نمناک سبک زندگیکار و زندگی نحوه نگهداری کاکتوس در تابستان
کاکتوس ، نگهداری از کاکتوس
کاکتوس یکی از گیاهان پرطرفدار است که می توانید یک گیاه عالی برای آپارتمان های بدون بالکن امروزی باشد. با ما همراه شوید و نکته های مهم در نگهداری از کاکتوس در فصل تابستان اشنا شوید.

راههای نگهداری کاکتوس در تابستان

خیلی از ماها وقتی اسم کاکتوس را می شنویم یاد بیابان و آفتاب سوزان و خشک می افتیم در حالی که واقعیت این نیست و بسیاری از کاکتوس هایی که ما در منازل پرورش می دهیم مربوط به مناطق کوهستانی با آب و هوای معتدل و البته کم آب هستند. پس ما باید شرایطی را فراهم کنیم که نزدیک به آب و هوای مناطق زندگی کاکتوس ها باشد. هر چند بسیاری از شرایط را نمی شود دقیقاً مثل زیستگاه اصلی فراهم کردم. در این مقاله 10 نکته برای نگهداری کاکتوس ها در تابستان عنوان می شود. لطفاً در تکمیل این مقاله ما را یاری کنید.

اولین نکته ای که در تابستان به ذهن می رسد میزان آبیاری می باشد. مقدار آبیاری به اندازه، محل نگهداری، نوع کاکتوس و دما و رطوبت محیط بستگی دارد. پس نمی توان یک الگوی کلی برای آبیاری کاکتوس ها بیان کرد. ولی در کل در تابستان کاکتوس ها به آبیاری بیشتری نیاز دارند.

از ریختن آب زیر نور آفتاب خودداری کنید زیرا باعث سوختگی و ایجاد لک بر روی گیاه می شود.

از قرار دادن کاکتوس ها در زیر آفتاب مستقیم خودداری کنید. آفتاب مستقیم باعث سوختگی کاکتوس ها می شود. شاید برایتان سؤال ایجاد شود که چرا در طبیعت زیر نور شدید آفتاب کاکتوس نمی سوزند، زمانی که گیاه از همان ابتدای زندگی در زیر نور آفتاب باشد به مرور خود را با این شرایط تطبیق می دهد و نور آفتاب را تحمل می کنند. پس برای نگهداری شما نیاز به نور آفتاب فیلتر شده یا ملایم دارید حداقل 3-4 ساعت در روز.
فصل تابستان زمان مناسبی است برای پیوند و قلمه زدن کاکتوس ها، در این فصل می توانید گیاهان خود را تکثیر کنید. همچنین فصل تابستان زمان گلدهی اکثر کاکتوس ها می باشد که با گرده افشانی میتوان از آنها بذر تهیه کرد. برای گلدهی کاکتوس ها یک سری شرایط است که در مقاله ای کامل توضیح داده شده است، برای مطالعه اینجا کلیک کنید.
فصل گرما زمان خواب بعضی از گونه های کاکتوس ها می باشد. پس با شناخت از کاکتوس خود و فراهم کردن شرایط از خراب شدن آنها جلوگیری کنید. به عنوان مثال فصل خواب کاکتوس لیتوپس یا سنگی فصل تابستان می باشد که باید میزان آبیاری آن را کم کنید.
کاکتوس ها نیز مانند همه گیاهان مقدار تحمل دمایی مشخصی دارند که برای انواع گونه ها متفاوت می باشد. کاکتوس ها تا دمای حدود 50 درجه را تحمل می کنند ولی زمانی که دما از این حد بالاتر رود باعث پختگی بافت های داخلی گیاه می شود.
 
کاکتوس

نگهداری از کاکتوس ها

 یکی از نشانه های زیاد بودن میزان نور تغییر رنگ کاکتوس هاست و به قرمز و قهوه ای می باشد که باید میزان نور را کم کنیم.

چروک شدن و خم شدن کاکتوس های ستونی می تواند نشانه کم آبی باشد. که با آبیاری مجدد به حالت اولیه بر می گردند. ولی اگر مدت زمان بی آبی طولانی شود باعث خراب شدن و مرگ گیاه می شود.
کاکتوس های با تیغ های فشرده و دارای مو مانند سفالئسرئوس، اسپوستوا و سایر گونه ها نور آفتاب بیشتری را نسبت به کاکتوس های بدون تیغ تحمل می کنند.
در فصل تابستان کاکتوس ها و ساکولنت ها را با کودهای ازت پایین و پتاس بالا هر ماه یک بار کود دهی کرد. البته توجه داشته باشید کاکتوس هایی که خواب هستند را نباید کود داد.

نحوه نگهداری کاکتوس در تابستان

نحوه نگهداری کاکتوس در تابستان
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 17
برگرفته از میهن کاکتوس-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 16 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف