نمناک سبک زندگیکودک یک کودک رئیس و لیدر تربیت کنید
کودک رئیس ، تربیت کودک موفق
یکی از گزینه های مهم تربیت فرزند آموزش هایی است که در نهایت مستقل بودن را در او خلق می کند ، وقتی صحبت از کودک رئیس و رهبر می کنیم یعنی خلق همین توانایی ها در او توسط والدین.

راههای موثر برای تربیت کودک مستقل که در گروه ها بتواند رئیس باشد!

اگر روی کودکان کارکنیم می توانیم از آنها یک فرمانده بسازیم، همه ما دوست داریم کودک رئیس داشته باشیم و فرزندمان در شجاعت و زیبایی نسبت به سایر افراد بهترین باشند والدین یا افرادی که از کودکان نگه داری می کنند می توانند آنها را آموزش دهند تا در آینده و حتی دوران کودکی به قدری مستقل باشند که توانایی رهبری گروه ها را در خود ببینند. در این بخش از نمناک راه و روش این مسئله را برایتان خواهیم گفت.
 

7 توصیه برای تربیت کودک رئیس و مستقل

1- مدل هوش احساسی بچه باشید
هوش احساسی چیزی است که در همه ما به صورت نامرئی است و تعیین میکند که در موقعیت های مشکل چه تصمیمی بگیریم  و چگونه اخلاق را مدیریت کنیم تا نتیجه مثبتی بگیریم. بچه ها هوش احساسی را از والدینشان می آموزند چون آنها در طول روز والدین شان رامی بینند و تحت تاثیر اخلاق آن هستند .کودکان کاملابا احساسی که دارند وبا اخلاقی که ازخود به نمایش می گذاریدو چگونگی پاسخ احساساتتان هماهنگ هستند .هوش احساسی یکی از بزرگ ترین مرحله های رسیدن به فرماندهی است بیشتر افراد کارهایی انجام میدهندتاسطح هوش احساسی خود را بالا ببرند.
 کودک رئیس

چطور کودک رئیس و مستقل تربیت کنید

2- خود را برای چیزهایی که می خواهید آزار ندهید
والدین خود را بسیار برای چیزهایی که می خواهند آزار می دهند چون فکر می کنند برای کودکان بهتر است .تمرکز بیش از حد روی چیزهایی که می خواهید برای کودکان مشکل ساز است ، حقیقت این است که  وقتی میخواهید به فرماندهی برسید وقتی روی اهداف شخصی تمرکز کنید همین موجب تصمیم گیری اشتباه انها می شود .
3- خیلی تعریف و تمجید نکنید
کودکان برای ساختن اعتماد به نفس نیاز به تعریف و تمجید دارند متاسفانه تعریف و تمجید زیاد باعث بالا بردن اعتماد به نفس نمی شود کودکان نیاز دارند آنها را باور کنید این باعث می شود که در آینده رهبرو فرمانده خوبی شوند همیشه به کودکان نشان دهید که چگونه درصبر و توانایی به آنها می بالید.
4- به آنها اجازه خطر کردن و شکست را بدهید
موفقیت در تجارت و زندگی با خطر کردن حاصل می شود وقتی والدین نگذارند فرزندان شکست بخورند خطر کردن را یاد نمیگیرند این رهبر نمی تواند خطر کند تا زمانی که تلخی شکست را بچشد شد جاده موفقیت باشکست صاف میشود وقتی مانع شکست کودکان می شوید چگونه اعتماد به نفس آنها را بالا خواهید برد کودکان نیازمند حمایت و مراقبت بعدازشکست هستند.
5- گفتن نه را فراموش نکنید
آزاد گذاشتن کودکان راه مطمئن برای رسیدن به تواناسس رهبر بودن برای کودک است .رهبر ابتدا باید توانایی به تاخیر افتادن لذایذ و سخت کوشی را داشته باشد کودکان نیاز دارند صبر خود رو بالا ببرندوباید اهداف خود را تعیین کنند و برای رسیدن به آن تلاش کنند و نه گفتن به آنها در همان لحظه موجب ناراحتی شان می شود و بعدبه آن عادت می کنند.
6-اجازه دهید مشکلاتشان را حل کنند
اگر همیشه والدین مشکلاتشان را حل کنند و کثیف کاری هایشان را تمیز کنند هیچ وقت فرصتی پیدا نمی کنندکه بتوانند روی پای خودبایستند کودکانی که همیشه فردی را دارند که کارهایشان را انجام دهد خودکارآمدی پایینی دارند و برای رئیس شدن مناسب نیستند.
7- نشان دادن انسانیت
مهم نیست که درلحظه کودکانتان چقدر تلخ و وبدگمان است شما به عنوان والدین این جا هستید که الگو اینده او باشید اشتباهات گذشته را تکرار نکنید وقتی هیچ گونه اشتباه و آسیبی رابه کودکان نشان ندهید انهافکر می کنند فقط خودشان هستند که اشتباهاتی دارند کودکان باید بدانند فرمانده و رهبران لغزش ناپذیرند.

یک کودک رئیس و لیدر تربیت کنید

یک کودک رئیس و لیدر تربیت کنید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف