انیمیشن
اگر میخواهید کودکان شما همراه با تماشا کردن انیمیشن درس هایی برای زندگی بیاموزند میتوانید به همراه آنها این انیمیشن هارا تماشا کنید.

انیمیشن های ایرانی و خارجی که تماشا کردنش توصیه می شود

تماشا‌کردن انیمیشن‌های معروف و بهترین کارتون‌های دنیا همراه با والدین یکی از خاطره‌انگیزترین بخش‌های دوران کودکی است. برخی انیمیشن ها با داستان‌ شگفت‌انگیز و پیام‌های آموزنده خود تاثیر مثبتی بر روی کودکان می‌گذارند پس به والدین توصیه می شود انیمیشن های معرفی شده در این بخش از نمناک را با فرزند خود تماشا نمایند و از این طریق ارزش‌هایی مانند دوستی، همکاری، شجاعت و پذیرش را به آن‌ها آموزش دهند.

انیمیشن بنیامین:ماجراجویی و مقابله با ظلم

انیمیشن بنیامین یکی از پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ سینمای کشور، به کارگردانی و نویسندگی محسن عنایتی و تهیه‌کنندگی مصطفی حسن آبادی است. این انیمیشن درباره زندگی مردم قوم بنی اسراییل در مصر باستان است، در این پویانمایی خرابکاری‌ آشر، دوست بامزه اما دست و پا چلفتی بنیامین باعث اسارت مادر بنیامین توسط سربازان پادشاه می‌شود وبنیامین برای نجات مادرش به سفری پرخطر می رود و این سرآغازی برای ماجراهای پرفراز و نشیب بنیامین است.

بنیامین

انیمیشن لوکا:برای کنار گذاشتن ترس ها

انیمیشن لوکا محصول کمپانی پیکسار است که به کارگردانی انریکو کازاروزا بر اساس تجربیات شخصی او در کودکی ساخته شده است. لوکا یک هیولای دریایی عجیب و شبیه به انسان است که طبق خواسته والدینش، و علی‌رغم میل باطنی خود، به سطح دریا نزدیک نمی‌شود. او روزی با آلبرتو، مواجه می‌شود و او را تا ساحل دنبال می‌کند که در آنجا هر دو به انسان تبدیل می‌شوند. در این داستان ارزش‌هایی چون دوستی، وفاداری و آزادی مورد تاکید قرار گرفته‌اند، این انیمیشن برای کنار گذاشتن ترس ها مفید است.

لوکا

انیمیشن شاهزاده روم:روایت ازدواج امام حسن عسگری(ع) و تولد منجی(عج)

انیمیشن شاهزاده روم به کارگردانی هادی محمدیان ماجرایی مذهبی را روایت می‌کند. انیمیشن شاهزاده ی روم، زندگی امامان و سرگذشت مادر امام زمان را نشان میدهد و از این نظر ارزش آموزشی بالایی برای کودکان دارد. داستان این انیمیشن درباره شاه زاده پاکدامن و باایمانِ روم است که در رؤیایش، حضرت مسیح از او برای یکی از بهترین مردها خواستگاری میکند و به او مژده میدهد که فرزند او موعود است و عدالت را در جهان برپا میکند.

شاهزاده روم

انیمیشن مورچه قلدر:برای بالا بردن مهارت جرات مندی

مورچه قلدر یا مورچه قهرمان نام انیمیشنی زیبا در سبک ماجراجویی به کارگردانی جان ای دیویس است، مورچه قلدر، داستان پسر بچه ای 10 ساله با نام لوکاس است که در سفری عجیب با قدرت جادویی مورچه ها، به سایز و شکل و شمایل آنها در می آید و محکوم می شود که به مانند آن ها زندگی کند. در این انیمیشن درس های مهمی درباره زندگی نهفته است و جرات مندی به کودکان القا می شود.

