خیار شور در بارداری
بسیاری بر این باوراند که ارتباطی بین ویار خانم های باردار و جنیست جنین آن ها وجود دارد. خیارشور جزء ویارهای سوال برانگیز است که جنیست را تعیین میکند یا خیر.

ویار خیار شور در بارداری و توهمی درباره تشخیص جنسبت جنین

هوس خوردن خیار شور در بارداری، ویاری است که خیلی از خانم های باردار آن را تجربه می کنند و این وسط، مثل همیشه هستند افرادی که این مسئله را به جزئیاتی مثل جنسیت جنین و مسائل مهم دیگر نسبت می دهد.

همانطور که میدانید دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک خانم باردار هوس خوردن خیار شور پیدا می کند؛ عللی مثل هورمون ها، کمبود بعضی از مواد مغذی در بدن، نیاز روحی روانی به بعضی از مواد غذایی و فرهنگ و آداب و رسوم؛ اما در واقع هنوز علت دقیقی برای آن شرح نداده‌ اند و این یک بخشی طبیعی از بارداری محسوب می شود.

برای بسیاری از خانم ها که معتقدند هوس خیارشور بستگی به جنسیت نوزاد دارد، در این قسمت از نمناک به صورت علمی این مسئله را بررسی خواهیم کرد.

آیا تمایل به خیار شور ربطی به جنسیت بچه هم دارد؟

در این مورد شایعات و خرافات بسیار زیادی وجود دارد که اگر خانم ها در دوران بارداری تمایل به خوردن چیز های نمکی پیدا کنند؛ یعنی فرزندشان پسر است اما این فقط یک قضیه سرگرم کننده است و هیچ ربطی به جنسیت ندارد.

خوردن خیار شور

هوس خیارشور در خانم‌ های باردار مورد بدی است؟

تمایلات این چنینی کاملاً طبیعی هستند و 90 درصد خانم های باردار تمایلات خاصی به بعضی از مواد غذایی پیدا می‌ کنند. تمایل به خوردن این غذاها و همچنین خیار شور اتفاق بدی نیست، زیرا بدنِ بعضی از افراد گاها تمایلات غیر صحیح و غیرمعمول پیدا خواهد کرد؛ به طور مثال تمایل به خوردن خمیر دندان یا خاک پیدا می کنند که این ها اصلاً اتفاق خوبی نخواهند بود.

خیار شور هم جزء این غذا هاست؛ البته تمایل به خوردن غذاهای شورِ دیگر هم وجود دارد که ممکن است در هر دوره ای از بارداری به وجود بیاید؛ حتی ممکن است برعکس هم باشد و عده ای فقط به دنبال شیرینی جات بروند.

علل تمایل به خوردن خیار شور در خانم های باردار

بطور کلی هوس خوردن خیارشور در بارداری را میتوان به چند دلیل نسبت داد، دلایلی که شامل:

تغییرات هورمونی

کاملاً طبیعی است که تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث می شود که خانم ها به چیز های مختلفی میل پیدا کنند. در واقع این تغییرات هورمونی باعث می شود تا به طعم های خاص نیاز پیدا کنید که این می‌ تواند جزء علائم پیش از قاعدگی هم باشد.

ویارهای بارداری

مواد تشکیل دهنده غذایی و مواد مغذی

بعضی از خوراکی ها حاوی بعضی مواد مغذی خاص هستند که در دوران بارداری حس آرامش را برای فرد به وجود می آورد یا شوری موجود در خوراکی هایی مثل خیار شور باعث می شود که حس حالت تهوع و استفراغ در آن ها کاسته شود.

فرهنگ و بیولوژی

محققان بر این عقیده هستند؛ محلی که خانم باردار در آن زندگی می کند و فرهنگ و آداب و رسومی که دارد، در تمام حالات بارداری اش تاثیر گذار هستند.

کمبود بعضی از مواد مغذی در بدن

در نهایت آخرین تئوری که وجود دارد، این است که کمبود بعضی از مواد مغذی در بدن مخصوصا سدیم و منیزیم باعث تمایل به خوردن خیار شور می شود.

تشخیص جنسیت جنین با خیارشور ؟!

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی