گورخر
یکی از دلایل جالب راه راه بودن بدن گورخرها حفظ رطوبت و نیز متناسب با جریان گرما و سرما می باشد.

چرا گورخرها خط های راه راه سیاه و سفید دارند؟

گورخرها به خاطر داشتن پوشش سفید و سیاه و راه راه خود، متمایزهستند ، چه چیزی در مورد این پوشش راه راه وجود دارد ، که درالگو های مختلف برای هر گورخر منحصر به فرد است ؟ مطالعات جدید نشان می دهد که برای استتار نیست! چارلز داروین استدلال کرد که  دانشمندان تصور میکردند که خط های این حیوانات به پنهان استتار و انتخاب جفت کمک میکند. بااین حال دویس طبق یک تحقیق در دانشگاه، دریافت کرد که ، این تصور ممکن است غلط و نادرست باشد.
 بدن سیاه و سفید گورخرها
سیاه و سفید بودن بدن گورخرها به چه دلیل است ؟

حقایق جالب در مورد خطوط روی بدن گوره خرها

حیوانات شکارچی چگونه خط های راه راه گورخر را می بینند؟ محققان میگویند که:این چیزی است که حیوانات شکارچی به شیوه های خود انجام میدهند.
مثلا یوزپلنگ ها وشیر ها که محققان می گویند، خط های راه راه گورخر را در یک شرایط معین و روشن میبینند. به عنوان مثال:درطول شبهای تاریک بدون ماه خط های راه راه گورخر تنها از 29فوتی برای حیوانات شکارچی قابل مشاهده و دیدن هستند.
در گرگ و میش،این خط های راه راه تا 98 فوت قابل مشاهده میباشند ، در فاصله کوتاه ، شکارچیان میتوانند گورخر را از طریق حس بویایی و شنوایی تشخیص دهند به این ترتیب استتار کردن گورخر های راه راه اثر بخش نیست علاوه بر این، در فاصله های طولانی گورخر ها نمی توانند خودشان تفاوت بین الگو های جامد و خطی را متوجه شوند.
بدن زیبای گورخرها
حقایق خواندنی در رابط با بدن گورخرها
 
محققان گفتند: این نشان میدهد که این پوشش راه راه منحصر به فرد ، عملکرد اجتناعی شناخته نشده ای، دارد پس خط های راه راه گورخر برای چیست؟
این مهم است که توجه داشته باشید که استتار شامل ترکیب شدن با محیط زیست است و این بدین معنی است ، که گورخر واقعا برای محافظت ازخود در برابر شکارچیان، استتار نمیکنند بنابراین خط های سفید و سیاه آنها هنوز بدون استفاده است.

دلیل راه راه بودن بدن گوره خرها

1.اثر خنک کننده
طبق یک مطالعه که درسال 2015 ، که در مجله اجتماعی رویال منتشر شد، این خط های سفید و سیاه گورخر ها ممکن است به خنک شدن انها در زیر افتاب طولانی و گرم کمک کند. محققان دانشگاه کالیفورنیای لس انجلس 29گونه مختلف محیط زیست را بررسی کردند که میتواند نوع (مدل)خطوط راه راه گورخررا در مرکز و شمال افریقا مشخص کند ، این تیم متوجه شدند که راه راه های پشت یک گورخر بامیزان دمای محیط زیست ارتباط دارد به این معنی است که راه راه های بدن این حیوان به او کمک میکند که دمای بدن خود را با محیط، متعادل کند.
شکل پوست گورخرها
دلیل شکل پوست گورخرها چیست ؟
 
براندا لاریسون،متخصص زیست شناسی و یکی از نویسندگان این پژوهش گفت:گورخر ها از مزیت داشتن ، یک سیستم اضافی خنک کننده بهره مند هستند،به این دلیل که آنها، غذا را کمتر از بقیه هضم میکند. حیوانات نیاز دارند زمان بیشتری در گرمای خورشید بمانند تا بیشتر غذا بخورند که این با خط های سیاه و سفیدشان ممکن شده است. گورخرها بیشتر از بقیه حیوان ها به نگهداری غذا نیاز دارند و یک مکانیسم خنک کننده اضافی میتواند در این شرایط بسیار مفید باشد .
 
2. ازبین بردن حشرات
کاربرد دیگر این راه راه های سیاه و سفید به گور خر کمک میکند که حشرات را از اطراف او دورکنند زیست شناسان و دیویس و همکارانش نیز، این نظریه را تایید میکنند. تحقیقات 2014 در یک نشریه ارتباط های طبیعی برجسته شده است.کارو و تیمش دریافتند که الگو های راه راه به دفع حشرات مرتبط هستند :کارو با اشاره به مطالعات انجام شده توسط تیم لاریسون گفت که مشاهدات بسیاری در این باره ،پیدا کرده اند. در واقع ، قسمت سفید بدن گورخر نوری غیر پولاریز، انعکاس می کند که برای حشرات خوشایند نیست و باعث دفع آنها میشود.
بدن گورخر
چرا بدن گورخرها راه راه است ؟

علت اصلی راه راه بودن سیاه و سفید بدن گورخرها

4.624
این مطلب مفید بود ؟222
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ک.ک
برچسب : گورخر
وبگردی