مورچه قلدر

انیمیشن بچه زرنگ:کمک به دیگران

انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» محصولی از گروه هنر پویا و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تهیه‌کنندگی حامد جعفری و کارگردانی هادی محمدیان از پرفروش‌ترین فیلم های کودک تاریخ سینمای ایران است. داستان انیمیشن درباره محسن پسر بچه‌ای است که عاشق ابر قهرمان‌های فیلم هاست و همیشه تلاش می‌کند تا با وسایل ابرقهرمانی‌اش به هرکس و هر چیزی کمک کند. اما در یک اتفاق نادر، محسن با ببری از گونه حیوانات منقرض شده ایران مواجه شده و تصمیم می‌گیرد تا به آن حیوان هم کمک کرده و او را به زادگاهش بازگرداند.

بچه زرنگ

انیمیشن افسون:برای بالا بردن اعتماد به نفس

افسون یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای در ژانر کمدی فانتزی به کارگردانی‌ جرد بوش و بایرون هاوارد است. داستان این انیمیشن درباره خانواده‌ای به نام مادریگالس است که در یک شهر افسون شده در میان کوه‌های کلمبیا به نام انکانتو زندگی میکنند و همه در این شهر یک قدرت جادویی منحصر به فرد داشته اما دختری به نام میرابل هیچ قدرتی ندارد و.... تماشای این انیمیشن اعتماد به نفس کودکان را افزایش می دهد.

افسون

انیمیشن فیلشاه:روحیه حق¬‌طلبی و پیروزی حق بر باطل

فیلشاه پویانمایی طنز و کودکانه به کارگردانیهادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری است که داستان فیلی به نام فیل شاه را روایت می کند که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما بسیار دست و پا چلفتی است، این انیمیشن در واقع روایتی از داستانِ قرآنیِ اصحاب فیل و لشکرکشی ابرهه به مکه جهت تخریب خانه کعبه است که با ورود به دنیای حیوانات، بر روحیه حق-‌طلبی و پیروزی حق بر باطل تاکید می کند.

فیل شاه

انیمیشن مرداب:آموزش اخلاقی به کودک

ایمیشن مرداب به کارگردانی رود بوردین داستان یک پاندای دانا به اسم استیل واتر را روایت می کند که با صبر و حوصله به کودکان آموزش می دهد تا بتوانند با استفاده از عقل خودشان، مشکلات را به بهترین شکل پشت سر بگذارند و درک عمیق تری از احساسات خود داشته باشند.

مرداب

انیمیشن آخرین داستان:آشنایی با تاریخ باستان، دوری از تکبر، جنگ با بدی

انیمیشن آخرین داستان به کارگردانی و نویسندگی اشکان رهگذر، اثری متمایز از نظر داستانی و بسیار تماشایی است انیمیشن آخرین داستان دوران جمشید شاه را روایت کرده و در طول داستان ضحاک، آفریدن، شهرزاد و ماندانا را معرفی می‌کند. در این قصه به حضور اهریمن‌ها، مبارزه با ظلم و ستم و دوری از تکبر تاکید شده است.

آخرین داستان

انیمیشن درون و بیرون:آموزش احساسات به کودک

انیمیشن درون و بیرون یک پویانمایی رایانه‌ای سه بعدی، کمدی-درام و ماجراجویی به کارگردانی پیت داکتر است. داستان این انیمیشن درباره دختری رایلی است که به شهر سان فرانسیسکو نقل مکان کرده و باید وضعیت خودش را با این محیط جدیدش تطابق دهد اما به خاطر گم‌شدن شادی در ذهنش، تحت تأثیر خشم و نفرت قرار می‌گیرد و مرتکب اشتباهاتی می‌شود اما درنهایت با حضور غم و شادی احساس پشیمانی می‌کند. در این انیمیشن کودکان با احساسات خود آشنا می شوند.

درون و بیرون

انیمیشن رودریک فرمانروایی می کند:تقویت ارتباط خانوادگی

انیمیشن خاطرات یک بی عرضه 2 رودریک فرمانروایی می کند، داستان دو برادر به نام های گِرِگ و رودریک است که دائم با هم اختلاف دارند و به ندرت سر چیزی به توافق می رسند. والدین آن ها از دعواهای دائمی آن ها خسته شده اند و تصمیم می گیرند کاری کنند که این دو با هم صمیمی شوند.

رودریک فرمانروایی می کند

انیمیشن هایی که باید با فرزندت ببینی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی