسید.

انتهای پیام/م 

قیمت مسکن در بهار 97 چقدر افزایش داشت؟

قیمت مسکن در بهار امسال چقدر گران شد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف