لیقوان تبریز
همه ما با شنیدن نام لیقوان، یاد پنیر لیقوان میافتیم اما بهتر است فراموش نکنیم که لیقوان به جز پنیر جاذبه های بسیار زیبایی دارد که ارزش تفریح و دیدن دارند.

باشنیدن نام لیقوان به یاد چه چیزی می افتید ؟

لیقوان یک روستای ییلاقی و کوهستانی است که در جنوب شرقی تبریز و در دامنه کوهستان سهند قرار گرفته است. در قسمت شرقی این روستا دره بسیار باصفایی وجود دارد که رودخانه لیقوان از آن می گذرد و روستاهای حاشیه خود را مشروب می کند.

دره لیقوان بین تمامی دره های استان تنها جایی است که امکان ارائه خدمت و پذیرایی از مسافران را دارد. روستایی که اگرچه همیشه با پنیرهای قالبی ایرانی تداعی می شود، اما اگر به عنوان یک گردشگر وارد آن شوید جاذبه های بیشتری را می بینید که تمام ذهنیت تان را از این روستا، تغییر می دهد. طبیعت زیبای لیقوان آنقدر غافلگیر کننده است که ممکن است مجبور شوید هر چند دقیقه یک بار به خودتان یادآوری کنید که خواب نمی بینید و اینجا گوشه ای از خاک سرزمین خودتان است!
کشتزارهای سرسبز و باغ های میوه هر ساله به خصوص در تابستان هزاران نفر از عاشقان طبیعت را به این دره مصفا جذب می کند.

برای دیدن لیقوان باید به آذربایجان شرقی سفر کنید و در 36 کیلومتری جنوب تبریز این روستا را ببینید که در کنار رودخانه مهران رود و کوه های سر به فلک کشیده سهند جا خوش کرده است.

جاده ارتباطی لیقوان-تبریز از مسیر «دروازه تهران» شهر تبریز شروع می شود و بعد از گذر از شهر باسمنج و روستای های هروی (هربی) بیروق (بره) به روستای لیقوان می رسد.
هروی (هربی) بیروق (بره) به روستای لیقوان می رسد.

مناطق دیدنی لیقوان

منطقه دیدنی لیقوان تبریز

منطقه دیدنی لیقوات تبریز

منطقه دیدنی لیقوان تبریز

منطقه دیدنی لیقوان تبریز

منطقه دیدنی لیقوان تبریز

منطقه دیدنی لیقوان تبریز

منطقه دیدنی لیقوان تبریز

منطقه دیدنی لیقوان تبریز

مناطق دیدنی و جذاب لیقوان تبریز + تصاویر

4.718
این مطلب مفید بود ؟171
برگرفته از برترین ها/ر
وبگردی