برو به :
ادرار نوزاد

حکم لباس و یا فرش آلوده شده با ادرار نوزاد چیست؟


اگر ادرار نوزاد چند ماهه بر روی لباس مان بریزد چه حکمی دارد؟ آیا عوض کردن لباس کفایت می کند آیا غسل دارد وآیا بین ادرار دختر و پسر نوزاد شیر خوار تفاوتی است؟ برای پاسخ به این سوالات با ما در این بخش از سایت نمناک همراه شوید.
فرزند خواندگی

احکام مربوط به فرزند خواندگی و شناسنامه گرفتن


فرزند خواندگی از قدیم الایّام مرسوم بوده، امّا امروزه گسترده تر، و متقاضیان آن افزونتر شده . ولی با همه اینها فرزند خواندگی موانع و مشکلاتی را در جامعه ما به همراه دارد که در ادامه مطلب با آن بیشتر آشنا می شویم.
وسواس

حکم شرعی وسواس نجسی و پاکی چیست ؟


از نظر اسلام وسواس حرام است. لذا هر وقت احتمال می دهید که شک شما در طهارت یک شیی و یا بدنتان ناشی از وسواس است، به شک خود اعتنا نکنید.
همجنس‌گرایی

حکم همجنس گرایی در اسلام


همجنس گرایی، جهالت و اسراف است. چون عامل به آن نه تنها راه درست و کامل لذت و ارضای شهوت را نمی داند و به خلافی عمل می کند که حتی این کار را حیوان نمی کند بلکه خلاف طبیعت خود و نظام خلقت حرکت می کند.
طلا برای مرد

مضرات و علت حرام بودن طلا برای مردان


حتما شنیده اید که استفاده از طلا برای مردان منع شده و در اسلام حرام معرفی شده اما مگر طلا برای مرد چه ضرری دارد ؟ علت حرام بودن آن برای مردان چیست؟
غسل مس میت

طریقه انجام غسل مس میت


اگر بدن میتی را که تمام بدنش سرد شده است، لمس کند، باید غسل مس میت بکند؛ یعنی باید به نیت غسل مس میت و به نیت قربة الی الله، مانند غسل جنابت، غسل انجام دهد.
شطرنج و پاسور

بازی با شطرنج و پاسور چه حکمی دارد؟


اگر احراز شود یعنی مکلف یقین کند که حکم شرعی بازی پاسور و شطرنج و از آلت قمار بودن خارج شده بازی با آن‏ها بدون برد و باختی اشکال ندارد، ولی تا احراز نشود باید بازی نکنند.
لباس نمازگزار

شرایط لباس نمازگزار کدام است؟


لباس نمازگزار مرد و زن دارای احکام و احتیاط خاصی میباشدکه شما با خواندن این مطلب می توانید در انجام هرچه بیشتر و بهتر این فریضه ی الهی کوشا تر باشید .
شغل قصابی

حکم شغل قصابی در اسلام


مکروه در لغت به معنای ناپسند، ناخوشایند و ناگوار است و در اصطلاح فقه اسلام، عملی است که ترک آن مطلوب است و پاداش دارد ولی انجامش عذاب ندارد. همانند شغل قصابی در اسلام.