نمناک اخبارجامعه هزینه صدور و تعویض کارت ملی هوشمند در سال 98 چقدر است؟
کارت ملی المثنی هوشمند ، هزینه المثنی کارت ملی هوشمند
سال 98 هزینه صدور و تعویض کارت هوشمند ملی چقدر خواهد بود.
تاریخ انتشار : 15 دی 1397

هزینه کارت هوشمند ملی

تسنیم: دولت در لایحه سند مالی سال آینده کشور در بخش درآمدهای موضوعی، به هزینه های مربوطه برای صدور و تعویض کارت هوشمند ملی پرداخته است.

دولت در لایحه بودجه سال آینده کشور برآوردی از میزان درآمدهای حاصله از ردیف های موضوعی خاص داشته و در یکی از این ردیف ها به «درآمد حاصل از ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی» اشاره کرده است. 

بر این اساس ثبت نام "کارت هوشمند ملی" برای نخستین بار 25 هزار تومان هزینه خواهد داشت و در صورتیکه فرد دارنده، کارتش مفقود شود در نوبت اول می تواند با هزینه 50 هزار تومان اقدام به صدور مجدد کارت کند. 

اما هزینه صدور برای نوبت دوم (ناشی از فقدان کارت ملی) 70 هزار تومان هزینه خواهد داشت و هزینه صدور در نوبت های بعدی (نوبت سوم و پس از آن) 100 هزار تومان خواهد بود.

همچنین متقاضیانی که بخواهند کارت هوشمند ملی خود را بابت تغییر مشخصات سجلی یا خرابی تعویض کنند، باید 30 هزار تومان هزینه بپردازند؛ فعالسازی امضای الکترونیک بر روی تراشه موجود در کارت هوشمند ملی نیز 20 هزار تومان هزینه دارد. 

انتهای پیام/م

هزینه صدور و تعویض کارت هوشمند ملی در سال 98

هزینه صدور و تعویض کارت ملی هوشمند در سال 98 چقدر است؟
:
امتیاز : 1 تعداد رای : 10
این مطلب مفید بود ؟ 2 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف