تغذیه دوران بارداری

هلو در بارداری
خوردن هلو در دوران بارداری نه تنها مضر نیست بلکه باعث رشد بهتر و کامل تر جنین می شود فقط مادرانی که به دیابت مبتلا هستند نباید در خوردن آن زیاده روی کنند.
ذرت در بارداری

خوردن ذرت در بارداری بیشتر فایده دارد یا ضرر ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن ذرت در بارداری مزایایی دارد همچون پیشگیری از کم خونی ، سرطان و افزایش کلسترول خون و البته مصرف بیش از حد آن نیز بدون عوارض نیست.
گریپ فروت

اثرات خوردن گریب فروت در بارداری روی جنین و مادر

زمان مطالعه : 6 دقیقه
گریپ فروت در بارداری یکی از سالم ترین میوه ها است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است که خوردن این میوه در این دوره توصیه می شود.
شلغم در بارداری

خانم های باردار شلغم بخورند یا نه ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شلغم گیاهی با ارزش غذایی بسیار بالایی است که خوردن آن در دوران بارداری خواص زیادی دارد اما برخی افراد باید در مصرف این گیاه احتیاط کنند.
لبو در بارداری

زنان باردار لبو را چطور بخورند بهتر است ؟ + فواید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
یکی از مواد خوراکی مفید برای مادران باردار چغندر است. آیا شما نیز با فواید شگفت انگیز خوردن چغندر در بارداری آشنا هستید.
کیوی بارداری

خوردن کیوی در دوران بارداری ضرر دارد یا فایده ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن کیوی در دوران بارداری به نوسانات هورمونی کمک می کند و هضم را آسان و از یبوست و هموروئید جلوگیری می کند پس اگر باردار هستید کیوی را فراموش نکنید.
فندق در بارداری

نکته ای مهم قبل خوردن فندق در دوران بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مصرف انواع مغزها مخصوصا فندق در دوران بارداری باعث بهبود رشد جنین و عملکرد بدن مادر می شود اما اگر مادر اضافه وزن داشته باشد بهتر است زیاد مصرف نکند.
داشتن فرزند زیبا

راهکارهای تغذیه ای برای داشتن فرزندی زیبا

زمان مطالعه : 6 دقیقه
راه داشتن فرزندی زیبا از سالهای دور و حتی در میان سخنان امامان و معصومین هم گفته شده است که با داشتن یک برنامه غذایی و مصرف میوه های خاص می توان به نتیجه رسید
براي قد بلند شدن جنين

تغذیه مادر باردار برای قد بلند شدن جنین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از عوامل اصلی که قد نوزاد شما را تعیین می کند عوامل وراثتی است اما با تغذیه مناسب در بارداری نیز می توانید بر رشد قد جنین نیز تاثیر بگذارید.
آکای بری

فواید میوه آکای بری برای خانم های باردار و جنین

زمان مطالعه : 5 دقیقه
آکای بری یکی از میوه های پرخاصیت و مفید برای سلامتی است و برای زنان باردار نیز بسیار مفید است اما خوردن آن در بارداری مضراتی هم دارد که حتما باید بدانید.
آلو بخارا در بارداری

به دلیلی مهم حتما در بارداری آلو بخارا بخورید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
خوردن آلو بخارا یا همائنن آلو خشک در بارداری برای مادر و چنین خواص زیادی دارد و حتی امکان دارد خود دکتر نیز به شما خوردن آن را توصیه کند.
پنیر فتا در بارداری

پنیری که خوردنش جنین را فلج می کند !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پنیر جزو لبنیاتی است که خواص و فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد، اما مصرف یک نوع پنیر در دوران بارداری خطر و عوارض جدی به همراه داشته باشد.
تغذیه زنان باردار

تغذیه ی پیشنهاد قرآن برای زنان باردار

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دوران بارداری تغذیه مناسب و خوب از عوامل مهم در سلامتی مادر و فرزند است قران نیز در مورد مواد مغذی برای بارداران توصیه های مفیدی دارد.
تغذیه قبل زایمان

تغذیه قبل زایمان ؛ برای کاهش درد چی بخوریم ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تغذیه قبل از زایمان در کاهش درد زایمان بسیار تاثیر گذار است پس در دوران بارداری به تغذیه خود توجه کنید تا زایمان راحت و آسانی داشته باشید.
جو در بارداری

معجزه مصرف جو در دوران بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصرف جو را در بارداری برای رفع برخی مشکلات توصیه میکنند این ماده غذایی مثل بقیه غذاهای دیگر تا حد متوسط ضرری ندارد ولی مصرف بیش از حد آن عوارضی را در بر دارد.
صفحه 1 از 7